Skocz do zawartości

Dobra obudowa do 260 zł


Recommended Posts

Najważniejsze podczas kupowania obudowy która ma być przewiewna to zamocowanie zasilacza od dołu. Ale też trzeba zwrócić uwagę by obudowa miała od dołu otwory przez które zasilacz pociągnie powietrze spod obudowy. To rozwiązanie jest kluczowe w chłodzeniu obudowy. Zasilacz nie grzeje się i nie szumi.

 

Kolejne na co warto zwrócić uwagę to szerokość tylnego wentylatora wyciągającego ciepłe powietrze. Dobrze żeby miał szerokość 120mm. Najwięcej ciepła odprowadza jednak wentylator montowany na górnej ściance. Jeżeli masz możliwość dołożyć trochę grosza to polecam cooler master 690. Powiem Ci na własnym przykładzie. Ta obudowa stworzona jest do klimatyzowania podzespołów w środku. Jest genialna.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze że myślałem że CM690 to właśnie 692. Ja mam tą drugą (patrząc po zdjęciach) Możesz też zerknąć do mojego profilu.

 

Wyciągnąłem instrukcję którą dostałem wraz z obudową i pisze na niej że to CM690 II.

 

Tak czy inaczej powyższe pisałem o swojej obudowie i uważam że naprawdę warto sypnąć groszem. Jakieś 2 miesiące temu zastanawiałem się tak jak Ty nad obudową i chciałem coś za 250zł Nawet brałem pod uwagę jedną z wcześniej wymienionych obudów. Cooler Mastera nie chciałem początkowo ze względu na trochę większe gabaryty no i lekko większą cenę. Teraz jestem mega zadowolony że jednak CM.

 

Szybki przykład. We wcześniejszej obudowie procesor rozgrzewał się po godzinie gry nawet do 75*C Teraz jest to 56*C Dla mnie to szok po prostu. Dyski nie osiągają więcej niż 27*C a czasami mają i po 20*C... Poprzednia obudowa to był piekarnik w porównaniu do tego.

 

Za 300zł dostaniesz dokładnie tą

Tylko tak jak moja bez interfejsu SATA w tej zaślepce na górze. Tam jest po prostu schowek.

Link to post
Share on other sites

z tych 2 to Xigmatek ale Antek będzie lepszy

Ale też trzeba zwrócić uwagę by obudowa miała od dołu otwory przez które zasilacz pociągnie powietrze spod obudowy.

A właśnie Antec takich otworów nie ma. I po co bawić sie w jakieś farby i spreje tp skoro w tej samej cenie można mieć to fabrycznie pomalowane na czarno?

 

Ktoś wcześniej dał link do Pantheona za 290zł - świetna okazja

http://allegro.pl/obudowa-xigmatek-pant ... 14591.html

 

Xigamtek Midgard też będzie ok ale osobiście w cenie do 260zł wziąłbym SilentiumPC Pilum, niedawno pojawiła się jej recenzja na pclab http://pclab.pl/art44695.html

Link to post
Share on other sites

Szybki przykład. We wcześniejszej obudowie procesor rozgrzewał się po godzinie gry nawet do 75*C Teraz jest to 56*C Dla mnie to szok po prostu. Dyski nie osiągają więcej niż 27*C a czasami mają i po 20*C... Poprzednia obudowa to był piekarnik w porównaniu do tego.

 

To podaj co to było wcześniej, bo ja dochodzę do wniosku, że jak inne mają tyle samo powierzchni kratek i podobne ich rozmieszczenie to będzie podobnie chłodno np. Gladius 800 - będzie gorszy twoim zdaniem?

Link to post
Share on other sites

Nie spotkałem się z Rev 2 antka na necie ale sam takową posiadam. Różnicą jest otwór na tacce. Musiał byś sam pojechać i oglądnąć budę aby zobaczyć jaka rev.

 

Ja bym był za antkiem jak dla mnie ładniejsza i na 100% lepiej wykonana, standardowe wentylatory są dosyć mocne więc na początek wystarczą , mają 3 stopniowe regulatory w sobie :cry:

 

EDIT tak wygląda w środku:

http://www.antec.com/images/400/300_side_open.jpg

Jak widzisz ma otwór do montażu i jest on dosyć spory.

Link to post
Share on other sites

V3 jest nowsza i ma kilka nowości - więcej dziur na wentyle, czarne malowanie, dziura na tacce (chociaż nowa wersja Three Hundred już to ma). Za Ankiem przemawia jakość wykonania.

Teraz szukaj tej czarnej przez całą niedzielę :cry:

CM 690 i Gladius chyba też są dobrze wykonane?

Link to post
Share on other sites

mam pytanie w czym ta obudowa : http://obudowy.info/produkty.php?id=324 ... a_id=124&&

jest gorsza od : http://www.frazpc.pl/artykuly/263481,AN ... lidna.html

 

czy sa one porownywalne czy ktoras z nich jest zdecydowanie lepsza??

 

 

juz zglupialem ktora jest lepsza w koncu ??

 

 

ja np mam ograniczona ilosc miejsca na obudowe chce maksymalnie przewiewna i nie duza bude z tych dwoch ktore wymienilem, tylko ktora ?? a jesli chodzi o autora to na pewno jednym z lepszych wyborow bedzie dla Ciebie cm 692

Link to post
Share on other sites

pz2580

 

Jeśli chodzi o przewiewność to będzie ten sam poziom prawie tyle że antek ma 1x140 na dachu (posiada zamontowany) a v3 ma 2 miejsca 120 , antek ma 2x 120 na front + filtr i 1 na tyle . Więc miejsc mają tyle samo , przewiewność to antek więcej wtłoczy a tamten więcej wyciągnie więc na to samo wyjdzie. Może minimalnie na korzyść V3 . Ale antek wygląda ładniej i jest solidniejszy warto dać więcej :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...