Skocz do zawartości

Zasilacz UPS.


Recommended Posts

Cześć,


 


Szukam zasilacza UPS. Myślałem o zasilaczu typu line-interactive. Do zasilacza będzie podpięty komputer i 2/3 monitory.


 


Specyfikacja komputera:


CPU: Intel Core i7-5820K 3,30GHz @4,20GHz

RAM: G.Skill Trident Z F4-3466C16 GTZ; 24GB

GPU: Palit GeForce GTX 1080 GameRock @Premium 8GB 1747/1314MHz @1787(2063)/1391MHz

Płyta główna: MSI X99A SLI PLUS

Dyski: Crucial MX200 500GB, Crucial MX200 500GB, Samsung 830 128GB (MZ-7PC128B/WW), Seagate Barracuda 1TB (ST1000DM003)

Karta dźwiękowa: Audio In Motion SC808 (@LME49720 + LM4562NA)

PSU: Corsair HX1200i

Monitory: Dell U2410, Acer XB240HA, Dell U2414H

 


W specyfikacji komputera na pewno zajdą jakieś zmiany, więc chyba lepiej będzie kupić zasilacz UPS z zapasem mocy.


 


Z góry dziękuję za pomoc.


Link to post
Share on other sites

szczerze, największym problemem jest ten 1200W zasilacz z APFC 
Przez to nie jestem pewien, czy jak polecę np takiego CyberPower CP1500EPFCLCD który normalnie by był ok, gdybyś miał normalny zasilacz 550-650W do tej konfiguracji, a tak to nie wiem, ci tego UPS-a zasilacz nie przeciąży.
Ode mnie nie dostaniesz 100% odpowiedzi, na 100% idź w UPS z pełnym sinusem na wyjściu, ale nawet to nie zagwarantuje, że APFC ci go nie przeciąży.  

Gdybyś chciał kupić ( niekoniecznie ten UPS co podałem )  to upewnij się że kupisz gdzieś gdzie nie będzie problemu ze zwrotem gdyby się okazało, że jednak nie współpracuje z tym zestawem. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak zestaw będzie działać na UPS-ie ( nie na zasilaniu z sieci ), i jak dasz monitory na pełną jasność, a sam PC obciążysz jakimiś testami obciążeniowymi ( prime, occt itp ), to się po prostu wyłączy ( gdyby był przeciążony ) 
najbardziej tu ten zasilacz może broić ( zasilacz 1200W z APFC jest fajny póki nie próbujesz go pod UPS-a podłączać ) 

Link to post
Share on other sites

Czytając instrukcję znalazłem taką informację.

 

 

Wyjścia z podtrzymaniem bateryjnym zabezpieczone przed przepięciami.

Urządzenie wyposażone jest w trzy zapewniające bezprzerwowe zasilanie urządzeń oraz zabezpieczenie przed przepięciami z sieci elektrycznej. (Nie podłączać, drukarek laserowych, niszczarek, kopiarek oraz innymi urządzeń o wysokim poborze mocy, do gniazd z podtrzymaniem bateryjnym! Zapotrzebowanie na energię elektryczną jest zbyt duże dla UPS, może spowodować przeciążenie oraz uszkodzić UPS).

 

I w związku z tym mam pytanie. Czy mogę pod te gniazda podłączyć komputer, czy lepiej pod pozostałe 3 (wg. instrukcji bez podtrzymania przez baterie)?

Link to post
Share on other sites

a po co kopiłeś UPS, żeby robił za listwę przepięciową, czy podtrzymywał napięcie, podczas braku prądu ? 

Ta instrukcja jest po to, że takiej drukarki laserowej rzeczywiście nie warto podłączać ( i innych urządzeń co nie wymagają podtrzymania napięcia ), ale komputer właśnie należy podłączać + przynajmniej główny monitor ( lub wszystkie) i router ( jak chcesz mieć internet ) 

Link to post
Share on other sites

Działa (po testach w 3DMark). Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę wyłączać UPS po wyłączeniu komputera, czy UPS powinien być włączony cały czas (mój tata ma UPS i ma go cały czas włączonego)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...