Skocz do zawartości

Ram : 2x16GB czy 4x8GB do 6600K+Z170?


Recommended Posts

Może faktycznie. Może led na ramach pobiera prąd.

 

 

Podczas granie temp ramów dochodzą do ponad 40 st. Obudowa To R5 - Front 2x140mm + 1x140mm z tyłu

 

Mam zamiar zobaczyć G.Skill najpierw.  :)

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
Podczas granie temp ramów dochodzą do ponad 40 st.

ram im cieplejszy tym lepiej działa :D Podobnie jak z nand podczas pracy ( choć nand ma jeszcze okres bez pracy, czyli magazynowanie ładunku po wyłączeniu pc, wtedy im zimniej tym lepiej, wybredna ta pamięć  )

 

Dlatego też czasem radzę przeprowadzać "zimne" testy na stabilność ram-u, zaraz po kilku godzinnym odpoczynku PC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ogólnie przy ddr4 widzimy często ram 3000MHz, co max stabilnie wyciąga 2933MHz, aż zaczynam myśleć że oni ich wcale nie testują.


A ja w sumie to jestem ciekaw czy to nie czasem może właśnie wina kontrolera, coś w stylu kiepska jego sztuka. I być może trzeba dovoltować kontroler... choć niby do jakiegoś tam poziomu płyta sama dopasowuje napięcia dla niego, ale być może dalej za mało.
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje to kontroler w CPU nie ogarnia wysokich częstotliwości. Na 2900MHz wszystko ok,ale przy 3000MHz system nie jest stabilny podczas stres testu. Zawieszenie i to.

 

 

Czekam na G.Skill ale tym razem 3200MHz. Zobaczymy.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Mam już G.skill Trident Z - 3200MHz CL 15 2x16GB

 

Teraz spokojnie testuję. Ale wsadziłem tylko jeden moduł. 

 

Profil XMP włączony,lecz częstotliwość dałem na początek 3000MHz. PC o dziwo zabootował.

 

Procek 6600K 4.2GHz OC 1.280V.

 

Puściłem teścik Prime95 na 15min. Nie ma żadnych zawieszeń.


Będę dalej informował co i jak.


upd//

 

Po 15 min  pomyślenie zdanego testu, ustawiłem G.Skill już na 3200MHz niestety PC nie zbootował. Dałem potem 3100MHz i  już nie ma problemu z bootem.

 

Przy Dominatorach profil XMP jest 3000MHz. Ale maksymalnie mogę dać 2900Mhz. 

 

 Tak że zawsze trzeba dawać 100MHz mniej niż w profilu XMP.  Dziwna sprawa.

 

Poprzedni zestaw(2x4GB) RAM od G.Skill(był przy składaniu kompa na początku) był na częstotliwości fabrycznej 2800MHz. Z tym w ogóle nie było problemu. Nie trzeba było nic obniżać i tp. PC od razu bootowało. 


Może płyta ma jakieś ograniczenie lub procek ma.


http://zapisz.net/images/291_test_g.skill.png

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Ja bym strzelał w takim razie w jakieś błędne ( lub bardziej tu pasuje określenie nie do końca dopracowane) profile XMP dla pamięci w biosie płyty. I w sumie to możliwe, bo ja np. jak swoje hyper x fury 2400mhz kupiłem i zrobiłem oc na 2800 to pięknie śmigało, na 2900 już był bios reset. Z czasem ( a przynajmniej tak mi się coś kojarzy) po kilku aktualizacjach bios już co prawda z błędami ale już się bootował przy 2900 a nawet 2933 choć niestety magicznych 3000mhz nie osiągnąłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...