Skocz do zawartości

Laptop poleasingowy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kaczykozaczy,

Recommended Posts

Witam,
jestem zmuszony kupić laptopa do zadań codziennych (internet, office, filmy, youtube) i tak się zastanawiam, czy w kwocie którą chce przeznaczyć 1200zł (około) nie lepiej zamiast nowego sklepowego bubla kupić jakiegoś poleasingowca.
No i tutaj zaczyna się problem bo ich wybór jest przeogromny i nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę.
Chciałbym:
- 15", ale od biedy 14" przejdzie , coś słyszałem o matrycy HD+, ale nie bardzo wiem o co chodzi.
- 4gb w jednej kości, albo 8gb ram
- kamera, wbudowany mikrofon
- dysk nie musi być duży, fajnie jakby można było dołożyć ssd, albo nawet samo ssd
- i5 drugiej albo trzeciej generacji.
- legalny windows 7/10 (żeby nie stracił licencji np po upgradzie dysku)
- klawiatura querty fabryczna
I teraz tak, zależy mi żeby filmy na yt w 60fpsach się nie zacinały. To w ogóle możliwe na integrze?
Cały czas skłaniam się ku dellowi, jednak ich modeli jest cała masa i nie wiem za bardzo czym się różnią oprócz wyglądu.

Co doradzicie?

Link to post
Share on other sites

Poleasingowe są bardzo fajne o ile nie musisz wysyłać na gwarancje.  Nie zawsze, często są różne akcje (może to tylko ja tak miałem/akurat trafiłem na felerne sztuki, kto wie). Jak nie masz przymusu,że w każdy dzień musisz mieć w pracy to bierz. 

Link to post
Share on other sites

Poleasingowe są bardzo fajne o ile nie musisz wysyłać na gwarancje.  Nie zawsze, często są różne akcje (może to tylko ja tak miałem/akurat trafiłem na felerne sztuki, kto wie). Jak nie masz przymusu,że w każdy dzień musisz mieć w pracy to bierz. 

no właściwie to już się praktycznie zdecydowałem na taki laptop, tylko teraz kwestia wyboru marki i modelu. Niestety większość z nich to 14", ale jakoś to przeboleje

Link to post
Share on other sites

Matryca HD+ jest tą co ja mam w monitorze i krótko mówiąć HD jak dobrze pamiętam to jest 1366x768 FHD jest 1920x1080

a HD+ jest pomiedzy czyli 1600x900. Ja nie narzekam powiem sprawuje się okej.

 

Yt bez zacinki jest możliwy na integrze ale też nie na byle czym. Co do zacinania YT to nie tylko karta graficzna wpływa ale samo zaśmiecenie komputera. Ja niedawno robiłem reinstal komputera bo niestety ale YT już ledwo dawał rade, widać było ścinki, obok WIN 10 postawiłem Linuxa(Ubuntu) i teraz na czystym komputerze nie mam lagów na YT.

 

Pozatym nie pakuj się w wieksze ekrany przy tej cenie bo ucierpią podzespoły. Większy ekran= większe zużycie baterii no plus jakby nie było coś musi obsłużyć większy ekran czyli podzespoly laptopa. 14 cali wbrew pozorom nie jest złe. Zyskasz na mobilności pozatym.

 

Znalazłem np. coś takiego: http://www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-laptopy/2523/dell-latitude-e6330-intel-core-i5-3360m-28ghz-4gb-320gb-dvd-rw-windows-10-home-pl

 

Co do procesora nic lepszego nie widać na horyzoncie więc trzeba się tym zadowolić. Jest 4GB pamięci RAM ale dolożyłbym kolejne 4 dla świętego spokoju. Po dołożeniu 4GB czyli razem 8GB, bo jest taka możliwość laptop kosztuje 1279 zł więc tylko o 79zł przekroczyliśmy budżet. Dysk 320GB mały bo maly ale ja bym dokupił zewnętrzny HDD 1TB a że jest zlącze USB 3.0 to przesyłanie danych będzie szybkie. Niestey 13,3 cala ale jak mówie nie przejmowałbym się tym, oraz matryca jest HD oraz matowa czyli też na plus.

 

Dodatkowo można wyczytać że udzielają na laptopa 12 miesięcy gwarancji więc też dużo, w innym sklepie patrzyłem to tylko 3 miesiące dawali, a za 1 rok musiałeś dopłacać 10% wartości laptopa, także przegięcie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie polecam poleasingowe laptopy sam w sklepie mam z takimi do czynienia, w różnym przedziale cenowym od 450zł do 1300zł. Tylko trzeba mieć zaufane źródło, aby nie wziąć bubla, bo o to nie trudno. Na sprzęt udzielamy od 3 do 12msc gwarancji na sprzęt. Wiec według mnie warto. Szczególnie Dell Latitude lub Lenovo seria T. Sam korzystam z takiego Della  e6430 i jestem mega zadowolony :) Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No jeżeli chodzi o mnie to w tym momencie mam kolejny mankament.

 

Budżet trochę większy, chce jednak 15 cali bo 13 jest dla mnie za mała.

No i tak, albo coś takiego za gotówkę:

 

http://www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-laptopy/2531/dell-latitude-e6530-intel-core-i5-3360m-28ghz-8gb-160gb-dvd-rw-windows-10-home-pl

Do tego kupie się ssd.

 

Albo jakiś nowy tak do 2800, ale na raty.

I teraz tak, owe nowe laptopy niby mają nowsze procesory, ale z końcówką "U" czyli przykręcone, bo mniej prądożerne? Za to dedykowana grafika no i nowy..

 

Co doradzicie? Bo ja już nic nie wiem ;)

Edytowane przez kaczykozaczy
Link to post
Share on other sites

za 2800 radze Ci iść w ultrabooka bez dedykowanej karty ale za to z proceosorem 6 lub 7 generacji i5 albo i7.

Dedykowana karta to będzie prawdopodobnie gtx 940 czyli w sumie nic specjalnego, nie opłaca się wyrzucać na to pieniędzy bo i tak za wiele na tym nie pograsz, a do starszych gier integra wystarczy, a jak wogole nie grasz to dedykowana jest wogóle zbędna.

Branie na raty to wcale nie jest głupi pomysł, czasami nawet lepszy niż zakup za gotówke jeśli ma się ograniczone zasoby.

Pierwsza propozycja : http://allegro.pl/laptop-acer-e5-15-6-i7-6500-8gb-256gb-ssd-dvd-w10-i6716793936.html?fromVariant=6716790168

Druga propozycja : https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-310-15isk-80sm015spb-8gb-ram-256gb-ssd-2tb-hdd-1113356/

To jest oczywiście na raty, jeśli nie pasują Ci naprzykład marki laptopów to myśle że też możesz sam poszukać, ja bym się trzymał konfiguracji i5,i7 6 lub 7 generacji do tego 8GB RAM i obowiązkowo dysk SSD najlepiej 256 GB, a dodatkowo możę być HDD. a dedykowana karta graficzna o ile nie grasz lub nie wykorzystujesz programów graficznych to jest Ci zbędna, jedynie dodatkowy koszt, zintegrowane karty dają rade do codziennej rozrywki jak i pogrania w mniej wymagające, starsze gry.

Edytowane przez prodanger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co powiesz o czymś takim?

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6568455582

 

Na plus rozdzielczość ekranu, podświetlana klawiatura no i jak dla mnie układ strzałek i wygląd.

Na minus słabszy procesor.

A to, że owe procesory mają symbol "U" na końcu nie oznacza, że są budżetowe?

 

HDD chyba możnaby mu było dołożyć na dane?

 

Jeżeli chodzi o granie to jestem wyznania, że laptopy do niego nie służą. Zależy mi na szybkim działaniu i żeby yt w 60fpsach nie ścinał z czym się często spotykam. No bo z filmami full HD nie powinno być żadnego problemu.

 

Jeszcze znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6697819715

Ten ma nowszego procka i 2 porty USB 3.0.

Jeżeli chodzi o serię to nie wiem który stoi wyżej, cena akceptowalna, dzięki jeszcze raz za pomoc i czekam na wskazówki.

 

Edytowane przez kaczykozaczy
Link to post
Share on other sites

Dopisek U na końcu świadczy że są mniej wydajne ale za to bardziej energooszczędne, jak zauważysz wszystkie proceosory z dopiskiem U to 2 rdzeniowce.

Laptopy jak najbardziej są do grania, jednostki z kartami GTX 1050 i z i7-7700HQ dają sobie rade tak samo dobrze jak PC, a zawsze możesz podłączyć dodatkowy ekran jak masz za mały w laptopie, także era gdzie laptopy nie nadawały się do grania minęła, a nadeszła era gdzie laptopy godnie mogą konkurować z PC i wcale od nich nie odstawać.

 

Nie jest zależne od Cb czy film będzie miał 60 fps czy 30 w FHD, to zależy od nagrywającego, chociaż tutaj jest to bardziej moja dedukcja bo nie miałem styczności z nagrywaniem, ale jest oczywiście zależne od Cb czy osiągniesz te klatki i czy będziesz miał dobrą płynność.

ale nie oszukujmy się takie laptopy już, bez problemu dadzą rade sobie z yt w FHD.

 

Co do dysku HDD niekoniecznie trzeba dokładać, a można dokupić przenośny, ale to zależy czybmożna dołożyć i od własnych preferencji.

 

2 laptop co podałeś napewno ma nowsze podzespoły jak i ekran IPS z tego co tam jest napisane, co do 1 nie ma takiej informacji.

 

Jeśli wybierałbym jedynie podzespoły to 2 laptop, ale dochodzi cała reszta, obudowa wykonanie i inne kosmetyczne rzeczy.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witam ponownie.
Pod koniec ubiegłego tygodnia kupiłem sobie tego laptopa,
a mianowicie:
Dell Latitude e6530

15,6" 1600x900
i7 3540m
8gb ram
hdd 500gb hybryda - niedługo wymienię na ssd
podświetlana klawiatura (niemiecka dystrybucja, też do wymiany, ale daje radę :))
modem gsm
wifi, bluetooth, kamera
bateria ponad 4h na naładowanej w 100%
oryginalny win 7 pro
prawie zerowe ślady użytkowania

zapłaciłem 1700zł i jestem pod wrażęniem Laptop cichy. Nie muli, nie zawiesza, pracuje na prawdę szybko.

W każdym razie dzięki za podpowiedzi, z laptopa jestem mega zadowolony,
Z czystym sumieniem polecam zakup poleasingowca:)

Edytowane przez kaczykozaczy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...