Skocz do zawartości

Awaria kardy graficznej - pytanie o objawy


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam pilny problem z komputerem.

 

Gaśnie mi obraz. Na razie od wczoraj kilka razy, ale nie ma jasnej prawidłowości.

 

Miałem włączony i zgasł jakby, albo może wręcz się zresetował nie wiem (bo nie widziałem co się dzieje, bo nie było obrazu).

 

Jak uruchamiam ponownie, nie ma obrazu wcale. Czasem jak zaloguje się w ciemno, to obraz pojawia się gdy jest już pulpit windows (wcześniej tylko na chwilę ekran płyty głównej, przez chwilę).

 

Mam wrażenie, że działa w ten sposób po wyłączeniu na chwilę zasilania. Bo jak włączałem raz za razem to się nic nei wyswietlało.

 

Mam kartę taką, czy trafnie podejrzewam, że to jej wina:

 

Asus Radeon HD 7790 DirectCU II OC (1GB GDDR5)

 

Przez moment był komunikat coś o sterowniku AMD, że się nieprawidłowo komputer zamknął.

 

Pare razy były takie przeploty w obrazie jak sprawdzał dysk czy nie ma błędu po resecie, czasem były takie dziwnie zielono, różowe fragmenty na ekranie z boku jak był windows przez chwilę.

 

Teraz pisze na szybko temat przez chwilę gdy działa.

 

Powiedzcie mi, czy wymieniać kartę graficzną? To jest problem?

 

Temperatury na podglądzie są małe. Max 43 stopnie. Problem się stał przy pracy biurowej, żadnego katowania.

 

Help.

Edytowane przez Veteran
Link to post
Share on other sites

Mały update - może się komuś przyda.

 

Przeczyściłem obudowę, wiatraki i podzespoły z kurzu tam gdzie się dało, ale było generalnie czystko. Podejrzewałem przegrzewanie, bo mamy lato, z drugiej jednak strony grafika pada bez obciążenia.

 

Odkryłem, że obraz na monitorze się nie pojawia często przy włączaniu komputera. Czasem muszę odłączyć zasilanie, coś poruszać może w PCI-E, wentylatory na szybkie obroty przestawić w obudowie, coś pokombinować i działa.

No i jak nie wyłączam komputera przez 48 h to działa. Absolutnie 100%. A jak wyłączyłem na noc bo zapomniałem, żeby zostawić to później znowu 5-10 prób włączy(zaloguj do windows)/wyłącz w ciemno, zanim zobaczę obraz.

 

Nie wiem, może jeszcze tak pochodzi bez wyłączania jakiś czas. Może to wina, że karta się wygina po iluś latach i coś nie styka w slocie? Nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...