Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, poszukuję pasywnego PSU do nietypowego zestawu

 

i7 7700k na pasywnym coolerze, delikatnie podkręcony

oraz gtx 1060 zmodowany na pasywny

no i SSD jakiś tam

 

Komputer ma być całkowicie cichy, żadne tryby półpasywne nie wchodzą w grę - jak widać dużej mocy mi nie potrzeba do zasilania, na rynku zasilaczy pasywnych jest jak na lekarstwo, ale są - i nie wiem który wybrać.

 

Budżet nie jest jakoś szczególnie ograniczony, ale chciałbym wybrać konstrukcję na następne parę generacji.

Link to post
Share on other sites

W przyszłości będę modernizował zestaw, ale raczej więcej mocy potrzebować nie będę - interesują mnie tylko pasywne konstrukcje, więc prawdopodobnie będę celował w następce 1060 albo coś mocniejszego o ile będzie miał bardzo zbliżony współczynnik TDP.

 

Znalazłem takie coś -> https://proline.pl/zasilacz-seasonic-platinum-460fl2-fanless-p-460fl2-ss-460fl2-f3-80plus-platinum-460w-p917434

 

Taniej się już chyba nie da, prawda?

Link to post
Share on other sites

Do tego zestawu to z tańszych a dobrych "pasywnych" rozwiązań:
RM650x 449zł  ( 325W trybu pasywnego, wentylator nigdy się nie załączy przy twoim zestawie  )
ewentualnie pasywne XFX XTS 460W Fanless Full Modular (oem seasonica SS-460FL) 559zł 
a jak chcesz lepiej, to prime 600 powinien być za niedługo dostępny. 

Link to post
Share on other sites
Posiadam RMX-a 650W i w moim Pc jeszcze się nie uruchomił,podczas startu zrobi "rundkę"

ale gdyby nie "okno" to bym nawet nie wiedział o tym.

 

ps. widzę że wszystko w "pasywie" robisz,ciekawią mnie temp. tego 1060 podczas gry,jeszcze

przy takich temp. jak teraz są na codzień,tzn. w upały,no i 7700k,on nawet przy dobrych coolerach

"grzeje" się dosyć mocno.

Link to post
Share on other sites

 

Posiadam RMX-a 650W i w moim Pc jeszcze się nie uruchomił,podczas startu zrobi "rundkę"
ale gdyby nie "okno" to bym nawet nie wiedział o tym.
 
ps. widzę że wszystko w "pasywie" robisz,ciekawią mnie temp. tego 1060 podczas gry,jeszcze
przy takich temp. jak teraz są na codzień,tzn. w upały,no i 7700k,on nawet przy dobrych coolerach
"grzeje" się dosyć mocno.

Duża kupa metalu załatwia sprawę, temperatury nie przekraczają 70 C dla GPU i 60 dla CPU, latem jest klima, a zimą bardzo fajnie ogrzewa się pokój grając w gry. ;)

 

Wolałbym jednak konstrukcję 100% pasywną i myślę że 460W od seasonica ze spokojem mi wystarczy na długie lata.

Link to post
Share on other sites

460W to nie tak wiele, patrząc choćby na nowe Radeony. Współczynnik TDP nie maleje wraz z nowymi generacjami podzespołów.

Lepiej mieć jakiś zapas w tej kwestii.

Ale kolega chcę mieć full passive, więc nie kupi prądożernej karty, bo jej nie schłodzi pasywnie. 

 

Ja poszedłem trochę w inną stronę, mam SF leadex platinum 750 W ( 450W trybu pasywnego ), zostało mi wymienić kartę na półpasywną i przy średnim obciążeniu nadal wszystko będzie działać pasywnie.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...