Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem z kartą Sapphire RX480 4gb. Otóż jest to karta pasywna/pół pasywna więc podczas spoczynku na pulpicie wentylatory nie kręcą co jest normalne, ale gdy włączę CS GO pogram chwile i mam 200fps mniej, minimalizuje grę a tu 88st GPU, po powróceniu do gry już fps idą w góre tak jakby obniżyła się temperatura. Wie ktoś dlaczego wentylatory mi się nie załączają tylko tryb pasywny jest również w grze pod obciązeniem ? proszę o pomoc. Dodam jeszcze że jeśli podniosę ręcznie obroty na speedfanie na 30/40% tak karta trzyma te 60st i spadków w grze żadnych nie ma.

E: Patrzę teraz na Speedfanie i GPU ma 70st w stanie spoczynku przy 10% obrotów wentylatorów

Edytowane przez sprite19
Link to post
Share on other sites

Odpal MSI Afterburner i ustaw aby wyświetlał Ci pełną informację o karcie. Zobaczysz co się dzieje i do ilu obrotów się rozkręcają.

 

 

 

ale gdy włączę CS GO pogram chwile i mam 200fps mniej,

tutaj nie do końca wiadomo o co chodzi, gdyż trochę nieskładnie napisałeś.

 

Jeśli karta osiąga 88C to powinna chodzić na maksymalnych obrotach co powinieneś słyszeć.Bo prawdopodobnie kartą będzie się wtedy kręcić około 3000 rpm.

 

Sprawdź także czy masz najnowsze sterowniki.

http://support.amd.com/en-us/download
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w MSI AB/Sapphire Trixx ustawiając własną krzywą. U siebie na RX470 całkowicie zrezygnowałem z trybu pasywnego, karta mimo to jest cicha, a temperatury nie przekraczają 70 stopni.

 

Pamiętaj jednak, że zawarty w sterownikach Crimson WattMan działa nadrzędnie do w/w programów i czasem mogą występować drobne konflikty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...