Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne - jakie części


Recommended Posts

kamyk widzę że olewasz wszystko co ci tutaj napisali :pajac: W tym swoim zestawie wybrałeś rzeczy które po prostu nie są za ciekawe. Sam wydałem dużo kasy na LC i orientuję się w temacie. Co do tematu to zamiast płynu phobi weź fesera, ja osobiście mam feser blue + 40% destylki, mam super kolorek I czyste WC. Pompka phobya? lepiej weź lainga ddc, wąż tygon, aktualnie mam masterkleer/tygon i ten 2 jednak bez porównania lepszy.

Link to post
Share on other sites

Arcziy - Jest coś takiego jak własny rozum i własne oczy.

Czsami porady są fatalne i bazowane na - gdzieś chyba widziałem i coś ktoś mi chyba mówił. Jeżeli ktoś pisze mi, że mam wziąść część AAA zamiast tej BBB, którą ja podałem, to warto je obie porównać i przemyśleć zmianę.

Tak jak pisałem już wyżej - pompka otrzymała całą masę nagród ze względu na swoje osiągi i wydajność. Kiedy czytam, że mam wziąść coś innego, a w testach widzę to grubo poniżej tej mojej pompki, to takie podpowiedzi kompletnie ignoruję. Pisano, że pompka phobya 4.0m/800l jest tak fatalna, że nadaje się do chłodnic co najwyżej 2x120, a po chwili widzę jej test z chłodnicą 9x120, to wtedy taką poradę TOTALNIE IGNORUJĘ. Po przeczytaniu testów wziąłem nawet słabszą 2.6m/600l.

Jeśli czytam, że moja chłodnica to kicha, a kilkanaście serwisów z testami pokazuje zupełnie co innego - także ignoruję taką radę.

Czytając poradę - syfny płyn zasyfi ci układ, ale blok kup używany (kij wie po jakim płynie) - tutaj nawet nie mam słów.

Wybrałem blok XSPC Rasa, tańszy od EK Water Full CU, bo znalazłem kilka testów, gdzie był o ok 0,1-0,3*C słabszy. Bloki mi proponowane były jeszcze wiele gorsze od XSPC w tych testach.

Zignorowałem więc te wszystkie porady i postanowiłem skupić się tylko na płynie/złączkach/wężach, a tu zaczeło się dopiero PORADNICTWO na zasadzie - zbluzgaj jak nie weźmie tego co mu radzę.

Zestaw już skompletowałem, zamówienie poszło, czekam na dostawę.

Jak złożę to mogę nawet napisać jakie masakryczne gó**o kupiłem i jak fatalnie wygląda i się sprawuje, ale chyba tylko sprowokowałbym kolejną afere wodną.

Link to post
Share on other sites

Czytając poradę - syfny płyn zasyfi ci układ, ale blok kup używany (kij wie po jakim płynie) - tutaj nawet nie mam słów.

kazdy blok da sie rozebrac, wyczyscic i poskladac na nowo ( w aukcji przewaznie widac w jakim blok jest stanie ). np. sprzedalem bloki na mofsety - uzywane. chlopak cieszyl sie, ze udalo mu sie je kupic za polowe ceny. blok heatkiller 3.0 ktory oddalem do niklowania i chromowania ( koszt 65 zl ): http://archiwumallegro.pl/watercool_hea ... 44006.html

tutaj odnosnie plynu feser: http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=193175 po czesci masz racje - kupujac cos od kogos jest ryzyko, ze blok bedzie zasyfiony ale ( jak napisalem wyzej ) w 99% przypadkow da sie to wyczyscic.

ogolnie najlepsza jest woda destylowania/demineralizowana+biocide+barwnik mayhems.

rozumiem, chciales nowe ( uzywane jest dla plebsu przeciez ), masz nowe. uklad bedzie wydajny ale niestety brzydki. moze kwestia estetyki nie jest dla ciebie wazna. dorosniesz i do tego :pajac:

polecam: http://forum.pclab.pl/topic/489566-Work ... -zbiorczy/

zycze ci udanej zabawy z LC bo tak naprawde to dopiero poczatek.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - po co docinki że używane jest dla plebsu ?

Pisałem gdzieś, że jestem mega bogaczem i rzucam kasą ?

Zawsze kupuje nowe - mimo że dołoże trochę do tego i tyle.

Kolejna docinka - estetyka i dorośniesz do tego.

Czy ja gdzieś pisałem że to ma być piękne, kolorowe i będę przyprowadzał koleżanki, abo zobaczyły mój komp ?

To jest dział CHŁODZENIE, a temat CHŁODZENIE WODNE, a nie jakiś dział - MODA, a temat KOLOROWY KOMP.

Dajcie już spokój, bo mnie to tylko drażni i jest zupełnie zbędne.

To ma dobrze chłodzić, a nie cudnie wyglądać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...