Skocz do zawartości

phenom x6 1090T, MA770UD3, Mugen+Liquid Pro


Recommended Posts

dzieki :D

ja planuje jej uzywac na wszystkich 6 rdzeniach 100% jednoczesnie przez wiele godzin wiec moze pokusze sie na cos typu 3,6 albo jakos tak.

 

hmmm tak sie zastanawiam... ile da sie wycisnac zalezy od tego jaka temperatura bedzie na procesorze, plycie glownej, dobrze rozumuje?...

Rozumiem ze tak dlugo jak nie zwiekszam napiecia i kontroluje temperature/stabilnosc systemu wszystko jest na 99% bezpieczne, prawda?

Link to post
Share on other sites

Bodajże maksymalne (oficjalne? ) napięcie jest 1.475V. Dobrze jest dać zawsze trochę mniej, aby nie musiał cały czas na takich chodzić.

 

edit. A temperatura to były 62 stopnie ale nie mogę teraz znaleźć żadnego info o tym, także poczekaj na kogoś, aby to potwierdził tak na wszelki wypadek :D pozdro

 

edit2 http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDetail.aspx?id=640&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=&f9=&f10=&f11=&f12=

tutaj jest akurat do 1.40V ale już np. na 1075T jest napisane do 1.475V, więc już sam musisz sobie ocenić :)

Link to post
Share on other sites

Za słabą masz płytę do kręcenia tego potwora. U mnie 1055T@4.3 1.475V radiator na sekcji zasilania (M4A89GTD Pro) jest bardzo ciepły. Także przy gołej sekcji zasilania MA-770 UD3 nie ryzykowałbym :D

 

Edit: Test x6 i temperatury sekcji zasilania http://www.purepc.pl/plyty_glowne/bitwa ... ?page=0,15 :menda:

Link to post
Share on other sites

since there have been some questions regarding the material of the CPU-cooler baseplates, just some short information. There have been rumors around, that Scythe is using aluminium due to cheaper prices, this is just wrong.

 

Due to its high susceptibility to oxidation, copper tends to corrode during the long transport from the factory to our distributors. There is no satisfactory way to avoid this corrosion. Because of this, all CPU coolers produced from the beginning of 2008 have a baseplate still consisting of copper, but this is now nickel-plated.

--------------------------------

miedziana niklowana :D

nawet nie wyglada za bardzo jak aluminium, jest... hmmm ciemniejsze, gladsze i taki glebszy poblask cieply ma.

 

A co do podkrecania... to jak juz powiedzialem mam dobrze wentylowana obudowe, duzy chieftec aegis, 3x 120mm (40CFM kazdy) na wciagu i 2x 120mm na wyciagu. Ponadto mugen bedzie dmuchal w strone wyjscia. Mieszkam w domu, nie jest to przegrzane pomieszczenie w bloku, zima mam np 18-19 stopni. Wiec moze jednak cokolwiek wyjdzie.

Everest mi pokaze temperature na sekcji zasilania czy mam jakos inaczej to mierzyc?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ok, od dzis mam MUGENa 1+Liquid pro

 

AIDA64 (nowy everest) po godzinie od wlaczenia pokazuje mi temp

plyta glowna 31

procesor 25

rdzenie 14

gpu dispio 76

gpu mem 84

gpu shader 76

gpu vrm 54

 

(grafika to asus 4870)

po ponad godzinie renderingu 3d (z obciazeniem przekraczajacym 95% wszystkich rdzeni)

plyta glowna 35

procesor 40

rdzenie 31

gpu dispio 78

gpu mem 85

gpu shader 77

gpu vrm 59

 

... czy wsrod tych temperatur znajduje sie temperatura sekcji zasilania?

Co sadzicie o wynikach? Za tydzien liquid pro powinien jeszcze lepiej przewodzic...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...