Skocz do zawartości

Wysoka temperatura czy błąd w odczycie ?


Recommended Posts

Daj tylko te dwa wentylatory, nie kombinuj nic radiatorami. Przepraszam, bo może masz, ale jak nie masz doświadczenia to nie trudno o uszkodzenie płyty gł. Z resztą jeżeli jest to temp chipsetu to możesz sprawdzić to manualnie dotykając wierzchem dłoni radiatora na chipsecie. Pamiętaj o odprowadzeniu ładunku elektrostatycznego z ciała dotykając np. grzejnika pod oknem. Temp radiatora 64*-70*C powinno lekko parzyć. Sprawdzisz przy okazji czy radiator nie jest obluzowany. Mogły puścić te plastykowe kołeczki. Masz dwa wyjścia na Sys Fan, jedno nad portem karty graficznej, a drugie nad złączem ATX 24 Pinhttp://i.imgur.com/zbHLo70.jpg

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze mam takie pytanie czy wymiana pasty termo przewodzącej na chipsecie coś da ? Uprzedzam tylko ze nigdy tego nie robiłem i nie chce czegoś zepsuć.
 

 

Raczej bym samemu nie kombinował. Te chipsety są raczej słabo chronione i delikatne.


edit:

Ktoś mnie zdążył ubiec, czerwonymi kółeczkami zaznaczył na zdjęciu gdzie ewentualnie można założyć mini-radiatorki. Ale jeśli te elementy nie są parzące/bardzo gorące i nie podkręcasz CPU, nie jest to obowiązkowe.

 

Też czasem się takie bardzo małe zmieszczą na te płaskie elementy ("mosfety"), pomiędzy tymi bloczkami zaznaczonymi na czerwono (tranzystory?), a tymi srebrno-niebieskimi "wieżyczkami" (kondensatory). One też potrafią się nieźle grzać.

 

Tu jakiś pierwszy lepszy filmik:

 

I w sumie wg tego filmiku kładzie tylko na mosfety. Ja kiedyś u siebie robiłem podobnie. U Ciebie niestety jest tam dość ciasno, więc nie wiem czy zmieścisz tam coś. 

Link to post
Share on other sites

Pasty nie wymieniaj, jeśli nie masz doświadczenia. Najprostszy sposób, to dołożenie wentylatorów i one załatwią sprawę.

 

Ps.

Przeczytałem, że już założyłeś. Opisz gdzie one się znajdują - na jakiej wysokości, bo skoro różnica jest niewielka, to pewnie nad chipsetem powietrze dalej stoi nieruchomo.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

Chyba po prostu oddam do serwisu niech oni się temu przyjrzą i wymienią pastę pod radiatorem chipsetu, nie widzę innej możliwości. 


 

 

Przeczytałem, że już założyłeś. Opisz gdzie one się znajdują - na jakiej wysokości, bo skoro różnica jest niewielka, to pewnie nad chipsetem powietrze dalej stoi nieruchomo.
 

 

Cos takiego zrobiłem

 

 

http://imgur.com/a/NU7s0

Edytowane przez FoRGeT
Link to post
Share on other sites

 

 

Cos takiego zrobiłem
 

 

Możesz wstawić zdjęcie?

Oba "wyciągają" powietrze?

Przydałby się jeden z przodu obudowy nadmuchujący. Chociaż akurat Twoja obudowa jest pod względem cyrkulacji powietrza dość słaba.

Wybacz, ale jak widzę colorsit to czytam colorshit ;)

Za ~150 zł możesz kupić jakąś budę od SilentumPC. Te są dużo bardziej przewiewne, więc z dwoma dobrze zamontowanymi wiatrakami sporo można zdziałać.

 

W sumie możesz spróbować jeszcze aktualizacji biosu. Może jednak trochę źle odczytuje (choć to wątpliwe). Poczytaj też internety, czy inni mają podobny problem z wysoką temperaturą, nie tyle na tej płycie, ale z tym chipsetem. Sam właśnie chwile poguglałem i dochodzą słuchy, że to fałszywy odczyt. Może znajdź jakiś soft typowo do tej płyty od msi i zobacz jaka tam będzie podawana temperatura płyty.

 

Tak czy siak warto zadbać o poprawne ułożenie kabli i dobry obieg powietrza.

Link to post
Share on other sites

Ten wentylator nawiewający z tyłu obudowy nic nie wnosi ponieważ jego strumień powietrza jest zabierany, że tak się wyrażę przez podciśnienie wytworzone przez wentylator wywiewny i zasilacza. U siebie zrobiłem tak i temperatury chipsetu spadły znacznie http://i.imgur.com/6vW8mHf.jpg?1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...