Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy za 9800zł


Recommended Posts

Witam!

Już od pewnego czasu zamierzam kupić nowy komputer. Dobrałem wszystkie potrzebne mi podzespoły i chciałbym aby ekspert wypowiedział się na temat tego zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/5A2dkM/

 

Komputera potrzebuję do:

-gier ( battlefield 1,cs:go ,GTA V itd.)

-programowania, mam zamiar dopiero się go nauczyć, lecz ważne jest dla mnie aby komputer dawał sobie z nim radę

-czasami zmontować jakiś film, lub przerobić zdjęcie, też jeszcze tego nie robiłem, ale planuję się tym zająć, raczej amatorsko niż profesjonalnie

-przeglądania internetu

-pracy biurowej

-oglądania filmów

 

Co mam z pozostałego zestawu komputerowego?

- myszka

-podkładka pod mysz

-słuchawki

 

Sytuacja wygląda tak ,że  przesiadam się ze starego laptopa i praktycznie wszystko zmieniam, nawet internet oraz gniazdka elektryczne i chciałbym zadać kilka pytań dotyczących podzespołów znajdujących się w podanym przeze mnie koszyku:

 

1) Czy powinienem zmienić coś w tym zestawie komputerowym?

 

2) Czy gtx 1070 wystarczy do komfortowej rozgrywki w 1440p na bardzo wysokich detalach przy 80 fps?

 

3) Czy router i kable RJ-45 15m i 5m które są w koszyku ,są w stanie bezproblemowo obsłużyć internet bezprzewodowy i przewodowy o szybkości 350Mb/s -pobieranie, 50Mb/s -wysyłanie?

 

4) Czy kable RJ-45 kat. 5e mają przepustowość 1Gb/s  (trochę czytałem na ten temat i niektórzy pisali ,że te kable się do tego nie nadają)?

 

5)Czy monitor który jest w koszyku ma dobre kolory i nadaje się do gier, oglądania filmów, pracy biurowej, czy lepiej wziąć inny monitor o podobnej specyfikacji który jest, w podobnej cenie i jest godny polecenia?

 

6)Czy monitor który ma freesync od amd będzie poprawnie i bez zastrzeżeń działał z kartami nvidii (gtx 1070), chodzi mi o to czy WSZYSTKIE funkcje oprócz tylko jednej jaką jest freesync będą działać poprawnie, i czy nie będzie to negatynie wpływać na komputer?

 

7) Opłaca się dopłacać do monitorów z g-sync, to daje cokolwiek przy wysokiej liczbie fps, jak to działa? (Ja jest do tej funkcji negatywnie nastawiony)

 

8) Czy zasilacz który wybrałem jest dobry wystarczy do tego zestawu?

 

9) Może ktoś wie pod co są podłączane ledy w podanej przeze mnie obudowie, jest to dla mnie ważne, ponieważ jeżeli podłącza się je pod SATA to tracę możliwość dołożenia w przyszłości kolejnego dysku podłączanego pod SATA?

 

10)Wybrałem dobrą płytę główną, czy jakaś inna byłaby lepsza? (Zastanawiałem się też nad Gigabyte Gaming K3, ale uznałem że wolę bardziej przejrzysty bios od msi, a na Gigabyte Gaming K3 ludzie narzekali że daje zbyt wysokie napięcie na procesorze)

 

11) Czy i7 7700k nie jest za mocny do gier, tak jak wspominałem chcę też programować, czasami obrabiać zdjęcia, filmy, ale może wystarczy i5 7600k a te 500zł powinienem dołożyć do gtx 1080,  ja uważam że lepiej kupić i7 bo za 4 lata będę mógł nie zmieniając procka kupić mocniejszą kartę graficzną a jak kupię lepszą grafikę to za 4 lata trzeba będzie zmienić kartę i procka, poza tym gry w najbliższym czasie pewnie się bardziej rozwiną i będą korzystać z wielu wątków,a i tak już teraz przy przesiadce z i5 na i7 widać różnicę w wydajności w grach czy jednak się mylę i jest inaczej?

 

12) Chłodzenie procesora które wybrałem jest wystarczające, czy lepiej wziąć wydajniejsze?

 

13) Windows który wybrałem jest dobry, lepsza jest wersja box czy oem?

 

14) Będę mógł zainstalowań Windowsa podanego w koszyku przez usb?

 

15) Może mi ktoś skazać jakąś dobrą listę antyprzepięciową najlepiej z kablem o długości ok. 2m-3m i min 8 gniazdkami (najlepiej 9-10 gniazdek)

 

16) Czy WSZYSTKO będzie ze sobą kompatybilne?

 

16) Własne uwagi odnośnie zestawu?

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wiem że się rozpisałem ale nie chce kupić drogiego komputera a potem żałować, że nie zapytałem o zdanie ekspertów :)

Link to post
Share on other sites

Weź MSI GTX 1080 Gaming X.Odliczysz sobie CshBack w kwocie 210 zł : https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/springcashback/qualifying

Weź w tym sklepie: http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx1080-gaming-x-g8-i6802958395.html Polecam,sam nie dawno brałem.Karta wyjdzie cię 2180 zł.Do tego dostaniesz kod do jednej z dwóch gier (chyba że promocja Nvidii już się skończyła).Tak czy inaczej bardziej opłaca się wziąć tę kartę niż GTX 1070.

Link to post
Share on other sites

w tym temacie masz 2  ciekawe zestawy, dodajesz monitor ( tylko nie ten, musi być 27" ?, w podobnej cenie masz AOC AG241QG, ledwo 3" mniejszy, ale już g-sync )  i graty. Bez problemu się zmieścisz w budżecie, jak zejdziesz z tej klawiatury, lub zejdziesz na gtx 1080 

 

 

 

2) Czy gtx 1070 wystarczy do komfortowej rozgrywki w 1440p na bardzo wysokich detalach przy 80 fps?

 
podkręcone gtx1080 nie daje rady utrzymać 60K/s w FullHD na maksymalnych w niektórych najnowszych grach. a ty o 1440p się pytasz ? 

Na serio potrzebujesz zabezpieczenia antystatycznego ? Ile ty będziesz siedział przy składaniu sprzętu ? 
Ja po prostu dotykam uziemienia zawsze zanim dotykam sprzętu i to starcza, nie siedzę kilku godzin i nie zbieram ładunków elektrostatycznych abym tego potrzebował. Wystarczy uważać. 

Kabelki sata są z płytą ( zwykle 2 lub 4 ), musisz sprawdzić przy tej która kupujesz ile ma ( no chyba że specjalnie chcesz mieć czerwona ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Pastę lepiej na DC1 niż MX-2 jest lepsza a cenowo nie wiele droższa.
uwierz, to nie jest największy problem w tym zestawie za prawie 10000zł z gtx 1070 i monitorem WQHD 144MHz freesync 

 

 

3) Czy router i kable RJ-45 15m i 5m które są w koszyku ,są w stanie bezproblemowo obsłużyć internet bezprzewodowy i przewodowy o szybkości 350Mb/s -pobieranie, 50Mb/s -wysyłanie?
 
To jest router bez modemu, bez SIM-ek, ani portów USB, więc jak chcesz pod niego podpiąć internet bezprzewodowy ? ( bo chodzi o LTE, tak ? ) masz jakiś modem ? 
Link to post
Share on other sites

Odnośnie internetu, mam zamiar kupić internet od osiedlowego dostawcy 350 Mb/s pobieranie, 50Mb/s wysyłanie. Internet do mieszkania idzie kablem z klatki schodowej i chciałem go podpiąć kablem do routera a potem z routera kablem do komputera. Chciałem też abym mógł bezprzewodowo poprzez wi-fi połączyć swój telefon z routerem. Myślałem że router sam wytwarza sieć wi-fi gdy podłączę do niego internet kablem, tak to działa, czy trzeba coś jeszcze dokupić? Możliwe że się mylę bo jestem laikiem, więc proszę poprawcie mnie.

 

Jeżeli w kwocie 9000zł (zapomniałem że ostatnio trochę zmniejszył mi się budżet, w temacie jest 9800zł, pomyliłem się) da się  zmieścić gtx 1080ti  to proszę złóżcie taki zestaw, już bez klawiatury, bo ja to średnio widzę. Co do monitora to jaki monitor, WQHD, 27 cali, 144HZ, Tn z dobrymi kolorami (czytałem recenzje i ten monitor który ja podałem podobno miał dobre kolory) polecacie, ja wybrałem ten monitor z freesync ponieważ innego dobrze ocenianego o takich parametrach w tej cenie nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie internetu, mam zamiar kupić internet od osiedlowego dostawcy 350 Mb/s pobieranie, 50Mb/s wysyłanie. Internet do mieszkania idzie kablem z klatki schodowej i chciałem go podpiąć kablem do routera a potem z routera kablem do komputera. Chciałem też abym mógł bezprzewodowo poprzez wi-fi połączyć swój telefon z routerem. Myślałem że router sam wytwarza sieć wi-fi gdy podłączę do niego internet kablem, tak to działa, czy trzeba coś jeszcze dokupić? Możliwe że się mylę bo jestem laikiem, więc proszę poprawcie mnie.

 

Jeżeli w kwocie 9000zł (zapomniałem że ostatnio trochę zmniejszył mi się budżet, w temacie jest 9800zł, pomyliłem się) da się  zmieścić gtx 1080ti  to proszę złóżcie taki zestaw, już bez klawiatury, bo ja to średnio widzę. Co do monitora to jaki monitor, WQHD, 27 cali, 144HZ, Tn z dobrymi kolorami (czytałem recenzje i ten monitor który ja podałem podobno miał dobre kolory) polecacie, ja wybrałem ten monitor z freesync ponieważ innego dobrze ocenianego o takich parametrach w tej cenie nie znalazłem.

 

 

Post  @Kajtka 
 

 

Co do monitora to masz też jeszcze inną opcje. Jeżeli nie grasz w szybkie gry online, bądź jeżeli nie kładziesz nacisku na tego typu gry a grasz bardziej w gry w których zwiedzasz każdy zaułek i podziwiasz wodospady, to kłania się też szkiełko WQHD 60 Hz na IPS. Wyższa rozdzielczość z lepszą matrycą pod względem kolorów, kątów itp kosztem płynności w porównaniu do 144 Hz / G-Sync.

 

 Mając te 9000 zł ...

 

1 x  Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black 1 x  Gigabyte GeForce GTX1080Ti Aorus 11GB DDR5 352bit (1708/11010) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  Asus DRW-24F1MT SATA (black) 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair RM 650X 650W 135mm Gold modularny 1 x  SilentiumPC Grandis 2 XE1436 1 x  Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/

 

7492 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
 
Zejście na Skylake gdzie można się spodziewać nieco niższych rezultatów OC w okolicach ~ 4.5 GHz. Jest jednak dzięki temu hajs na monitor i myślę, że będzie to bdb kompromis. Masz około 1500 zł na monitor. 
 
AOC G2460PG  - TN FullHD 144 Hz + G-Sync 24 cale 
AOC AG241QG - TN WQHD 165 Hz + G-Sync 24 cale 
 
Asus PB278QR - IPS WQHD 75 Hz 27 cali
ProLite XB2788QS-B1  - IPS WQHD 60 Hz 27 cali
 
Pamiętaj jednak o tym, że monitor zawsze można dokupić z czasem ..... Na spokojnie możesz pograć miesiąc, dwa czy trzy na tym co masz. 

 

Pozostaje ważna kwestia JAKI MONITOR ? Czy chcesz IPS ale na 60/75Hz czy dobrą TNke na144Hz (TNke dlatego, że w tej cenie 9100zł nie zmieścisz się z monitorem IPS+144, nie wspomne nawet o g-sync, bo za to trzeba buli +800-900zł.

 

Jeśli w okolicach 80 % figurują  FPS (strzelanki) to zastanowiłbym się nad szybka matrycą. Powiem jedno, ci co przeszli z 60.75Hz na 144Hz nigdy nie  chcieli i nie wrócą do powolnych LCD. Chyba, że ktoś ma drugi monitor do obrobki grafiki zdjęć etc. to taki IPS 60Hz będzie idealny. (można nawet na nim  grać w takie gry jak GTA V czy W3.)

 

Jeśli szybkie i miodne strzelanki, to wybierz pomiędzy tymi dwoma:

 

https://www.morele.net/monitor-acer-xb241hbmipr-um-fx1ee-001-1100027/  1080p 144Hz + g-sync

 

https://www.morele.net/monitor-asus-rog-pg248q-946984/  1080p 144Hz + g-sync

 

może ci kasy nie starczeć, weź propozycje @Kajtka tj. AOC G2460PG  - TN FullHD 144 Hz + G-Sync 24 cale 

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

4) Czy kable RJ-45 kat. 5e mają przepustowość 1Gb/s  (trochę czytałem na ten temat i niektórzy pisali ,że te kable się do tego nie nadają)?

 

Wszystkie patchcordy rj-45 mające wszystkie 8 żył mają przepustowość 1gb

Link to post
Share on other sites

 

 

Odnośnie internetu, mam zamiar kupić internet od osiedlowego dostawcy 350 Mb/s pobieranie, 50Mb/s wysyłanie. Internet do mieszkania idzie kablem z klatki schodowej i chciałem go podpiąć kablem do routera a potem z routera kablem do komputera. Chciałem też abym mógł bezprzewodowo poprzez wi-fi połączyć swój telefon z routerem. Myślałem że router sam wytwarza sieć wi-fi gdy podłączę do niego internet kablem, tak to działa, czy trzeba coś jeszcze dokupić? Możliwe że się mylę bo jestem laikiem, więc proszę poprawcie mnie.

a, to o wi-fi ci chodziło, już myślałem że chcesz z bezprzewodowego internetu LTE korzystać. 
Internet idzie od lokalnego dostawcy, czyli chcesz się podłączyć do jego sieci za pomocą kabla RJ-45 ?
Nie zależy ci na "widoczności" w sieci tego dostawcy, tylko na internecie, aby był ? 
Jak tak, to największym problemem jaki może wystąpić jest to, jak dostawca identyfikuje was ( jak po mac-u, a tak powinien, to musisz mieć router który pozwala na klonowanie adresu MAC ) 
Dalej to tylko odpowiednia konfiguracja ( możesz się o to spytać w dziale na ten temat )  
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Postanowiłem że jednak niestety przekroczę kwotę którą planowałem wydać(+1200zł-300zł [promocja msi]) i może taki zestaw będzie dobry:

 

http://www.komputronik.pl/product/295738/dell-s2716dg-1ms-144hz-g-sync-.html

http://www.morele.net/inventory/info/M1t1BB/

http://www.morele.net/inventory/info/OBL7Fu/

 

Co o tym sądzicie?

 

Nawiązując do tego co pisał Serafin, ten zestaw Kajtka, który podałeś kosztuje 7500zł, bez windowsa za 500zł, mój zestaw z windowsem kosztuje 7400zł. Nie wiem czy opłaca się dopłacać kolejne 700zł do 1080TI.  

Edytowane przez Adrian724
Link to post
Share on other sites

Opłaca się dokładać kolejne 240zł do IPS? Ten DELL ma podobno takie same kolory jak IPS, a ogromnych kątów widzenia nie potrzebuje bo przecież siedzę na wprost monitora, ewentualnie obejrzę film z odległości ok. 4m-5m, ale wtedy po prosu monitor mogę obrócić (chyba będzie ok? Xd). Są jakieś aspekty które poza nazwą matrycy przemawiają za tym aoc?

 

Są jeszcze jakieś uwagi odnośnie zestawu?

 

Osobiście myślałem jeszcze nad zmianą  pasty termoprzewodzącej z mx-2 na: https://www.komputronik.pl/product/169998/gelid-gc-extreme-tc-gc-03-a.html , oraz nad zmianą zasilacza z 550W na 650W, czy jednak 550W spokojnie wystarczy? I w ogóle wybrał bym inny zasilacz ponieważ zauważyłem że SilentiumPC Supremo M2 nie ma zabezpieczenia na zbyt wysoką temperaturę (to jest chyba ważne zabezpieczenie?), więc jaki zasilacz i pastę polecacie do tego zestawu, oraz czy trzeba coś jeszcze zmienić?

Link to post
Share on other sites

Opłaca się dokładać kolejne 240zł do IPS? Ten DELL ma podobno takie same kolory jak IPS, a ogromnych kątów widzenia nie potrzebuje bo przecież siedzę na wprost monitora, ewentualnie obejrzę film z odległości ok. 4m-5m, ale wtedy po prosu monitor mogę obrócić (chyba będzie ok? Xd). 

 

 

 

 

Dokładnie.Generalnie nie rozumiem dlaczego wszyscy tak zwracają uwagę na te kąty przy TN.Przecież to nie są 70-te lata gdzie często w rodzinie był jeden telewizor i kilka osób przychodziło oglądać western w sobotę,siadając po lewej i prawej stronie telewizora żeby wszyscy dobrze widzieli.Ten Dell jest świetnym monitorem.Gdzieś tutaj na forum jest dyskusja i założony temat jeżeli chodzi o ten monitor.Poszukaj.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam!

Przez jakiś czas nic nie pisałem ale  tym  czasie przemyślałem temat i może taki zestaw będzie dobry:

 

http://www.morele.net/inventory/info/yi0Ul0/

http://allegro.pl/izopropanol-alkohol-izopropylowy-ipa-1l-ag-1000ml-i4823627543.html

https://www.komputronik.pl/product/169998/gelid-gc-extreme-tc-gc-03-a.html

 

Co sądzicie o tym zestawie?

Coś jeszcze zmienić?

 

Dobrze by było jak dostane odpowiedź dzisiaj bo jeszcze w tym dniu chcę kupić komputer razem z monitorem, ponieważ promocja msi dziś się kończy -330zł dla mnie  :)

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...