Skocz do zawartości

Jaki procesor i płytę główną? Zestaw AMD czy Intel?


Recommended Posts

Niedługo mam zamiar kupić nowy komputer. Niestety tkwi w tym mały (a nawet i duży) problem. A mianowicie nie wiem jaki procesor wybrać i płytkę do niego. AMD Phenom II 955 BE + CROSSHAIR III FORMULA lub Intel Core i7 + Asus Rampage II Extreme, EVGA X58 SLI, Gigabyte EX58 EXTREME (któraś z tych trzech do i7). Zależy mi na cenie całego PC i na super extremalnej wydajności w grach. Do tego dojdzie jeszcze Nvidia GeForce GTX 295 od Zotaca i pamięci (w zależności od procesora i płyty). Co do pamięci to też nie wiem jakie wybrać pod AMD bo do i7 to Corsair Dominator GT 1866MHz lub podobne :) Proszę o radę i dziękuję za wszystkie rady.

Link to post
Share on other sites

Na tak mocnej konfiguracji (niezależnie czy zdecydujesz się na AMD czy Intela) wszystko będzie śmigać elegancko, różnicę zauważysz wyłącznie w benchmarkach i innych programach diagnostycznych. Chyba powinieneś kierować się ceną, tj. zdecyduj czy warto dopłać za wydajność na najwyższym poziomie, skoro nieco niższa wydajność też spełni twoje oczekiwania.

Link to post
Share on other sites

@Junior: czytaj ze zrozumieniem. W moim poście nie ma ani słowa o tym, że PhenomII 955 będzie szybszy od i7, obydwie konfiguracje będą wystarczająco mocne, aby pociągnąć cokolwiek będziesz odpalał. Różnica pomiędzy 140 a 120fps (Cyrsis według linka do testu pclab) na korzyść Intela jest nieodczuwalna. Jasne że lepiej więcej niż mniej, ale warto się zastanowić czy różnica w cenie jest uzasadniona.

Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy 140 a 120fps (Cyrsis według linka do testu pclab) na korzyść Intela jest nieodczuwalna.

Taki framerate jak widzisz jest tylko przy testach procesora, w normalnym graniu nie ma różnicy czy to Core i7 czy C2D czy Phenom II.

Co innego gdy gra korzysta z 4 rdzeni (Lost Planet, GTA IV, podobno Cryostasis i kilka mniej znanych tytułów (czytałem, że na dzień dzisiejszy jest około 15 gier korzystających w pełni z wielowątkowości).

 

Jeżeli komputer będzie tylko i wyłącznie do gier to bierz Phenoma II, jeśli chcesz z nim robić również co innego to i7.

Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o dobranie płyty głównej do procesora (i7 i Phenom II) z powyżej wymienionych? - myślę, że do AM3 lepszej płyty jak CROSSHAIR III FORMULA nie ma. Poszukuję też pamięci, które świetnie sprawdzą się przy współpracy z procesorem AMD. Może coś polecicie? Najlepiej DDR3 co najmniej 1333MHz, które będą pasować do płyt AM3.

Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym kupować zestaw pod Intela byłyby to pamięci DDR3 Corsair Dominator GT 1866MHz (ok. 1200zł) lub tańsze tego odpowiedniki ale są to pamięci współpracujące z i7 a poszukuję jeszcze alternatywnych pod AM3 także w tej cenie, oczywiście im taniej tym lepiej :).

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem weź sobie Intel'a dlaczego ponieważ jest wydajniejszy i bardziej przyszłościowy.

 

A co do komponentów to tak:

1.Procesor:Intel Core i7 920 2,66GHz D0

2.Asus Rampage II Extreme Intel X58

3.Corsair DDR3 3x 2GB 1866MHz CL7

4.GeForce GTX 295 CO-OP Edition

 

Pamiętaj też o dobrym chłodzeniu procesora i mocnym zasilaczem np:

1.Corsair CMPSU-850HXEU - 850W

2.Thermalright Ultra 120 eXtreme

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy warto dopłacać za Intela (wyjdzie jakieś grubo ponad 1000zł więcej) skoro i tak w rzeczywistości w praktyce różnica w wydajności (szczególnie w grach) jest niewielka. Chcę stworzyć dwa zestawy korzystają z podanych wcześniej komponentów: AMD i INTEL, i oba porównać cenowo, wydajnościowo oraz podsumowując cena/wydajność. Co o tym myślicie? A co do linku dwa posty wyżej - płyta CROSSHAIR III FORMULA utrzyma taką pamięć?

Link to post
Share on other sites

AMD Phenom II 955 BE ma 3 kanałowy kontroler pamięci DDR3?? Jeśli nie to te pamięci podane wyżej będę musiał zastąpić czym innym bo działają chyba w trybie triple channel?? A jeśli składają mi komputer w sklepie to co się dzieje z pamięciami o wyższej częstotliwości niż podano w specyfikacji płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

No właśnie... a o większej częstotliwości? Co się dzieje z pamięciami o większych częstotliwościach, których nie ma w specyfikacji płyty gdy komputer jest składany w sklepie po takim zamówieniu np.??

 

np.płyta ma w specyfikacji obsługę pamięci o częstotliwości 1333MHz, 1066MHz i mniejszych, a ja zamówię 1800MHz??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...