Skocz do zawartości

GPU 1070 lub 1080 do mojego zestawu tylko na FullHD


Recommended Posts

Witam, jak w temacie, przymierzam się praz kolejny do kupna karty, ale przez najbliższy rok tylko na FullHD.

 

Zastanawiałem się nad 

1. STRIX-GTX1080-A8G-GAMING

2.  STRIX-GTX1080-O8G-GAMING - przy czym ta dostępna jest od 27 maja, i cena nie wiem czy jest adekwatna do całości

3.  STRIX-GTX1070-O8G-GAMING

 

Ta ostatnia myślę że była by najrozsądniejsza, ale nie mam pewności.

Obecnie posiadam starego poczciwego redeona od Asus R9 280X

 

Zestaw jaki mam jest w stopce.

 Dzieki za wszelaką pomoc z góry

Link to post
Share on other sites

dlatego napisałem posta, bo jak widać słabo się orientuję...  ^^

ostatnią pozycję jaka podałem mogę kupić za €505, natomiast pierwsza pozycję za €635, natomiast tego Palita za €593.

 

Palit w porównaniu z STRIX-GTX1070-O8G-GAMING ma niższe taktowanie rdzenia no i jest droższy.

 

Nie mieszkam w PL, dlatego posługuję się €, i sklepami w tej walucie. Zakup z Polski nie wchodzi w gre.

Link to post
Share on other sites

Bierz MSI GTX 1080 GAMING X.Dostaniesz zwrot 210 zł i kod do wybranej gry.Kupowałem u tego sprzedawcy http://allegro.pl/msi-geforce-gtx1080-gaming-x-8g-i-gra-i6819558601.html  i naprawdę  polecam,tyle że ja zapłaciłem jeszcze 80 zł więcej.Spadł  dolar i euro więc cena jeszcze niższa.Karta wyniesie cię 2160 zł.Brać i nie oglądać się bo karta świetna.Dwa i pół miesiąca  temu kosztowała ponad 3000 zł.

Przepraszam teraz doczytałem że zakup z Polski nie wchodzi w grę,chociaż myślę że wysłaliby bez problemów w jakikolwiek zakątek Europy.Tak czy inaczej polecałbym ci wziąć ten właśnie model bo nie dosyć że chwalony jest we wszystkich testach i rekomendacjach to przedłużona została akcja MSI na CashBack.Pierwotnie miała trwać do 15.05.2017r.Nie wiem gdzie mieszkasz ile byłoby zwrotu u ciebie w euro.

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za ok 2350 zł możesz mieć o wiele lepszą kartę pod każdym względem niż słabo udane Strixy:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1080-gamerock-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-d-3x-dp-box-neb1080t15p2g-922331/

 

,,niezbyt udany strix,,

http://i.imgur.com/D77riWm.gif

 

piszesz o 3 najlepszym najszybszym GTX 1080 jaki tylko istnieje na rynku i jakiego można kupić twoj palit  nawet nie jest w TOP20 1080 zegary ,,podkręcone,, o 2,4%  2,9% w trybie boost przy +11 11,4% u Asusa co czyni twojego palita lekko głupi i słabym zakupem

 

wiecej czasu na zagranicznych portalach a mnie youtube liptona czy czym się tam kierujesz

http://thepcenthusiast.com/all-geforce-gtx-1080-compared-asus-evga-gigabyte-msi-zotac/

https://videocardz.net/nvidia-geforce-gtx-1080/

wystarczy samemu poświecić 30min na dokonanie najlepszego z możliwe najlepszych wyborów przy zakupie karty graficznej tym bardziej ze mówimy o wydaniu dosyć dużej sumy pieniędzy

 

 

a tak ogólnie to tylko GTX 1080 11Gbps Edition z szybszymi pamięciami na morele dostępne wszystkie karty z linku który ci podałem oczywiście najgorsze są modele overhyped overrated MSI wycenione drożej bądź tak samo jak szybsza lepsza konkurencja ale hej tak to działa jedzie się na opini wyrobionej jakis czas temu i ciągnie się swój brand na nieświadomych konsumentach każdy wie ze najlepsze piwo to Heinken bo tak mi powiedziało dużo osob 

https://videocardz.net/nvidia-geforce-gtx-1080-11gbps

Edytowane przez maniuox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
piszesz o 3 najlepszym najszybszym GTX 1080 jaki tylko istnieje na rynku i jakiego można kupić twoj palit  nawet nie jest w TOP20 1080 zegary ,,podkręcone,, o 2,4%  2,9% w trybie boost przy +11 11,4% u Asusa co czyni twojego palita lekko głupi i słabym zakupem

 

Przecież te zegary z Asusa można ustawić w Palicie w ciągu 30 sekund za pomocą MSI afterburner  :banan:  

 

Pascale słabo się kręcą i nic tego nie zmieni.

 

 

 

a tak ogolnie to tylko GTX 1080 11Gbps Edition z szybszymi pamięciami na morele dostępne wszystkie karty

 

 

 

NVIDIA GTX 1080 10Gbps VS 11Gbps - wzrost wydajności na prawdę bez szału

 

Ogólnie 2-5 klatek różnicy na korzyść 11gbps. Dodatkowo modele te są 150-200zł (i więcej) droższe niż zwykłe. Ogólnie mówiąc nie opłacalne. Jak już wywalać 2600 zł na GTX 1080 to lepiej przeboleć kolejne 400 zł i kupić GTX 1080 ti. 

 

 

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Long story short: [stockowe] zegary to nie wszystko czym się należy kierować przy zakupie karty graficznej.

 

Palit JetStream / Super JetStream / GameRock / GameRock Premium mają już wyrobione opinie tutaj na forum [i nie tylko] jako jedne z najlepszych [najlepszych != najszybszych] kart GTX 1080 na rynku.

 

Asusa Strix rozważałbym jedynie w przypadku GTX 1080 Ti, gdzie już nie wyszedł tak źle jak w poprzednich modelach kart tego producenta.

Link to post
Share on other sites
Przecież te zegary z Asusa można ustawić w Palicie w ciągu 30 sekund za pomocą MSI afterburner :banan:

 

OC to nie jest coś gwarantowanego i pewnego to jest loteria i doskonale o tym wiesz to jakie uzyskasz decyduje w dużej mierze zwykłe sylikonowe szczęście a na pewno nie zrobisz tego na Palicie który fabrycznie posiada ,,słaby bios,, z bardzo niskim power limitem oczywiście można jechać po bandzie i flashowac z innych modeli ale ja bym się nie odważył  nigdy na ta procedure  bo mam świadomość ,że taki nieudany zabieg kompletnie uszkodzi moją karte i nie będzie ona podlegać reklamacyjnej tym bardziej że nigdy czegoś takiego nie robiłem prawie to samo jak zabierać się za skalp procesora...

 

 

Pascale słabo się kręcą i nic tego nie zmieni.

tutaj to już kompletnie odjechałeś odpłynąłeś

 

rożnica pomiedzy 1080 a 1080 11gbps ,,refresh,, nie może być duża tu tylko zostały dodane szybsze pamięci nikt nie spodziewał się ekstra z nieba +50fps a wyniki są różne od 1-2fps aż do nawet 5-10fps zależy w jakiej grze jaki model ja wychodze z założenia ze zawsze warto pakować się w nowości nawet jak różnice nie są duże a często minimalne bo nie będę przecież kupował i7 6700k z 2015 jak w tej samej cenie mam i7 7700k i OC 5.0+ z stycznia tego roku tak samo z GTX 1080 a wersja 11gbps to +/- 100-200zl jak powiedziałeś

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites
tutaj to już kompletnie odjechałeś odpłynąłeś

 

To niby Pascale się dobrze podkręcają ?  Średnio to widzę po opiniach posiadaczy + sam miałem GTX 1070 ;)

 

 

 

OC to nie jest coś gwarantowanego i pewnego to jest loteria

 

Owszem ale każdy Pascal zrobi + 120 na rdzeniu oraz + 250 pamięci bez podnoszenia napięcia i kombinacji z biosami. Czyli zegary bez problemu doścignął Strix-a. Z ta różnicą, że można dostać tańsza kartę.

 

 

 

bo nie będę przecież kupował i7 6700k z 2015 jak w tej samej cenie mam i7 7700k i OC 5.0+ z stycznia tego roku tak samo z

 

Poczytaj troszkę jak zachowuje się ten procesor po mocnym OC ;). Intel nawet zaleca ich nie podkręcać ze względu na straszne grzałki jakimi właśnie są. Nie jestem za tym aby na siłę kupować nowość tylko dlatego, że jest  to "nowość" - skoro to konstrukcja bardzo nie udana i sam intel się do tego przyznał. Zresztą kupiłem sobie na testy i5 7600k i również okazał się okrutną grzałką. 

 

 

 

 

GTX 1080 a wersja 11gbps to +/- 100-200zl jak powiedziałeś

 

Tutaj masz rację, również jestem za nowościami jednak w tym przypadku za 5 klatek dopłacać 200-300 zł to średni interes. Dlatego też zastanowiłbym się nad GTX 1080 ti, który jest za nie całe 3000 zł. Wtedy będzie czuć skok wydajności.

 

Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G

 

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=681753&n=Gigabyte-GeForce-GTX-1080-Ti-Gaming-OC-11G-11GB-GDDR5X-DVI-HDMI-DP&w=c 

 

 

 

Nie zadaliśmy ważnego pytania, jaki monitor posiada autor tematu ? Jeżeli 60hz to spokojnie na rok wystarczy GTX 1070. Jeżeli jednak wymiana karty graficznej następuje po 2-3 latach to szedłbym w GTX 1080 ti. Wychodzi nie wielka dopłata względem MSI GTX 1080 Gaming X Plus (11gbps). Naturalnie tutaj może być przerost formy nad treścią ale nowe gry to nowe wymagania - większe. 

 

Kolejna rzecz jeżeli w planach będzie jakiś monitor 144hz lub 4K to jednak GTX 1080 ti się odwdzięczy. GTX 1080 nie poradzi sobie tak aż dobrze ;)

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z ta różnicą, że można dostać tańsza kartę.

I do tego ze znacząco lepszym chłodzeniem całego laminatu + Dual BIOS.

 

A wracając do GTX 1080 11Gbps i 1060 9Gbps, może ktoś orientuje się czy w tych wersjach zastosowano jakieś inne nowsze, świeższe kości pamięci, czy tylko jedynie podkręcili podstawowe wersje?

Tak, zastosowali ulepszone kości, a nie tylko podkręcili - ale chyba jedynie w GTX 1080 (GDDR5X). Dzięki temu są nawet bardziej podatne na OC niż poprzednie.

 

11 Gbps na GTX 1080 to te same kości co zastosowane na GTX 1080 Ti, ale lepsze niż te zastosowane na pierwszym Titan X Pascal (gdzie dali te same co na GTX 1080). NVidia Titan Xp już też ma te lepsze kości.

 

NVidia sama określa to tak:

"Look for "11 Gbps GDDR5X" stickers on packaging, indicating that the GTX 1080 utilizes the new faster, better G5X VRAM."

W przypadku 9 Gbps na 1060 chyba tylko "podkręcili", choć nie jestem pewien (sami się tym nie chwalą więc można tak założyć).

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-geforce-gtx-1080-11gbps-gddr5x

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok, długo myślałem, ale z pomocą przyszła do mnie moja "luba" stąd wybór padł na MSI NVIDIA GeForce GTX 1080 TI GAMING X 11G.

W związku z tym, dziękuję za wszelką pomoc. 

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

,,niezbyt udany strix,,

piszesz o 3 najlepszym najszybszym GTX 1080 jaki tylko istnieje na rynku i jakiego można kupić twoj palit  nawet nie jest w TOP20 1080 zegary ,,podkręcone,, o 2,4%  2,9% w trybie boost przy +11 11,4% u Asusa co czyni twojego palita lekko głupi i słabym zakupem

Podbicie zegara nie jest dużym problemem za to dużym problemem jest zmiana chłodzenia. 

Asus Strix ma znacznie gorsze chłodzenie od Palita co odbija się na temperaturach jak i kulturze pracy! 

~1150RPM vs ~1950RPM przy temperaturze 70C dla Palita. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...