Skocz do zawartości

Wymiana wentylatora w zasilaczu


Recommended Posts

Witam. Posiadam zasilacz Chieftec BPS-650C i od jakiegoś czasu stał się on dość słyszalny, dlatego planuje wymianę samego wentylatora. Proszę o pomoc w doborze nowego odpowiedniego wentylatora, bo na podstawie danych z aktualnego wentylatora, wiem tylko że to 140-tka. O konieczności prze lutowania wtyczki wiem, chodzi mi o prędkości obrotowe i.t.p

 

 

61082ce39e3d5a5amed.jpg

Edytowane przez bzt.app
Link to post
Share on other sites

No i to jest chyba jedyna opcja, bo nic innego w parametrach 140mm/2800RPM/140Air Flow nie znalazłem

No chyba że te 2800 jest na wyrost i spokojnie wystarczy wiatrak na poziomie 1500/1600  ?

Edytowane przez bzt.app
Link to post
Share on other sites

motyw jest taki, jeśli weźmiesz wentylator z gorszymi parametrami, to ryzykujesz przegrzanie się jednostki, nic mniej, nic więcej. 
Jeśli zasilacz ma zabezpieczenie termiczne ( OTP ), a twój z tego co patrzyłem ma ( ale musisz to sam sprawdzić, najlepiej na opakowaniu, lub instrukcji ), to najwyżej będzie ci się wyłączać jak się zagrzeje. 

Ludzie jak mają zasilacze z wyższą efektywnością ( 80+ gold - platinum), często wymieniają wentylatory na słabsze i nic się nie dzieje, ale przy gorszych sprawnościowo jednostkach, jak twoja 80+ bronze, które potrafią się zagrzać, to ty musisz zadecydować.
Czy chcesz ciszy, czy na 100% bezpieczny PSU. 

przy swap-ie wentylatora nikt ci nie da gwarancji, że wszytko będzie ok 

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, do tego jeszcze są zabezpieczenia różnego typu. Myślę że od temperatury jakieś nie ziemskiej też będzie lecz warto się upewnić. Jeszcze pytanie co on ci zasila bo jak jakiś zestaw który ciągnie max 350W, a to bardzo możliwe bo na wymiar teraz każdy wybiera zasilacz to w takim wypadku bierzesz sobie jakiś tańszy wentylator byle się kręcił wolno i masz święty spokój. Inaczej to będzie wyglądała jak twój zestaw pobiera pod obciążeniem 600W+ wtedy rzecz jasna będzie trzeba wentylator który ma jako taki przepływ.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...