Skocz do zawartości

Jaka karta do 3570K 4.7ghz i 16GB ram 2133 CL9


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie. W co warto się pakować w granicach rozsądku? Powiedzmy, ze budżet nie gra roli aby miało to tylko sens. W tej chwili gram w rozdziałce 1920x1200 ale nie wiem czy za jakiś czas nie wskoczę na coś QHD (mało prawdopodobne w najbliższej przyszłości, obecny monitor nadal działa ale biorę taką opcje pod uwagę). Do tej pory latałem na 2500K 4.3 ghz i RX 480 8GB. Grałem we wszystko w co chciałem ale z powodu kasy kartę musiałem sprzedać. Ładować się w coś pokroju RX 580 czy szukać czegoś od NV (mniejszy narzut na procesor?)? Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Każda karta będzie miała sens i żadna nie będzie ograniczana przez to co posiadasz. Jakby to napisał Nowaj "gtx 1080 to obecnie dobra karta do fhd" a 1080ti dodaje jakieś 15-20% wydajności.

 

580 są fajne ale ciężko dostać

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

580 ale tylko na chłodzeniu Asusa bądź Phantoma, mooże MSI ale to były tylko Lightningi. Duże TDP awaryjność z racji wieku i większość gier przestaje się lubić z Fermi. Miałem, średnio polecam. Już wolałbym 660 czy 660ti albo dołożyć złota i kupić 770, na pewno o wiele bardziej przyszłościowo. 

 

Określ budżet, bo to wróżenie z fusów. R9 290? GTX 780? coś nowszego, może 1060?

jak wrzucisz 1080 to i też obleci, bottlenecku napewno nie bedzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego mieliśmy na myśli rx 580 nie gtx 580. Ta druga nie ma prawa bytu. Miałem 480 i byłem zadowolony. Nie wiem czy ładować się w następce (odgrzewany kotlet) czy iść w coś od NV. Mój sprzęt nie jest wysokich lotów i nie wiem czy jest sens ładować coś pokroju 1080. Myślę, że wybierać będę spośród rx 580 vs gtx 1060 czy może dopłacić do 1070.

Link to post
Share on other sites

RX 580 to RX480 z innym numerkiem.

 

Jeżeli znajdziesz to kup sobie R9 fury lub trochę słabszego GTX 1060.

 

Przy wyższym budżecie GTX 1070 / 1080 / 1080 ti itp.  

 

Osobiście przeskoczyłem z GTX 1070 na R9 Fury z powodu monitora z freeSync i nie widzę jakiejś tragedii względem GTX 1070. 

 

Ogólnie RX 480 również wystarczy do wszystkiego w fullHD. 

 

Możesz również zrobić inaczej :). Zaczekać na Vegę i nabyć coś używanego lub nowego w dobrej cenie, na pół roku i w przypadku faktycznej rewolucji jak to zapowiada AMD, sprzedać co będziesz miał dołożyć kilka stówek i nabyć nową kartę od nich. 

Link to post
Share on other sites

Sorry za offtop ale:

 

 

jak wrzucisz 1080 to i też obleci, bottlenecku napewno nie bedzie.

Ostatnio miałem identyczny dylemat, też posiadam i5 3570k (4,5Ghz), 16gb 1600 Mhz itd. 

 

Zdecydowałem się na MSI 1080 gaming X:

 

1. Wiedzmiń 3- ustawienia uber, full hd (120Hz), w otwartych lokacjach FPS na poziomie 70-80 (drop poniżej 60 fps zdarza się w miastach), w lokacjach zamkniętych 100-120 FPS.

 

2. BF1- tu niestety sytuacja wygląda trochę gorzej, dość duże wahania FPS w zależności od sytuacji na mapie, często spadki do 50 FPS- dość irytujące jeżeli chodzi o monitor 120Hz ("efekt smużenia"). Wykorzystanie procesora wynosi 100%, natomiast grafika się nudzi (50-75%).

 

Niestety na razie nie mam więcej pozycji do przetestowania. Wiedzmin 3 miło mnie zaskoczył, jednak wydaje mi się, że BF1 wykazuje objawy bottlenecku, czy po prostu taka jest specyfikacja tej gry? Podobna sytuacja wystepuje w BF4, trochę dymu, akcji i jest chwilowo 60< fps

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem identyczny dylemat, też posiadam i5 3570k (4,5Ghz), 16gb 1600 Mhz itd. 

 

2. BF1- tu niestety sytuacja wygląda trochę gorzej, dość duże wahania FPS w zależności od sytuacji na mapie, często spadki do 50 FPS- dość irytujące jeżeli chodzi o monitor 120Hz ("efekt smużenia"). Wykorzystanie procesora wynosi 100%, natomiast grafika się nudzi (50-75%).

Silnik Frostbite bardzo mocno obciąża procesor w multiplayerze. Te spadki to moze byc wina jakiejs konkretnej mapy, a także kombinacji i5 3generacji + wolny Ram. Dziwię się, że spadki są aż tak duże. Sprawdź czy na DirectX 11 jest lepiej. A także sprawdź, czy wszystkie twoje kości Ram napewno pracują w Dual Channel.

Link to post
Share on other sites

 

 

2. BF1- tu niestety sytuacja wygląda trochę gorzej, dość duże wahania FPS w zależności od sytuacji na mapie, często spadki do 50 FPS- dość irytujące jeżeli chodzi o monitor 120Hz ("efekt smużenia"). Wykorzystanie procesora wynosi 100%, natomiast grafika się nudzi (50-75%).


Wyłącz DX 12 i graj na DX11. Nie dosyć, że GTX 1080 przy DX12 wyciąga jeszcze mniej fps niż na DX11, to różnicy w grafice nie ma żadnej :o

Ja posiadam 1 generacje wyżej: i5 4670k na 4,5GHz przy napięciu 1.374V i nie mam żadnych dropów w multi, na niektórych mapach włączony dodatkowe skalowanie rozdzielczości do 180% (to jest najmniej na jakim gram), a na takich bardziej otwartych bez domków itp, to gram na 200% dodatkowego skalowania.

Myślę, że kwestia rozchodzi się właśnie o DX12.

PS. Również mam pamięci ram 16GB 1600mhz tylko.
Link to post
Share on other sites

Wyłącz DX 12 i graj na DX11. Nie dosyć, że GTX 1080 przy DX12 wyciąga jeszcze mniej fps niż na DX11, to różnicy w grafice nie ma żadnej :o

 

 

Całą sytuację opisywałem w oparciu o DX11, mi w tym momencie pomaga ustawienie skalowania na 125% oraz ustawienie procesu bf1.exe na "wysoki" (niestety występuje problem w postaci znikania głosu na sekundę oraz dźwięki bliskie bdos-a). Przy skalowaniu 150+ i nie ustawianiu priorytetu na "wysoki" mimo niezłych FPS (70/80/100) obraz strasznie rwie i często występują dropy :(

 

 

Dodam, że temp CPU nie przekracza 54 stopni przy 100% wykorzystania.

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Witam. Jak w temacie. W co warto się pakować w granicach rozsądku? Powiedzmy, ze budżet nie gra roli aby miało to tylko sens. W tej chwili gram w rozdziałce 1920x1200 ale nie wiem czy za jakiś czas nie wskoczę na coś QHD (mało prawdopodobne w najbliższej przyszłości, obecny monitor nadal działa ale biorę taką opcje pod uwagę). Do tej pory latałem na 2500K 4.3 ghz i RX 480 8GB. Grałem we wszystko w co chciałem ale z powodu kasy kartę musiałem sprzedać. Ładować się w coś pokroju RX 580 czy szukać czegoś od NV (mniejszy narzut na procesor?)? Z góry dzięki za sugestie.

 

A może warto pomyśleć nad GTX 970/980/980ti?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...