Skocz do zawartości

[MULTI] Test Drive Unlimited - seria


Recommended Posts

U mnie na HD4850 chodzi znośnie w full hd i średnio-wysokich ustawieniach + AAx2, także wymagająca ta gra nie jest, ale na tym sie kończą zalety.

Grafika jest gorsza niż w jedynce, model jazdy zostawie bez komentarza, dźwięk też sprawia wrażenie bardziej sztucznego niż w jedynce (jak w grach sprzed 10 lat), bezsensowne poruszanie się po domu. Najwyraźniej dla Atari ważniejsze było powiązanie gry z 'fejsikiem' i wszystkim, czego nie lubimi w internecie.

A pomyśleć jak mało pracy by mieli, żeby dodać do jedynki drugą wyspe, te wszystkie nowości, o których wspominali (zmiany pogody, pory dnia), troche nowych samochodów i oczywiście zabawe w offroadzie. Myśle, że niemal wszyscy byliby wniebowzięci, mimo że gra niektórym przypominałaby odgrzewany kotlet rodem z nVidii.

A tak, jak to mawiają... masa roboty psu w d.

Link to post
Share on other sites

Mi również TDU 2 nie podoba się. Grafikę przeżyje ale dźwięki silników już nie. Nagrywane chyba na keybordzie za 40 zł z Tesco.

Byłem napalony na tą grę, chyba aż za bardzo bo nie spełniło większości moich oczekiwań.

Model jazdy nie podoba mi się. W porównaniu do 1 to jest tragiczny. Samochody lubią się uślizgiwać, no i nie jest już tak precyzyjny.

Otoczenie w TDU 2 jest niezniszczalne. Rozpędzony do 200 km/w przywaliłem w latarnie na ulicy który wybiła mój samochód i nie została nawet zadraśnięta. Dużo rzeczy które powinieneś rozjechać, po prostu się nie da.

Kolejna sprawa to krawężniki, które wybijają, wytrącają z prędkości a nawet zatrzymują samochód.

Denerwuje mnie też rozmycie na pół ekranu kiedy jadę szybko. Może da się to jakoś wyłączyć, jeśli nie to powinni dodać taką opcje.

Link to post
Share on other sites

Optymalizacja - Średnia. Na i5-430M @ 2.7 i GTS360M @575 w 1366x766 na ultra jest 25 FPS więc mogłoby być lepiej. Na rdzeniu 650 nie sprawdzałem bo aż taki napalony nie jestem chociaż mógłbym.

 

Model jazdy jest kiepski, samochody prowadzi się jak jakieś kartonowe pudła. Raz biorą wielki poślizg a raz żadnego.

 

Podoba mi się natomiast patent z poruszaniem się po domu/garażu i oglądaniem swoich samochodów, bardzo przyjemne.

 

Gra nie działa na mojej kierownicy i jestem trochę zawiedziony. Skręcanie owszem ale dodawanie gazu już nie.

 

No i gra wychodzi tak średnio jeśli chodzi o gry 2011 i słabo w stosunku do jedynki. Po prostu ŚMIERDZI KONSOLAMI.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Mieszane uczucia co do gry na razie mam. Zobaczymy co dalej jak dłużej pogram sobie.

 

Generalnie gra się przyjemnie. Model jazy jakiś taki... trzeba wyczuć. Tylno napędowym dziadostwem to się bardzo ciężko jeździ.

 

Podoba mi się, ze są starsze auta :/ i oprócz Ibizy ponoć będzie można wrócić na Oahu :D

 

Z kwestii technicznej... Karygodny błąd programistów. Ja rozumiem, ze gry kupują głupiutkie dzieci w wieku 11lat i tzw. "blondynki" (mam na myśli też mężczyzn). Ale nie trzeba wszystkiego tak upraszczać. Instalator instaluje grę w folderze domyślnym i nie ma możliwości zmiany folderu. Mam Win7 na SSD to chyba gier nie powinno się instalować na SSD. Cóż wywaliłem i zainstalowałem na WinXP na HDD (mam 2 systemy na szczęście).

 

Grafika generalnie ładna le bez szału. ładne postacie i auta z bliska. Ale jakoś tak głębi tej grafice brakuje. W NFS: HP [2010] grafika bardziej mi się podoba. Tu jest jak by tego bluru za dużo a cieni za mało. Ale nie jest źle chociaż mogło być lepiej troszkę.

 

Optymalizacja. Nie narzekam. Pełne detale w 1280x1024 (bez AA, Aniso i Vsync) i gra chodzi ładnie. Tak na oko to chyba nie ma 60fps ale z 50 jest. Nie ma przycięć. Wszystko płynnie :D

Link to post
Share on other sites

Nie działa bo nie pozwala. Wykrywa gaz i hamulec jako jeden pedał i nie pozwala ich przypisać dopóki nie zmienisz ustawień kontrolera. W moim nie ma opcji rozdzielenia tych dwóch osi więc kierownicę w tej grze mogę sobie wsadzić osobiście w du**ę.

 

Dodam, że działa w TDU1, NFS MW, rFactor i wielu innych grach oprócz tej jednej.

Link to post
Share on other sites

Jaką masz kiere i czy sterowniki masz zainstalowane ? w grze w samym menu są ustawienia dotyczące siły nacisku chamulca,gazu,siły wibracji,saturacji itp. dupereli natomiast w sterowniku od kiery ustawiasz skale od ilu procent ma występować ta siła wszystkich ustawień.Wchodzisz normalnie do menu i przypisujesz funkcje kontroli odpowiednio pod każdy element.

 

Masz prócz kiery podłączone jeszcze coś pod usb.? jeśli tak to sprawdz kalibracje pozostałych urządzeń np.pada jak go masz podpiętego.

Link to post
Share on other sites

to co to masz za kierownice byś napisał a nie w ciemno o czymś pisać,kierownica kierownicy nie równa.Więc się nie dziw,że masz jakiś problem.

 

Ja mam kiere Logitech Driving Force GT i w każdej grze prócz może jednego tytułu nie ma jej w menu ale nie sprawia to żadnego problemu z konfiguracją jej w dowolny sposób.

Link to post
Share on other sites

Za 250 chodzi nówka więc za 170 powinienem wyrwać używaną ale nikt jej nawet na allegro nie sprzedaję a na tym simracing to taka podaż jest, że chyba ze 2 miesiące będę czekać.

 

W ogóle jakaś straszna bida z tymi kierownicami w Polsce. Czuje się jakbyśmy się cofnęli 30 lat do tyłu wchodząc na allegro i szukając kierownicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...