Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Wszystkich, mam duży problem z dyskiem SSD m.2 Corsair MP 500 NVMe 256 GB

 

Wszystko extra działa do momentu gdy dysk łapie "limit zapisu" na poziomie 260 Mb/s:

 

 
i taki stan trwa bliżej nieokreślony czas. Nie pomaga reset ani wyłączenie z prądu nawet format. Dysk tak sobie działa czasem 1 dzień czasem 2 albo i 3 dni a potem wraca do oficjalnych prędkości
 
 
Sprawdzałem temperaturę na nim i to nie jest jej wina (bo jak wytłumaczyć fakt, że komputer po całej nocy wyłączenia rano nadal ma taką prędkość?). Kupiłem 3 takie dyski i 3 płyty główne Gigabyte Aorus Z270X-Gaming 7 oraz Intel i7 7700K i na każdej taki sam problem. Nie jest to więc uszkodzenie tylko rodzaj wady fabrycznej. Wydaje mi się, że problem dotyczy braku dedykowanych sterowników NVMe dla tego sprzętu ponieważ Intel ma swoje oraz Samsung też ma swoje. 
 
Problem nie występuje od razu więc różne testy i newsy wprowadzają w błąd. 
 
 
Na forum Corsair ten sam problem występuje i nikt nic z nim nie robi.
 
Szukam i zbieram użytkowników tego dysku aby zrobić jakąś interwencję w Corsair. Prośba też kogoś z Waszego portalu aby sprawę nagłośnić o ile ten sam problem obserwujecie. Corsair po zgłoszeniu wymienia dyski ale co z tego ... jak dalej tak samo działają. Jeżeli się mylę to napiszcie ale próbowałem wszystkiego. Jeśli dysk złapie "limit zapisu" to jedyne co jako tako pomaga to puszczenie testu Samsung Magicianem ale też tak dopiero po paru minutach zaczyna działać prawidłowo.
 
Odradzam dysk z całego serca napsuł mi już krwi. Stary SSD Samsung 840 PRO działa lepiej niż ten po "zawieszeniu się". Kto ma ten dysk proszę zainteresujcie się tematem.
 
Proszę nie piszcie w stylu "aktualizuj sterowniki, bios, system" wszystko to robiłem i to na kilku sprzętach ludzie piszą o problemie niezależnie od płyty głównej.  
Link to post
Share on other sites

z ciekawości daj całą tabelkę smatr i zobacz czy dysk reaguje na wyłączenie i włączenie opcji buforowania zapisu ( win ) 

 

Stary ... masz mnie za idiotę czy co ... ? Zanim Ci pokaże tabelkę SMART to Ci pokaże odpowiedź CORSAIRa:

 

http://prntscr.com/f5xbjy

 

a oto tabelka SMART:

 

http://prntscr.com/f5xdld

 

Szukam ludzi z problemem - bo problem jest i to sam Corsair widzi go ... ale nic z nim nie robi. Szukam ludzi co zrobią masowe zgłoszenia na to samo aby ktoś coś zrobił. 

 

Sprawdzałem to już na 4 innych płytach głównych ... to samo. Po prostu ręce opadają i najchętniej bym oddał ten dysk i kupił Samsunga 960 PRO ...

Link to post
Share on other sites
Stary ... masz mnie za idiotę czy co ... ?

spokojnie, ja tu w dobrej wierze pomagam ludziom, za darmo. Tylko z ciekawości powiedziałem, widziałem jak się hellfire potrafi zachowywać bez własnych sterowników ( ta sama konstrukcja), więc nie mówię że problemu nie ma 

 

Byłem tylko ciekawy czy nie ma czegoś widocznego w smart itp 

 

A w smart jest jeden ciekawy atrybut ( raportujący błędy, albo z dyskiem, albo z PC ) 

Drives with SMART may optionally maintain a number of 'logs'. The error log records information about the most recent errors that the drive has reported back to the host computer. Examining this log may help one to determine whether computer problems are disk-related or caused by something else (error log timestamps may "wrap" after 232 ms = 49.71 days[15])

 

ale pomijając to, jeśli nie martwisz się uszkodzeniem nośnika, to spróbuj zainstalować sterowniki do hellfire ( ta sama konstrukcja, Phison wypuszcza całe gotowe napędy SSD ( kontroler + kostki + ram ) jako oem, obie konstrukcje mają Phison PS5007-E7 + Toshiba 15nm MLC + Nanya  256MB DDR3L ) więc może się udać 

Jeszcze raz mówię, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie sprzętu, bądź niestabilność windows-a ( tu stery z instrukcją )

Link to post
Share on other sites

spokojnie, ja tu w dobrej wierze pomagam ludziom, za darmo. Tylko z ciekawości powiedziałem, widziałem jak się hellfire potrafi zachowywać bez własnych sterowników ( ta sama konstrukcja), więc nie mówię że problemu nie ma 

 

Byłem tylko ciekawy czy nie ma czegoś widocznego w smart itp 

 

A w smart jest jeden ciekawy atrybut ( raportujący błędy, albo z dyskiem, albo z PC ) 

Drives with SMART may optionally maintain a number of 'logs'. The error log records information about the most recent errors that the drive has reported back to the host computer. Examining this log may help one to determine whether computer problems are disk-related or caused by something else (error log timestamps may "wrap" after 232 ms = 49.71 days[15])

 

ale pomijając to, jeśli nie martwisz się uszkodzeniem nośnika, to spróbuj zainstalować sterowniki do hellfire ( ta sama konstrukcja, Phison wypuszcza całe gotowe napędy SSD ( kontroler + kostki + ram ) jako oem, obie konstrukcje mają Phison PS5007-E7 + Toshiba 15nm MLC + Nanya  256MB DDR3L ) więc może się udać 

Jeszcze raz mówię, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie sprzętu, bądź niestabilność windows-a ( tu stery z instrukcją )

 

Ok dzięki za pomoc ... sorki za uniesienie się ale szukam od jakiegoś czasu rozwiązania i szlak mnie trafia jak słyszę "zaktualizuj BIOS", "sprawdź płytę". Jest to jakieś rozwiązanie, próbowałem na próbę wgrać sterowniki NVMe od Samsunga jednak nie przyniosło to nic dobrego.

 

Spróbuje tych sterowników zobaczymy.  

Ok dzięki za pomoc ... sorki za uniesienie się ale szukam od jakiegoś czasu rozwiązania i szlak mnie trafia jak słyszę "zaktualizuj BIOS", "sprawdź płytę". Jest to jakieś rozwiązanie, próbowałem na próbę wgrać sterowniki NVMe od Samsunga jednak nie przyniosło to nic dobrego.

 

Spróbuje tych sterowników zobaczymy.  

 

OK spróbowałem. System po zmianie nie wstaje inaczej niż w trybie wyłączenia podpisu sterowników ale to mały problem.

 

Po zmianie sterowników nadal wisi na poziomie około 260 Mb/s:

 

http://prntscr.com/f5zn3n

Link to post
Share on other sites

szkoda bo to był mój najlepszy strzał. 

Tak to musisz liczyć na innych użytkowników 

ewentualnie jeszcze sprawdź SMART, czy parametr error log się nie zwiększył, i jeszcze zobacz na opcję buforowania zapisu w win ( może nie rozwiąże, ale może polepszyć/pogorszyć zapis, zobacz z włączonym i wyłączonym buforowaniem ) bo mi nie odpisałeś czy już na to patrzyłeś. 
start-> komputer->właściwości -> menadżer urządzeń. -> właściwości dysku NVMe -> zasady i tam masz opcje buforowania 
Jeśli jesteś ogarnięty, to byłoby to pierwsze co byś sprawdził i ten komentarz jest bez celowy, ale muszę to powiedzieć...

Link to post
Share on other sites

szkoda bo to był mój najlepszy strzał. 

 

Tak to musisz liczyć na innych użytkowników 

 

ewentualnie jeszcze sprawdź SMART, czy parametr error log się nie zwiększył, i jeszcze zobacz na opcję buforowania zapisu w win ( może nie rozwiąże, ale może polepszyć/pogorszyć zapis, zobacz z włączonym i wyłączonym buforowaniem ) bo mi nie odpisałeś czy już na to patrzyłeś. 

start-> komputer->właściwości -> menadżer urządzeń. -> właściwości dysku NVMe -> zasady i tam masz opcje buforowania 

Jeśli jesteś ogarnięty, to było by to pierwsze co byś sprawdził i ten komentarz jest bez celowy, ale muszę to powiedzieć...

 

To zrobione już dawno ... niestety dramat ... corsair zrobi "kiedyś" sterowniki ale nie wiadomo kiedy to troszkę skandal, że sprzedają taki bubel ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...