Skocz do zawartości

Cała seria Rx 5xx - tragiczna dostępność...


Recommended Posts

100 zł? Przecież już nawet GTX 1050 Ti kosztuje zamiast 629 zł == 999 zł.

Zobaczcie sobie co się porobiło w morele: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,,,,8143O1123985/1/
Prawie wszystko 999 zł :D
I jakaś akcja "kopiemy FPSy, a nie bitcoiny" - interesting

https://www.morele.net/wiadomosc/kopiemy-fpsy-nie-bitcoiny-zgarnij-voucher-do-900-zl-za-zakup-zestawu-komputerowego/4992/

 

Vouchery na przyszłe zakupy ważne przez 12 miesiecy... ależ sobie wymyślili...

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Komu 1050ti za 1328zł ? :) Ostatnia sztuka, bierzcie szybko bo braknie ;)

https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-technologies-geforce-gtx-1050-ti-4gb-ggdr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gf105igtx4gepb-1080270/

Dotarła również dostawa 1060 3GB, też okazja tylko 1792zł. Promocyjna obniżka z 2178zł  :rotfl:  Są całe 4szt więc pewnie do jutra będzie 0 :)

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1060-gaming-acx-2-0-3gb-gddr5-192-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-03g-p4-6160-kr-1004503/

Link to post
Share on other sites

100 zł? Przecież już nawet GTX 1050 Ti kosztuje zamiast 629 zł == 999 zł.

 

Zobaczcie sobie co się porobiło w morele: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,,,,8143O1123985/1/

Prawie wszystko 999 zł :D

I jakaś akcja "kopiemy FPSy, a nie bitcoiny" - interesting

 

https://www.morele.net/wiadomosc/kopiemy-fpsy-nie-bitcoiny-zgarnij-voucher-do-900-zl-za-zakup-zestawu-komputerowego/4992/

 

Vouchery na przyszłe zakupy ważne przez 12 miesiecy... ależ sobie wymyślili...

 

 

W 1080ti oprócz 1 modelu który pewnie przy 1080ti jest głosny bo chłodzenie małe to jest tragedia jesli chodzi o ceny . Palit np którym mozna sie zainteresować po 6 k - 900 zł .Pomijam ze to tylko w zestawach a nie sama karta .Niezle to sobie wymyslili w dziale marketingu .

Jeszcze pocałowac w sygnet i bedzie wszystko  xD

No ale widze ze jednak jest jeszcze game rock wiec jakby ktos brał zestaw to mozna sie jakos dogadac :D

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

nie chodzi o to jaka o ile podrożała, chodzi o to że ludzie krzyczeli , ze za ok 1000 zł 1060 3gb jest nie opłacalna, jak widać, nie dość , że opłacalna, to jeszcze można na niej nieźle zarobić - jak tak dalej będą ceny rosły, to najbardziej opłacalnymi kartami będą gtx1050ti, co ludzie po 550-600 pokupowali :D

Link to post
Share on other sites

A korciło mnie jakieś 2-3 miechy temu, żeby kupić 1060 3 gb od Gigabyte za niecałe 900 zł... teraz będę siedział na swoim starym HD7950 aż ceny wrócą do normalnego poziomu, ale płakać nie będę i z pewnością nie będę nakręcał koniunktury przy tak sztucznie zawyżonych cenach.

Link to post
Share on other sites

To nie zadna zmowa cenowa:-) tylko czyste prawa ekonomii, wysoki zbyt niska podaż, kart jest stanowczo za malo, kupujacych za dużo i kazdy o tym wie. Sklepy widzą, że karty idą w duzo wyzszych cenach to tylko glupi wystawil by w nizszych cenach(a jezeli uważacie, że jestem jakimś januszem biznesu, to prosze mi powiedzieć dlaczego na allegro, olx forach nikt nie wystawi uzywki w starych cenach tylko kazdy w tych januszowych:-), karty powoli wróca do starych cen, lecz niestety troche to zajmie, koparki nadal w modzie, jest plus taki,że mozna kupic np gtx 1070 za 2,2k pokopac miesiac i wtedy wyjdzie ok 1,5-1,8k czyli normalna cena:-) dodatkowo mozna dluzej kopac, to moze nawet taka karte za free bedzie sie mialo:-) Kiedys takich bajerow nie bylo:-)

Link to post
Share on other sites

@up

albo jesteś mało inteligentny, albo faktycznie jesteś Januszem biznesowym, tydzień  temu firma wystawiała 91 szt. gtx 1050ti Inno 3d po 660 zł, 3 dni temu ta sama firma na alledrogo te same 91 szt wystawiła za 859 zł, jak trochę myślisz logicznie to wyciągnij wnioski :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia tylko kto podnosi te ceny, czy sklepy intenretowe jak morele lub x-kom czy dystrybutor kart na Polskę ?

Producent nie podnosi bo cena wyprodukowania nie uległa zmianie.

Jeśli to dystrybutor podniósł to sklepy powinny się skarżyć, jeśli same sklepy to dystrybutor powinien działać. Chyba, że to za obustronną zgodą.

Link to post
Share on other sites

Akurat karty z niższej pólki nie idą do koparek, to aż takiego dużego zbytu nie mają(chyba, że się mylę to pokażcie gotowe koparki z tych kart:D), lecz rx 570 580 1060 1070 1080 idzie masa do koparek, i sorry, ale mogę być dla kogoś mało inteligentny lub januszem, bo w sumie mam gdzieś zdanie osób które, nigdy dobrze mnie nie poznały. Inni użytkownicy piszą, że karty z wyższych polek cenowych idą w bardzo dużych ilościach, i nie idzie ich normalnie dostać, lub trzeba czekać bardzo długo jak dziewczyna na 580(już 2 miesiące), że jakiś sklep sam sobie winduje cenę 1050, to nie oznacza ze z innymi kartami tez tak jest, 1070 idą po 2,1k+ używki spokojnie to wątpię, by w sklepie nie było chętnych na te nowe karty za 2,6k. Ludzie którzy narzekają najprawdopodobniej maja żal, że z jakiś powodów oni nie zrobili biznesu, jak mówiłem wcześniej kupując kartę za 2200zl można spokojnie pokopać miesiąc czy półtora i 600zl będzie odrobione:-) więc nie wiem, w czym widzicie problem?(przepraszam za błędy z tel na szybko pisze)
Z punktu widzenia ekonomika firma od 1050 maksymalizuje zyski:-)

Link to post
Share on other sites

W "D" mam zysk z kopania, ja chce kartę kupić :D 

 

Nie denerwuje mnie zmiana cen wynikająca ze zdrowych powodów, zmiana kursu walut, surowców itp. 

 

Problemem również nie jest podniesienie ceny bo została podniesiona przez producenta.

 

Problemem jest podniesienie ceny bo tak a zdecydowanie naganne jest podniesienie ceny (sklep, hurtownia) w mniejszym lub większym porozumieniu z innymi (sklepami czy hurtowniami) żeby klient nie miał innego wyjścia jak kupować od was. 

 

Jeśli nadal masz problem z dojrzeniem moralnie wątpliwej czy nawet otwarcie karalnej strony takich zachowań to przypomnij sobie tę twarz 

 

shkreli-smirk.jpg

Link to post
Share on other sites

Kart nie ma w zdrowych ilościach, zostają ostatnie sztuki, dla mnie to normalne, że sklepy sprzedają po wyższej cenie, bo wiedzą, że i tak pójdą, mając na sklepie 100 kart a 5 jest rożnica i nie ma, co narzekać, załóżmy, że sprzedajecie hmmm owoce i nagle zostaną wam ostatki, a kupujących setki, nie zwiększycie ceny? Piszecie w emocjach, bo biedni karty kupić nie możecie, sorry, ale moim zdaniem zawinili producenci kart, a nie sklepy, każdy chce jak najwięcej zarobić, chyba o to w firmach chodzi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...