Skocz do zawartości

Trwałość pasty termoprzewodzącej na CPU


Recommended Posts

Lepiej jest na sam procesor ;)

 

Jakieś "za"? :[

Ja ostatnio (wczoraj) posmarowałem i to i to. Myślę także że warto jest delikatnie pokręcić chłodzeniem, aby ew. pęcherzyki powietrza unicestwić. :o

Link to post
Share on other sites

Myślę, że to wszystko jest pic na wodę. Jeden stopień w tę czy w tę - nie ma większego znaczenia. Jakbyś nie posmarował - będzie dobrze :o Ważne, że coś tam będzie. Więc najprościej: troszeczkę na środek procesora, nie rozmazujesz tego niczym, po prostu kładziesz chłodzenie i mocujesz. Samo się rozprowadzi.

Link to post
Share on other sites

Uzywym Zalman STG-1 od 2 lat.

Problem z wysychaniem faktycznie wystepuje ale zalezy od temperatur CPU - na goracym P4 po 11-12 miesiacach pasta tak skleila chlodzenie z prockiem ze przy probie demontazu wyciagnalem procesor z gniazda pomimo tego ze nie zwolnilem blokady !!!

Aby rozdzielic obie czesci musialem uzyc plukanki ultradzwiekowej bo trzymala jak beton.

 

Objawy przy zaschnieciu to gwaltowny wzrost temperatury 7-8 stopni w ciagu miesiaca SpeedFan zaczal mnie o tym informowac - pewnie kurz sie tez do tego przyczynil ale sprzatam bude co 2 miesiace wiec tak zle nie bylo.

 

Przy zastosowaniu na znacznie chlodniejsze C2D 6300 efekt wysychania jest o wiele slabszy - przy robieniu przegladu po 7 miesiacach zdejmowalem radiator i pasta lekko zgestniala ale w dalszym ciagu jest kleista i spelnia swoja funkcje.

 

Jezeli podkrecasz ostro CPU to mysle ze STG-1 sie nie sprawdzi na dluzsza mete bo zbyt szybko bedzie wysychac, i co chwile bedziesz musial rozbierac maszyne i nakladac nowa warstwe. Robilem to samo w pracy i zauwazylem ze czesto otwierana wysycha takze w buteleczce u mnie skleila pedzelek z zawartoscia, efekt sklejenia jest extremalnie mocny resztki pedzelka mam gdzies do dzis. poniewaz zamowilem od razu 2 sztuki to uzywam jej do tej pory ale nie moge jej polecic jesli chcesz posmarowac i miec spokoj na dlugo.

 

Ja kupilem swietna paste ktora aplikowalem na kilka maszyn w pracy i potrafila zbic temperatury o 2-3 stopnie w porownaniu do zalmana po krotkim czasie wygrzewania nazywa sie:

TIM Consultants T-C Grease 0098, jest ciezka do kupienia - ja poprosilem siostre aby mi przywiozla opakowanie 50g z USA, przy nastepnym sprzatniu/wymianie czesci zmienie tez na swoim CPU. Dobrze dziala ale jest bardzo trudna do nalozenia - najlepiej ja wstawic przed nakladniem na chwile do goracej wody po czym robi sie bardziej plynna (plynu to ona w ogole nie przypomina :o ).

 

Co do porownan to tu masz duzy test:

http://benchmarkreviews.com/index.php?o ... 8&Itemid=1

 

Pozdrawiam

 

EDIT na twoim phenomie zalaman powinien dac rade slyszalem ze PI nie grzeja sie za bardzo. Jednak jesli bedziesz krecic (chyba po to kupiles nowe chlodzenie) to lepiej zainwestuj w cos innego .

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

No to wymieniłem paste :

http://ptymew.bay.livefilestore.com/y1p ... CF2330.JPG

 

Revoltec Thermal Grease Diamond

 

http://ptymew.bay.livefilestore.com/y1pg5T1ElMuz-N_fguWfk1hfI_kEvbau6lMSCjhabVlT51Yv1fNHdUbIrJ6xEizkvHPoiCju7vOv9eHn8kri8TEmw/ScreenHunter_01%20Jul.%2006%2015.10.JPG

 

Noctua NT-H1

 

http://ptymew.bay.livefilestore.com/y1pj2fF_1t2WL6knq1rTC2jVjz3KBo6_Utq1bMBSysgdRuRa8lCyutJp0K1UK3-39POSP1flYiDRYHPqOuOw_v1hw/ScreenHunter_01%20Jul.%2006%2020.48.JPG

 

Różnica może wielka nie jest ale dobre i to :(

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...