Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam dziś złożyłem kompa i po włączeniu jest czarny ekran, wentylatory chodzą normalnie dioda HDD mruga jak się kliknie coś na klawiaturze, ale z głośniczka nie słychać piknięcia tylko tak jakby chrabotanie czasem. Monitor podłączony pod D-Sub, Dvi nie posiada monitor. Części to:

Zasilacz SPC Elemntus czy jakoś tak 350W

Płyta główna ASRock H110M-DVS R3.0 (fabrycznie posiada tylko jeden bios i na kości płyty głównej pisz p1.10)

Procesor Intel pentium G4560 lga1151

Ram Crucial 2133 Mhz

Buda Brutus M10

Dzsk Seagate 500gb

Płyta połączona wtyczką 8 pin.

Proszę o szybką pomoc.

 

Ps. Bez ramu komp piszczy 3 razy to chyba dobrze?

Edytowane przez krzysiek098
Link to post
Share on other sites

 

 

Płyta połączona wtyczką 8 pin.
Przepraszam, że zapytam wtyczkę 24 pin podpiąłeś? Wymontuj RAM i sprawdź czy speaker się odezwie. Jeżeli nie to do sprawdzenia piny w gnieździe procesora, najlepiej z pomocą lupki, czy nie pokrzywione lub wyłamane. 
Link to post
Share on other sites

Zobaczyłem i socket wygląda  w miarę w sumie tam nie ma możliwości żeby to źle złożyć żęby piny się wygieły bo są te nacięcia. Tylko z jednej strony piny wyglądają jakby schodziły się do środka i z drugiej też tak jakby do środka. Nie wiem czy tak powinno być ?

Link to post
Share on other sites

Znaczy teraz, już go złożyłem i przejrzałem neta i chyba wszystko w porządku jest z jednej strony powinny być tak z skosa a ta druga prosto więc powinno być ok. Jutro zobaczę jeszcze RAZ. Ale czemu nie wyświetla tego obrazu to nie wiem :-(. A czy bez dysku powinien włączyć bios?

Edytowane przez krzysiek098
Link to post
Share on other sites

Oczywiście bios uruchomisz tylko z RAM i procesorem. Piny sprawdź też pod względem ugięcia, czy któryś nie jest niżej od pozostałych. Jeżeli masz możliwość zamontowania jakiejś karty graficznej to też pomogłoby w ustaleniu winowajcy tego zamieszania. Próbowałeś na innym kablu D-Sub.

Link to post
Share on other sites

Kabel jest na 100% dobry, bo na kompie obok normalnie działa monitor, kartę graficzną mogę wrzucić w sumie gf9600 GT. I zasilacz modecom chyba mam jeszcze 400w.

 

http://imgur.com/WU1Wl9b

http://imgur.com/mgDF2wh

http://imgur.com/gtns8ED

http://imgur.com/yOlHdWe

http://imgur.com/C17Wpsg

Przepraszam za jakość, ale aparat padł.

Link to post
Share on other sites

Doczytałem, bios z automatu obsługuje 7 generacje, czyli to nie tu problem siedzi.

Odpiecie dysków odpalenie kompa jedynie z procem,  ramem i monitorem podpiętym pod zintegrowany układ, daje takie same skutki? 

 

Na początku roku miałem bardzo podobny problem i winowajcą okazała się wadliwa płyta. Masz jak sprawdzić u znajomego czy proc jest ok ?

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Jak dotrę do domu sprawdzę bez dysku i napędu, proca nie mam jak sprawdzić niestety, a te piny wyglądają ok? Podepne jeszcze kartę graficzną, bo w założeniu ma chodzić na zintegrowanym układzie.

Bez dysku i napędu też nic nie wyświetla, czyli bez zmian :-|

Panowie z kartą graficzną działa normalnie a z płyty głównej wyjścia nie chce? Co trzeba ustawić?

Po przedstawieniu w Uefi dalej nic na sztywno, więc płyta główna do wymiany raczej chyba będzie, jutro na gwarancji leci.

Link to post
Share on other sites

Wygląda, że w sockecie CPU wszystko jest w porządku. Jeżeli masz już system i z kartą graficzną, przy włączonej w UEFI karcie z integrowanej, w menadżerze urządzeń powinny być dwie karty graficzne. Jeżeli nie będzie widoczna z integrowana to na 99% wada płyty gł.

Link to post
Share on other sites

Juz płytę zdemontowalem, myślę że to właśnie jej wada bo to złącze d-sub od początku jakoś dziwnie się uginalo. Jutro oddam do sklepu na gwarancję. Ogólnie świetna sprawa że nie trzeba aktualizacji i cena naprawdę dobra bo 209 zł akurat mi się trefna trafiła.

 

@ Update 22 marca

 

Po otrzymaniu nowego egzemplarza, efekt ten sam i wychodzi na to że płyta główna nie wspiera Intela karty graficznej zintegrowanej. Po dołożeniu karty graficznej dedykowanej chodzi komputer bez niczego w menadżerze nie ma nawet informacji o karcie zintegrowanej i sterownikach. Więc teraz jestem w kropce :/

Edytowane przez krzysiek098
Link to post
Share on other sites

A teraz to też dojrzałem, tylko problem w tym że na już mi potrzebny, a taka aktualizacja w jakim czasie może się pojawić? I czy w ogóle się pojawi ? Z tego co na szybko spojrzałem żadna płyta od ASRock nie wspiera G4560 i jej grafiki zintegrowanej. Teraz się nasuwa pytanie czy wymienić po raz kolejny płytę czy procesor, a może jednak jakąś budżetową kartę graficzną za 150 zł?

Edytowane przez krzysiek098
Link to post
Share on other sites

Możesz, jak piszesz kartę graficzną i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, zakup używanego CPU 6-tej generacji lub w ostateczności wymiana płyty gł. Napisz do ASRocka z zapytaniem o powyższy problem.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...