Skocz do zawartości

i5 6600k problem z oc po aktualizacji windows


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem, po pierwsze, po aktualizacji windows 10 do creators update komputer uruchamia mi się kilka minut, i jakiś czas po uruchomieniu ma 100% obciążenia dysku. Nie potrafię tego rozgryźć.

Wcześniej miałem procesor podkręcony do 4.5 i było ok, a teraz occt na tych samych parametrach podkręcania po kilkudziesięciu sekundach wywala mi błąd. Nie wiem co to może być.

W biosie napięcie jest ustawione na 1.25 a w occt i tak pokazuje 1.32.. kombinowałem już z różnymi opcjami LLC. Ale na wszystkich innych skoki były znacznie wyższe.

 

PC:

I5 6600k

Asus z170 Pro Gaming

2x8 g.skill 3000mhz

SSD Iridium Pro 240

xfx xtr 550 gold

fortis 3

 

Dodam, że gram i kompa mi nie resetuje itd. W occt temperatura również nie dochodzi do ustawionych 85 stopni. pod max obciążeniem 76-78 stopni

 

Instalacja najnowszej wersji biosu również nie pomogła.


Drobna aktualizacja. Co do długiego włączania pc problem rozwiązał format. Natomiast martwi mnie OC, nijak nie mogę go utrzymać na @4.5 mimo, że wcześniej chodził tak bez problemu. Po ustawieniu na @4.5 i ustawieniu napięcia na manual w różnych zakresach od 1.250v do 1.300v i tak nie chce przejść testu w occt. Po jakimś randomowym czasie wyrzuca błędy. A w hwinfo napięcie i tak dochodzi do 1.350. Ktoś ma jakieś pomysły o co może chodzić? Serio potrzebuje pomocy..

Edytowane przez youngroscoe
Link to post
Share on other sites

Zrób test programem IntelBurnTestV2 z włączonym HWiNFO tak by mieć temperatury i napięcia pod kontrolą. Nie Ty pierwszy masz problem z OCCT w najnowszych konfiguracjach sprzętowych.

 

Hmm tylko powiem szczerze że nie bardzo wiem jak z tego korzystać, a jak odpaliłem na standarowych ustawieniach tak jak było po uruchomieniu programu to po chwili temperatury dobiły niemal do 90 stopni. A napięcie mimo ustawienia na manualne 1.250. skoczyły w hwinfo nawet do 1.320. na jednym ze rdzeni. Pomimo ustawienia llc na najwyższy poziom w uefi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...