Skocz do zawartości

Modernizacja podzespolow(plyta/procesor/ram)


Recommended Posts

Witam, zastanawiam sie nad modernizacja komputera. Chcialbym wymienic procesor, plyte glowna i ram.

W tej chwili moj zestaw wyglada tak:

i5 4690k/ chcialbym i7 tez odblokowany na slocie 1151

8gb team group vulcan/ tutaj nie wiem czy dolozyc do tego czy lepiej wziac 2x8gb czy moze 2x16gb

plyta gigabyte z87x-oc/ plyta nie musi byc jakas mega wypasiona, najwazniejsze to zeby byla jak najmniej awaryjna, dobra pod oc.

Mysle to tyle na chwile obecna.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kubsztix
Link to post
Share on other sites

Podana płyta ma podstawkę 1150. - "chcialbym i7 tez odblokowany na slocie 1151"

Czegoś chyba nie rozumiem ,albo zwykła pomyłka...

Zle to napisalem, tak w tej chwili mam zestaw na 1150, chcialbym wymienic na 1151, z tym, ze teraz wzialbym i7 tez odblokowanego, plus do tego jakas plyte glowna jak wyzej. :)

Edytowane przez kubsztix
Link to post
Share on other sites

Masz świetną płytę Gigabyte'a na Z87 - po co chcesz wymieniać ją na coś nowego? (jedyne co jej brakuje to złącz M.2, ale z tym można sobie poradzić za pomocą przejściówek z PCIE - na tej płycie odpalisz bez problemu bootowalne SSD m.2 z NVMe po modyfikacji biosu) - nawet jak kupisz płytę na Z170, czy Z270 za 700-1500 zł.to będzie gorzej wyposażona i wykonana niż ten Z87X-OC.

Wiem co piszę, bo sam mam tą płytę

 

Lepiej sprzedaj tą i5 i kup i7 z K na Twoja płytę.

 

Nie wiem co chcesz robić na komputerze, ale do grania to 16GB RAM to max co warto kupić.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Masz świetną płytę Gigabyte'a na Z87 - po co chcesz wymieniać ją na coś nowego? (jedyne co jej brakuje to złącz M.2, ale z tym można sobie poradzić za pomocą przejściówek z PCIE - na tej płycie odpalisz bez problemu bootowalne SSD m.2 z NVMe po modyfikacji biosu) - nawet jak kupisz płytę na Z170, czy Z270 za 700-1500 zł.to będzie gorzej wyposażona i wykonana niż ten Z87X-OC.

Wiem co piszę, bo sam mam tą płytę

 

Lepiej sprzedaj tą i5 i kup i7 z K na Twoja płytę.

 

Nie wiem co chcesz robić na komputerze, ale do grania to 16GB RAM to max co warto kupić.

glownie gram na komputerze, co do twojej propozycji, nie jest to zly pomysl, ale na moja plyte i tak juz przyszedl czas chyba bo dziwne rzeczy sie z nia dzieja. Takze wracamy do punktu wyjscia, jakies propozycje?

Link to post
Share on other sites

No pewnie bym dal, ale nie wiem czy chce czekac, pozniej poczekam do coffee lake'a i cos innego na horyzoncie sie pojawi.

Co myslicie o czyms takim?

I7 7700K/Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB 3000MHz, MSI Z270 TOMAHAWK 

Edytowane przez kubsztix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...