Skocz do zawartości

Jak wyliczyć ile zużywa mocy cały PC by kupić zasilacz?


Recommended Posts

Mój zestaw to:

 

Gigabyte GA-B250M-D3H

32GB RAM Goodram Play DDR4 2400 (nie będzie OC)

procesor Pentium G4560 (nie będzie OC) ale za 2m-ce będzie Core i5-7400

grafika zintegrowana HD610 ale najprawdopodobniej będzie Sapphire Radeon R7 2GB

dysk Toshiba P300 2TB SATA3 3.5"

dysk 2 - Sandisk Plus SSD

dysk 3 - Samsung 960 Evo 250GB m.2

nagrywarka DVDRW Asus

Czytnik kart pamięci Modecom USB3.0

 

Niczego więcej w nim już nie będzie.

Obecny zasilacz Chicony 330W (pozostałość po zestawie stacjonarnym ACER)

Trochę się go boję bo na obciążeniu podczas gry (TruckSimulator2) na szynie 12V przy podpiętym mierniku pokazało mi się 10,75V a na szynie 5V 3,98V.

Bez obciążenia jest 11,4V i 4,89V więc zasilacz lipa.

 

Chciał bym kupic cos nowego w przedziale 130-180zł tylko nie wiem co.

 

Link to post
Share on other sites

Bajer ten kalkulator. Nawet nie wiedziałem że takowe są. Człowiek to jednak całe życie nowości się dowiaduje :-)

Wyliczyło mi 226W czyli szczerze mówiąc 300-350W w zupełności wystarczy.

Mam jakis zasilacz pod ręką, był nowy, Chieftec Arena GPA-350S. Używałem go jako zasilacza stacjonarnego do elektroniki i tylko kilkanaście razy. Nie wiem czy go rzeźbić i wstawić zamiast Chicony czy kupic nowy.

Wylutowałem z niego wiązkę całą i wszystkie przewody które miał na wyjściu. Musiał bym ponownie wlutować.

Wart jest zachodu ten zasilacz?

Link to post
Share on other sites
Największą sprawność zasilacze osiągają pod obciążeniem ~50%

 

Nie. Jest to bezmyślnie powielany mit. W przypadku większości PSU 80+, różnica pomiędzy obciążeniem 50% i 100% mieści się w granicach błędu pomiarowego.

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/343495-28-power-supply-efficiency-myths

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jasne, że nie są to duże różnice, bo skończyła się era cewek nawijanych na patyku. Wynika to czysto z fizyki i nagrzewania się pod większym obciążeniem, a tego nie oszukasz. Błąd pomiarowy występuje w 99% przypadków, więc oficjalnie nie jest błędem.

 

Tematów o zasilaczach do ~200zł jest cała masa. Pogooglaj.

Link to post
Share on other sites

Od czasu nabrania się na TLC vs MLC na elektrodzie omijam wuja googla i podobne. Niestety.

Miesiąc czasu wałkowałem temat nowego ssd i kupiłem TLC zamiast MLC szukając tylko MLC.

Pochwalił bym sie wojna na elektrodzie ale posty nawet z kosza zniknęły gdy próbowałem udowodnić niedoróbstwo moderatorków w dziale PC z paskiem opinii i punkciorów długim jak stąd tam i nazad. Pół polski trąbiło że Sandisk Plus to MLC. Po zakupie okazało się że jednak TLC i bez sensu było szukać droższego dysku. Tyle się "internety" znają. Z zasilaczami pewnie podobnie będzie.

Wszystko to co jest u nas w cenie do 200-250zł w sklepach praktycznie na zachodzie nie istnieje a tym teraz się sugeruję przy wyborze rtv-agd-pc. Nie ma w sklepach u niemców, nie ma u angoli, nie mają szwedy i francuzy = nie tykać, nie kupować, nie pytać, nie patrzeć! Na zachodzie szajsu nie wcisną. U nas "szajs? ma się spoko i co najlepsze prawie wszyscy mówią że szajs jest spoko. Widać to po dyskach HDD Seagate'a i WDka :-)

Cały zachód trąbi że dyski padaja jak muchy i by brac tylko HGST lub Toshiby a u nas WD i Sea kręca biznesy.

Tych Patriotów na m.2 co niby mają 2500-3000MB/s readu tez na zachodzie nie ma.

Edytowane przez maniakus
Link to post
Share on other sites

Ale ty wiesz że wd w wyższych seriach sprzedaje konstrukcje hgst? Oraz że toski ( p300 bo o nie głównie chodzi ) też padają dość łatwo? O tym patriocie to prawda, ostatnio w jednym temacie już siły nie miałem bo polecałem plextora, ale autor uznał że przecież patriot ma lepsze transfery...

Szkoda że tylko w wysokich próbkach w atto je widać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...