Skocz do zawartości

Gtx1080 - Palit Jetstream vs Msi Gaming vs Gigabyte G1 gaming


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vonorlik,

Recommended Posts

Witam, która z kart z tematu waszym zdaniem będzie najlepszym wyborem? Głównie chodzi o kulturę pracy, niskie temperatury i możliwości OC. Z góry dziękuję za pomoc. W grę wchodzą tylko i wyłącznie te 3 modele.

Link to post
Share on other sites

Gaming X

Powiedzcie mi proszę was bardzo jaka jest różnica między tymi kartami?? Niby w głównym opisie karty jednak jest gaming a druga gaming X, lecz w kodzie producenta obydwie są gaming X ?

 

http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-geforce-cuda-gtx-1080-8gb-ddr5-256bit.bhtml

 

http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8g-8gb-ddr5x-256bit.bhtml

Link to post
Share on other sites

Ostanie pytanie, waszym zdaniem jest to dobry czas na zakup 1080?? Gdyż uzależniłem się od nvidii kupując monitor z G-sync i tak na prawdę premiera Vega mało mi da :D lecz słychać coś o kartach pascal refersh, które mają być szybsze i tańsze od obecnych 1080?? Czytam szukam ale nie ma nic konkretnego o tym... Ma ktoś jakieś informacje?? A także boje się znowu zwyżek cen 1080, gdyż jak patrzę to ceny tych kart idą znowu powoli do góry w sklepach i jest ich coraz mniej dostępnych. Mówiąc krótko, bardziej warto kupować teraz czy czekać koło miesiąca? ( więcej nie wytrzymam ) xD

Link to post
Share on other sites

Waszym zdaniem warto poczekać na edycję gtx 1080 z pamięciami 11Gb/s ? Duża będzie różnica w wydajności w porównaniu z takim gtx 1080 gaming x? Pytam się bo już zamówiłem tego 1080 i nie wiem czy warto odmawiać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, zakupiłem gtx 1080 gaming x i mam pewien problem. Na razie zauważyłem go tylko w Watch Dogs 2, karta po przekroczeniu 70 fps na ultra zaczyna dziwnie brzęczeć, nie jest to pisk jak patrzyłem apropo piszczenia cewek, lecz jest to właśnie bardziej takie brzęczenie. Jak przesuwam kamerę tak że jest koło 60 fps jest znowu dużo ciszej i jak przesuwam że jest 80 fps to brzęczy znowu całkiem słyszalnie. Problem ten doskwiera mi tak na prawdę tylko w watch dogs 2, bo w wiedzmin 3 nawet przy 120 fps jest to bardzo cichy dźwięk a w 3d mark firestrike pod czas testu jest to także dźwięk który słychać jak przyłożę ucho do obudowy( bardziej takie ciche bzyczenie). Czego to może być wina? Od razu mówię że mam monitor 144 HZ i nie widzi mi się blokować fps na 60 xD  

 

Zasilacz Antec True power New 550W, co prawda 7 latek, lecz nigdy nie miałem z nim problemów. 

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites

Hmm właśnie się zastanawiam w takim razie, niby nie ma tragedii poza Watch Dogs 2 gdzie jest to na prawdę upierdliwe, ale kupując kartę za 2600zł miałem nadzieje że będzie wolna od wad, no cóż karta odebrana we wtorek więc jeszcze jest czas na wymianę, lecz boję się że z następną będzie to samo lub gorzej :(


Edit.

 

Jest jakiś program który sprawdzi czy to na pewno cewki w karcie?? Gdyż zaczynam podejrzewać zasilacz. Na innym forum znalazłem problem z zasilaczem i dźwięki gościu nagrał no i są identyczne jak u mnie. Watch dogs 2 to gra obciążająca za równo badzo mocno grafikę i procesor, no i może pod takim obciążeniem zasilacz zaczyna wydawać takie brzęczenie? Ale czy na przykład wtedy by była różnica w wydawanym dźwięku pod czas przesuwania kamery w grze tak że jest 60-80 klatek i przy 60 jest sporo ciszej niż przy 80?? Zastanawia mnie to bo właśnie na przykład w takim Wiedźminie 3 problem jest praktycznie niesłyszalny? Wcześniej mogłem tego nie odczuwać bo siedziałem na gtx 960? Sam już nie wiem. Jakby ktoś był w stanie podpowiedzieć mi jakąś metodę żeby sprawdzić że to karta a nie zasilacz pod bardzo dużym obciążeniem wydaje takie odgłosy.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz Antec True power New 550W, co prawda 7 latek, lecz nigdy nie miałem z nim problemów. 

Bo właśnie głownie dziwi mnie to że ten dźwięk jest dużo bardziej słyszalny właśnie w watch dogs 2 a w takim 3d mark firestrike przy test GPU gdzie chyba wtedy powinno być bardziej słychać te cewki jak to karta graficzna, to tak jak piszę słychać leciutkie bzyczenie które z normalnej odległości jest niesłyszalne,(120fps) a później na combined test znowu bzyczenie jest mocniejsze przy tych 30 paru klatkach. 

 

Spróbuje dzisiaj się się dokładniej wsłuchać skąd dochodzi owy dźwięk, no i co zamówić zasilacz podmienić i sprawdzić chyba tyle mi zostaje?? Najwyżej jak to nie zasilacz to odmienić i zwrócić a kartę oddać na gwarancje? Czy może jest jakiś sposób na skróty aby to sprawdzić? Karta odebrana we wtorek więc chyba przy odbiorze osobistym jest 7 dni na zwrot?? Czy jak na przykład zamawiałem w rtv przez stronę a w sklepie odebrałem to też obowiązuje mnie te 10 czy tam 14 dni?

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

U mnie cewki daja o znać o sobie ale dopiero jak FPS siegają zenitu :) czyli np. w menu wiedzmina, gdzie startuje od 700 a koncza ok 3k, wtedy jak nachyle sie do komputera slysze cewki, masz te gre, zerknij u siebie, powninenes miec podobny zakres FPS, moze wykluczysz w ten sposob grafike.

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

No i co w takim razie jeżeli przy tak dużym fps (700+) będzie bardzo głośna to znaczy że karta?? A jeżeli będzie ledwo słychać tylko jak przybliżę ucho do obudowy to znaczy że karta ok?  A jakiś program do testowania karty graficznej zamiast wiedźmina?? Gdyż nie posiadam wiedźmina 1

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites

Ahh przepraszam, miałem oczywiście na mysli  Wiedzminia 3, nawet nie wiem jak wyglada Wiedzmin 1, uzywam tej gry to testów komputera ;)

 

Jeżeli przy takim duzym FPS będzie piszczeć karta w sposob w jaki piszczyw w WD2 to masz odpowiedz, i sam zdecydujesz co robic.

 

A jeżeli będzie cicho i tylko dziwny dzwięk będzie słyszalny podczas rozgrywki w WD2 to byc może faktycznie to zasilacz.

 

Czy naprawdę jest tak ciężko przysłuchac sie podzespołom komputera, nawet możesz wykręcić zasilacz z obudowy i potestować w taki sposb.

Jest wiele róznych i prostych metod na zdiagnozowanie epicentrum tego dzwieku :D

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

Wiedźmina 3 mam :D to sprawdzę no tak tak, teraz po prostu sobie spekuluje siedząc w pracy. A mam monitor z gsync więc automatycznie blokowało mi klatki w menu wiedźmina 3 na 144, także wyłączę gsync no i sprawdzę. Widzisz jak to człowiek czasami nie myśli jak szuka rozwiązania, apropo rozkręcenia i wyjęcia zasilacza obok nie pomyślałem xD


No i zasilacz :) bo przy 3k fps w w3 w menu ledwo co słychać cewki po przyłożeniu ucha do obudowy a w wd2 jak przyłożył ucho do zasilacza to okazało się że ten dźwięk dobiega centralnie z niego. A już prawie oddałem dobra kartę xD
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to temat rozwiązany, gtx 1080 msi gaming x super karta ( posądzałem ją o piszczenie cewek) a trafiła mi się sztuka której nie słychać nawet przy 3k fps :) więc moi mili koledzy, dziwne bzyczące dźwięki dochodzące z obudowy to nie zawsze piszczące cewki w karcie graficznej :) w moim przypadku okazał się to 7 letni zasilacz, chociaż ma 550w z czego 540w na linii 12v to już widzę że czy tak czy tak po takim czasie powinno się już wymienić zasilacz. Powiem wam że odetchnąłem z ulgą, jak się okazało że to zasilacz, kij z tym że następne 400-500zł pójdzie na kompa, ale mam pewność że trafiłem dobrą sztukę karty, a te wszystkie dźwięki nawet te słabsze w innych grach przy 100+ fps to także był zasilacz. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...