Skocz do zawartości

ZTE Z7 MAX- Naprawa ekranu, sprzedaż czy jeszcze coś innego?


Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

 

ostatnio mój telefon ZTE Nubia Z7 Max zaliczył dość nieprzyjemny upadek. Ekran pękł mniej więcej w połowie dzieląc wyświetlacz na górną, działającą część i dolną, niestety nie działającą.

Teraz zastanawiam się co z tym zrobić.

Telefon miałem około roku.

Plusy i minusy z użytkowania:

+ Przyjemny 5.5 wyświetlacz

+ Mega ładny wygląd. Prosty, minimalistyczny, jednobryłowy, smukły... Nic dodać, nic ująć

+ Ładna okrągła dioda powiadomień na którą każdy zwracał uwagę

+Dużo ROMów na necie (nawet 7.1)

+Ładne zdjęcia oraz filmy

+Baaardzo mocna dioda flash (działająca lepiej niż większość tanich latarek)

 

-Dość słaba bateria: (niewymienialna) Góra jeden dzień. Podczas studiów to nawet z 4-5 godzin na wifi+chrome

-Z niewiadomych przyczyn bardzo często się rozłączał. Było czasami tak, że w trakcie 3 minutowej rozmowy potrafił się rozłączyć z 10 razy... Innym razem rozmawiam 30 minut i nic. 

-Po roku telefon zwolnił i to dość znacznie. Po wgraniu nowego ROMu trochę się to poprawiło

-Komputer nie widział urządzenia (tak, instalowałem sterowniki itd, ale nadal nic. Jak podłączałem go jako pamięć masowa to nic nie wykrywało; gdy jako aparat to znajdywało jedynie zdjęcia, ale przynajmniej komputer go widział).

 

Co byście robili na moim miejscu? Próbowali sprzedać teraz telefon z zepsutym ekranem? Po prostu wymienili dotyk i nadal z niego korzystali? Czy może wymienili ekran i spróbowali go sprzedać?

Budżet co prawda jakiś może by się znalazł (600 zł?) ale wolałbym jednak przeznaczyć go na coś innego. Od października studia w obcym mieście...

 

Ogólnie jedyna dobra wiadomość dzisiaj- udało mi się podłączyć myszkę do telefonu, odblokować go i mieć dostęp do wszystkich plików.


@refresh

Znalazłem na OLX "digitizer" za 50 zł. Trochę przeraża mnie fakt, że facet niezbyt dobrze mówi po polsku oraz nie wiem czy digitizer wystarczy, żeby przywrócić sprawność telefonu?

 

Co o tym sądzicie? Naprawiać czy sprzedać uszkodzony i kupić coś nowego?

Poniżej screeny z rozmowy.

 

 

 

http://static.pokazywarka.pl/g/b/v/c4e31f63bd7e56453f0aba1fbf5f4e06_orig.jpg?1502465505

 

http://static.pokazywarka.pl/h/s/k/1140ec56f5f0be5336235d90b21555e2_orig.jpg?1502465505

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...