Skocz do zawartości

Dylemat po awarii grafiki i konieczne modernizacje


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez reni442,

Recommended Posts

Witam. Próbowałam na innym wątku, ale nie doczekałam się ospowiedzi. Po awarii karty graficznej (Radeon x1950 Pro szukam nowej karty. Priorytetem jest system XP ( i nie chcę się tłumaczyć dlaczego stary system). Drugim moim systemem jest Win7, ale XP się nie pozbędę. Po długich poszukiwaniach zdecydowałam, że najlepszym wyborem Jest Radeon HD 7970 bo ma sterowniki pod XP. Moje pytanie brzmi - Jakiej firmy wybrać tą kartę żeby się nadmiernie nie przegrzewała i była najcichsza? Jaki procesor pod nią wybrać i czy zasilacz chiftec 400W nie będzie za słaby? Płytę mam Asus P5B. Myślałam o procesorze Intel Q9650 - czy to dobry wybór?

Link to post
Share on other sites

Procesor zamierzam wymienić na i7 7700K, płytę jeszcze nie wiem jaką, ale jedną z opcji jest jej wymiana. Jakiej firmy wybrać tą HD 7970? Asus czy Sapphire z Vapor-X? Czy procesor w tej konfiguracji może być pod XP? Ma sterowniki? Budżet jest elastyczny. Przyświeca mi cel modernizacji maksymalnie najwydajniejszej pod priorytet= XP.Czy zasilacz 600 W nie będzie za słaby? Monitor mam LG M2382. Mam 2 typy - Be quiet! 600W Pure Power lub Sillentium PC 700W Supremo M1 Platinum Box

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Pisałam przecież, że XP nie jest moim jedynym systemem, ale ze względu na stare gry chcę go zostawić. O ile zdążyłam się zorientować, to HD 7970 ma sterowniki pod XP. Nie wiem jednak co jeszcze mogę zmienić, żeby mieć jak najnowszą i najwydajniejszą konfigurację pod działanie XP. Wiem że to przeżytek, ale nie pozbędę się XP.Co myślićie o tych zasilaczach? Jak rozwiązać problem reszty podzespołów? Wiem, że lepszej karty pod XP nie znajdę - zostaje wybór firmy. Jaki procesor zaproponujecie żeby to zagadało z XP?

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Nie spotkałem się jeszcze z grą, która przynajmniej na Windows 7 by nie szła. I trzeba iść w końcu z duchem czasu, a nie żyć przeszłością.

Link to post
Share on other sites

Cały czas powtarzam, że mam jeszcze drugi system - Win7, ale gry w które grywa moja córka nie pójdą na systemie nowszym niż XP. Dlaczego nikt nie może znaleść rozwiązania mojego problemu? Wiem, że jeśli przełkniecie ten system, to coś wymyślicie . :)

Link to post
Share on other sites

Cały czas powtarzam, że mam jeszcze drugi system - Win7, ale gry w które grywa moja córka nie pójdą na systemie nowszym niż XP. Dlaczego nikt nie może znaleść rozwiązania mojego problemu? Wiem, że jeśli przełkniecie ten system, to coś wymyślicie . :)

sims 2 działają na windowsie 7 i 8. Herezje tworzysz. Siostra grała, sprawdzone info. 

Edytowane przez anna_k
Link to post
Share on other sites

Nadal czepiacie się systemu a nikt nie podaje żadnych propozycji rozwiązania problemu. Błagam Was, niech ktoś ruszy głową, przeczyta posta i pomoże mi.XP musi zostać :!: Ktoś powiedział mi, że ta karta , po wymianie płyty głownej oczywiście, zagada z I7 7700K i XP oczywiście. Ma rację? Osoba dość wiarygodna ;)

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

 

 

zagada z I7 7700K i XP oczywiście.
Bzdura kompletna, nie ma sterowników pisanych pod urządzenia na płycie z podstawką 1151. Nawet nie ruszy instalacja XP. Jeżeli chcesz modyfikować sprzęt pod XP to jedynie na płytach z podstawką 1155. XP śmigał z kartą jak wyżej, i5 3570k i płyta gł. miała złącze M2 na SSD, na którym był XP. Wydajnościowo PC i XP nie ulegał najnowszym konfiguracjom.
Link to post
Share on other sites

Na sockecie 1150 też nie zagada. Sterowniki do XP dostępne są do podstawki 1155 czyli na procesory trzeciej generacji. Czy one są najnowsze??? Mamy już siódmą generację, ale w elektronice idzie to w krótkim przedziale czasowym. Tu najważniejsze jest to że podstawki takie jak 1155 czy 1150 są na wymarciu (nie będą rozwijane). W tej chwili trudno już dostać nową płytę gł. z takim socketem.

Link to post
Share on other sites

@reni442

 

Miesiąc temu pisałem Ci że Simsy 2 działają na W10 a Ty nadal chciałaś brnąć z zabytkowego XP i stary grzejnik w postaci Radeona 7970. Połączenie XP z współczesnym sprzętem to głupota nie mająca żadnego racjonalnego uzasadnienia, odpuść sobie i wybierz W10 który w trybie kompatybilności z XP uruchomi praktycznie każdą grę z >2000r. Czasami trzeba użyć jakiegoś fixu jak do Worms World Party (link) a w najgorszym wypadku zawsze masz możliwość postawienia wirtualnej maszyny z XP dla najstarszych i najbardziej problematycznych gier.

Link to post
Share on other sites

Na sockecie 1150 też nie zagada. Sterowniki do XP dostępne są do podstawki 1155 czyli na procesory trzeciej generacji. Czy one są najnowsze??? Mamy już siódmą generację, ale w elektronice idzie to w krótkim przedziale czasowym. Tu najważniejsze jest to że podstawki takie jak 1155 czy 1150 są na wymarciu (nie będą rozwijane). W tej chwili trudno już dostać nową płytę gł. z takim socketem.

Chodziło mi o najnowsze z tych jakie mogą współpracować z XP

@reni442

 

Miesiąc temu pisałem Ci że Simsy 2 działają na W10 a Ty nadal chciałaś brnąć z zabytkowego XP i stary grzejnik w postaci Radeona 7970. Połączenie XP z współczesnym sprzętem to głupota nie mająca żadnego racjonalnego uzasadnienia, odpuść sobie i wybierz W10 który w trybie kompatybilności z XP uruchomi praktycznie każdą grę z >2000r. Czasami trzeba użyć jakiegoś fixu jak do Worms World Party (link) a w najgorszym wypadku zawsze masz możliwość postawienia wirtualnej maszyny z XP dla najstarszych i najbardziej problematycznych gier.

Ja na kompie nie gram w żadne nowe tytuły bo wolę PSa, więc ładowanie pieniędzy w coś co będzie nie używane mija się z celem. Na takim kompie jak chcę złożyć system nowszy od siódemki też będzie hulał, a do starych gier, poprawiania zdjęć, oglądania filmów i przeglądania internetu wystarczy. Jestem starej daty i mimo, że miałam okazję działać na siódemce, 8.1, to nadal uważam, że XP był najlepiej dopracowanym systemem. Mam XP i siódemkę (zostawioną w pół drogi, bo gdyby miała service pack 2 to nie byłoby tak źle) i o niebo wolę XP.A z tego co się zdążyłam zorientować, to W10 to według mnie .... i bez twojej wiedzy ładują ci co chcą. Kafelki też do mnie nie przemawiają.

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

 

 

ładowanie pieniędzy w coś

Ładowanie pieniędzy w coś co nadaje się już do muzeum także mija się z celem. Jednak to Twoje pieniądze.

Czasu niestety nie oszukasz. XP na tamte czasy był bardzo dobrym systemem, który zastąpił dość kłopotliwych poprzedników, jednak win 7 pobił go na głowę.

Do tych gier to nawet hd4850 wystarczy a co dopiero 7970.

 

Już pod skylake był problem kiedy chciałeś windows 7 zainstalować (przynajmniej na asrock), a co dopiero XP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To po co Ci nowa platforma ? Kup coś taniego z używanym Core2Quad i będzie działać na XP zamiast mieszać skansen z nowoczesnością bo ani to użyteczne ani opłacalne. Inna sprawa że trzeba iść z postępem bo chyba nie chcesz przez całe życie używać Windowsa XP ? Nie wiem co Ci nie pasuje w Windowsie 7 skoro to połączony zbiór najlepszych rozwiązań z Visty oraz XP bez żadnych niesprawdzonych eksperymentów. W Windows 10 kafelek można nie używać wcale, ba... można sobie nawet wygląd 10 dopasować do interfejsu znanego z 7 lub XP (Classic Shell, Windows 10 Transformation Pack).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

weź sobie zainstaluj windows 98 najlepiej wsadź kartę z serii 2 niżej które żrą prądu tyle co komary w lesie o wydajności dzisiejszych popierdółek <75W. Aha, i nazywaj ludzi niekompetentnymi którzy ci za darmo poświęcają swój czas i odpisują jak funkie czy fenio. 

Edytowane przez anna_k
Link to post
Share on other sites

weź sobie zainstaluj windows 98 najlepiej wsadź kartę z serii 2 niżej które żrą prądu tyle co komary w lesie o wydajności dzisiejszych popierdółek <75W. Aha, i nazywaj ludzi niekompetentnymi którzy ci za darmo poświęcają swój czas i odpisują jak funkie czy fenio. 

Cały czas powtarzam, że mam też Win7. Nikogo z forum nie nazwałam "niekompetentnym", ponieważ nikt tutaj nie powiedział mi, że I7 7700K będzie dobrym wyborem. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM. Spaliła mi się karta graficzna, więc muszę ożywić kompa, a nie chcę wsadzać czegoś co nie będzie lepsze od poprzedniej. Każdy w domu ma swojego lapka, a ja PC. Nie są mi na nim potrzebne nowości, bo będą niewykorzystane. Nie wiem, czy nikt tutaj nie może zrozumieć tego, że w pewnym wieku komputera używa się już do trochę innych celów, a czasem chce się powrócić do przeszłości i pograć np. w Simsy?. Naprawdę jestem wdzięczna wszystkim którzy próbują mi pomóc rozwiązać problem i zrozumieć moje potrzeby.

Moją poprzednią kartą był Radeon X1950 Pro i nie narzekałam na niego, monitor działał na 1920x1080 tak jak powinien ale  np.Simsy, które naturalnie miały niższą rozdzielczość przycinały się. Wiem, że to wynik karta+procesor+ram+ponad 20GB danych gry z dodatkami.

Czy jestem tak stara, że nikt z Was nie zaczynał na XP i nie czuje do niego sentymentu?

Obrażona powinnam się czuć ja twoim komentarzem, bo pewnie jesteś w wieku mojej córki

Edytowane przez reni442
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...