Skocz do zawartości

Upgrade - Chieftec CFT-750-14C 750W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

  1. Budżet: 300zł
  2. Procesor: i5 7600K lub Ryzen 5 1600
  3. Karta Graficzna: GTX 950 (w przyszłości GTX 1060/1070 lub zbliżony wydajnościowo układ)
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Tak
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): Najlepszy w swojej cenie, modularność byłaby dużym plusem
  7. Własna propozycja: Zostawić stary zasilacz? Thermaltake SmartSE 530W?

 

W niedalekim czasie planuję zrobić upgrade komputera (wymiana CPU, MOBO, RAM).

Najchętniej zostawiłbym obecny zasilacz Chiefteca, bo mógłbym przyoszczędzić te 300zł i szybciej dokupić kolejne kości RAMu.

Zasilacz ma ponad 6 lat, pracował po kilka godzin dziennie, raz na jakiś czas jest dokładnie czyszczony z kurzu, a 2 lata temu napięcia miał w normie.

Wiem, że nie obsłuży stanów C6/C7 procesora, ale jakoś to przeboleję. Nie wiem jednak, czy mogą wystąpić inne problemy z obsługą nowszych platform.

 

Mogę zostawić stary zasilacz czy powinienem kupić nowy?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

miernik w dłoń i mierz napięcia pod obciążeniem i w idle. 

Ja osobiście bym kupił wpierw zasilacz, ale to ja. 

 

Własna propozycja: Zostawić stary zasilacz? Thermaltake SmartSE 530W?

Jak już coś to semi-modularny Fractal Design Edison M 550W za 308zł jest ( bebechy seasonica serii g ) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie będzie żadnych problemów z obsługą pozostałych podzespołów prócz C6/C7?

 też nie widzę, sam ma wszystkie wyłączone ( nawet C1E ) i CPU zablokowany na 4.5GHZ z stałym napięciem 1.36V :D 

 

 

Jeżeli napięcia będą w normie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go zostawić?

znaczy filtracja stoi na przeszkodzie, ale was raczej nie interesuje jak szybko zabijacie swój sprzęt ( i tak nie masz czym zmierzyć ) 

więc jeśli napięcia ok, to możesz zostawić 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...