Skocz do zawartości

Laptop lenovo x201 + Egpu + monitor


Recommended Posts

Witam proszę o wycenę całości :

 

Laptop lenovo x201 z ori win7 Pro + stacja dokującą bateria laptopa

trzyma około 6 H      specyfikacja :

-i7 620m 3.3Ghz 4mb smartcache

-8GB RAM (2x4 kingstone) 1066,

-dysk SSD 256GB Sandisk Z400s, 

-Exp GDC V8.4 (wejście na ExpressCard) +MSI gtx 650 Ti 2gb,

-Monitor BenQ 24 cale 2450HM

 

Laptop w idealnym stanie jak i reszta.

Edytowane przez INavi
Link to post
Share on other sites

Z tego co patrze po portalach, to ja bym celował (optymistycznie) w:

Laptop: 850-950 PLN

Karta+akcesorium: 350-400 PLN

Monitor: 250-300 PLN

dzięki za wycene tkj !!!! jak bym miał sprzedać ten sprzęt w takim stanie za 1200 zł to wole już go trzymać na półce i pokazać synowi za 15 lat jakie laptopy robili w 2011 :P

Można zamknąć temat!

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale w wielu sytuacjach Ci, co docenią taki model -> wolą kupić nowy, często na firmę (odliczając podatki, wpuszczając w koszta) i mieć święty spokój.

A ci, którzy chcieliby, ale coś... to będą marudzić i targować się aby kupić za bezcen.

 

Druga sprawa -> dysk SSD w laptopach niewiele podnosi cenę, więc jak już sprzedawać to może bez niego lub z jakimś HDD a ten zostawić na przyszłość sobie?

 

Trzecia kwestia -> fajny egzemplarz zapakować w folię to i za 15 lat będzie duuużo wart :)

Link to post
Share on other sites

widzę że wiesz o czym mówię :)

Dla mnie laptopy które teraz produkują to plastiki  w porównaniu do np thinkpada czy elitbooka. Ostatnio żonie wykupcyłem Hpka do domu z i5 6200u i 500  gb hdd. Nie przesadzę mówiąc że wyceniany laptopik z matową matrycą i wnętrzem  pożera go jeśli chodzi o wydajność.

Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie tak sądzisz? 15 letni sprawny laptop kupisz < 100pln

Czytanie ze zrozumieniem:

 

1. fajny egzemplarz =/= sprawny egzemplarz... to nie są wartości tożsame... dla przykładu: znalezienie zadbanego Lenovo z serii T410, T420 powoli graniczy z cudem -> bo większość to służbowe, poleasingowe maszyny, które dostały ostro w du**ę. Jak ktoś posiada wersję zadbaną, z bogatym wyposażeniem, z klawiaturą US (nie GB,DE, SE itp.), sprzedaje drogo, bo to podnosi wartość takiego sprzętu wśród potencjalnych nabywców.

 

2. x201 już ma swoje lata (wedle release date -> pochodzi z 2010 roku), więc za 15 lat będzie miał ciut więcej niż 20 lat... a to już powoli podchodzi pod zabytek w IT.

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - zapraszam do dyskusji tutaj, lub na priv.

EOT

Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia -  Nie ma potrzeby się kłócić. Taki sprzęt ciężko wycenić moim zdaniem -  Nie ma ani jednego x201 z i7 czy  8 gb ram w sprzedaży,  zazwyczaj były w nich montowane i3/i5 + 2x2gb . Zabytek czy nie  to i tak  można popykać w fajne gierki z Egpu w domu  :) a jadać w delegacje korzystać na baterii cały dzień z neta i etc.  Dzięki za rady  i pomóc w decyzji!

Link to post
Share on other sites

Z biznesówkami bywa różnie. O ile segment 12-14 cali faktycznie bywa przetyrany (choć nie zawsze, generalnie ciężko zmęczyć te stare cegły), tak 15+ workstation bywa już bardzo zadbane- ba, śmiem twierdzić że większość sztuk w ogóle nie była wyciągana od nowości ze stacji, ot wrzucona z zestawem i sprzedana po latach z firmy, częsta sprawa zwłaszcza przy starszych (acz niesamowicie solidnych i wydajnych) EB czy Precision Della. Co do wyżej wspomnianego lenovo... cóż, 1gen jest nieopłacalna i zwyczajnie przestarzała, mało kto zapłaci za to więcej niż 500zł+. 900zł? ciut powyżej na tyle wyceniam swojego EB z sygnatury, a to już trochę inna liga. Używane laptopy zawsze są tanie, a o decyzji zakupu decydują nie raz pierdoły. So,najlepiej sprzedać ssd i ramy osobno- szczególnie teraz gdy są drogie, procek można zostawić i starać się sprzedać to na jakimś hdd z 4gb ram, ten lenovo ma fajny ekran i stary typ klawiatury (przez wyjadaczy zdaniem lepszy od nowszych T czy W), wiec może ktoś się na to skusi choć to optymistyczny scenariusz, bo wiem w podobnych kwotach można mieć 3gen i stalowy kadłub. 

Co do EGPU jak wyżej- port ~150/170zł, karta coś koło 2 stówek może ciut mniej, jakiś zasilacz pod to masz? jak tak to cegłe della czy zwykły atx? to tez kolejny pieniądz choć do 90w zasilacze to groszowa sprawa. Aha, no i kwestia setupu, jak go udostępniasz to też jakiś grosz do wyceny. 

Link to post
Share on other sites

Z moich doświadczeń tez wynika ze sensowniej było robić dowgrade i osobno sprzedawać larytasne podzespoly luzem. Zawsze się znajdzie chętny na upgrade swojej maszyny a niekoniecznie na zakup innej. Kilka lat temu sprzedawalem jakiegoś małego hp którego mocno rozbudowalem to musiałem cala rozbudowę odwrócić żeby wogole dostać jakieś rozsądne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Pytanko -  w moim lenovo mam szybkość magistrali  2.5 Gt/s natomiast mam  możliwość wymienić danego laptopa na x220 z  5 Gt/s

Chodzi mi o wydajność karty graficznej ( 650 ti 2gb  192bit) która mi w zupełności wystarcza - czy mój laptop wykorzystuję jej pełen potencjał ? czy jednak nie ? jest multum artykułów  i programów do testów ale nigdzie nie jest to powiedziane

Link to post
Share on other sites

Dodaje dodatkowe dane dla zainteresowanych  - dla wygody wszystko spiąłem  do jednego zasilacza atx Dell model N375-00 . Wszystko działa P&P   przetestowane na world of tanks na full detalach na 24 calowym monitorze 1920x1080  35-50 stałych fps.  do tego dodaje wykres z Fire Strike https://www.3dmark.com/3dm/21779211   Co wychodzi fajnie w porównaniu do np : https://www.3dmark.com/fs/782031

Edytowane przez INavi
Link to post
Share on other sites

wrzucałeś kompa z egpu jeszcze na jakiś portal?

proponuję nhl.pl, obstawiam że tam prędzej pójdzie - o ile chcesz go jeszcze sprzedać.

pytałem się tam o rady odnośnie  zestawu no i  o wydajność  :) a wycenę dostałem tutaj tak że jak widać w początkowych postach  z pomocą chłopaków uznałem że nie warto opychać laptopa bo za pieniążki które dostał bym za to nie złoże lepszej stacjonarki. Chciałem tylko opisać wszystko  i etc. dla zainteresowanych Egpu że wszystko działa i buczy :)

Edytowane przez INavi
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...