Skocz do zawartości

Noctua NF-P14S redux 1500 PWM zbyt wysokie obroty


Recommended Posts

Rzeczywiście jeżeli ustawi się DC mode to nie schodzą niżej RPM-y, ale Ty chyba nie masz możliwości, bo nie widzę tego w manualu, przełączenia między DC a PWM mode, i jest tylko PWM. Skoro nie ma takiej możliwości to muszą działać zgodnie ze specyfikacją wentylatorów czyli od 450 RPM w górę. Gniazda są 4-pinowe. Zobacz jakie są ustawienia wentylatora CPU w BIOSie i porównaj z tymi w Chassis.

Link to post
Share on other sites

mnie sie zdaje ze tylko cpu fan mozesz regulowac na pwm,,system fan masz tylko dwa poziomy,zobacz czy masz mozliwosc regulowania cpu fan oddzielnie i przepnij

 

 

tutaj jest guide do msi board


 

uzywajac softu do controli

Edytowane przez kulkiet
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zamieniłem wentyle miejscami tak jak zasugerowałeś (wcześniej choleryk65 także) i teraz jest ok. Faktycznie sterowanie takie jak trzeba jest tylko pod cpu. To jakaś farsa. W życiu bym nie pomyślał, że tak może być. To przecież nie najtańsza płyta. Ogólnie działa to teraz jak należy. Najlepsze jest to, że wszystko się zgrało mimo różnic w maksymalnym rpm wentylatorów (1200 a 1500). Obroty rosną prawie idealnie równo na obu wentylach (+-50). Mam teraz cisze w idlu bez użycia żadnego softu. Do tego miałem już zmieniać wentyl na wersje 900 rpm ale dobrze, że tego nie zrobiłem. Obroty na tym wentylu powyżej 1200 dają spory spadek temperatur w testach i bardziej wymagających grach (tu zazwyczaj maks 800-900). Wole mieć taki zapas. Dziękuję Panowie za pomoc. A co do płyt asus to jestem zawiedziony.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Jeszcze co bym spróbował to poszukał na stronie Asusa jakąś nowszą wersję AllSuite. Z innej płyty głównej z tym samym chipsetem, ponieważ zdarza się, że inna płyta otrzymała takie uaktualnienie. Chyba właśnie Asus proponuje takie rozwiązanie, być może dałoby się odblokować FanXperta. Jakoś dalej mnie to męczy, tym bardziej, że gniazda wentylatora są 4-pinowe  ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...