Skocz do zawartości

Nie działają złącza zintegrowanej karty graficznej


Recommended Posts

Siemka,

 

Zamknąłem system normalnie, komputer się wyłączył, po ponownym włączeniu na karcie graficznej zintegrowanej nie wyświetli się pulpit, monitor miga, jest podłączony do VGA na płycie głównej. Nawet złącze DVI na płycie nie reaguje na monitor. Przeinstalowałem stery do zintegrowanej grafy i nic to nie dało. Monitor podpięty do geforcea działa prawidłowo. Co to mogło się stać? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj podpiąłem nową kartę i dziś rano było wszystko ok, wyłączyłem komputer i włączyłem za jakiś czas i stało się to co napisałem. W oczekiwaniu na nową kartę musiałem korzystać z zintegrowanej karty graficznej. Możliwe, że tak się stało, ale to jest bardzo dziwne, sprawdzę to jak będę w domu.

Grafika w biosie jest włączona.


Ktoś ma pomysł co mogło się stać?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

A gdzie to dokładnie sprawdzić? Czy to będzie to?

 

97fecaa8801fd9ffmed.png

 

To musi być to IGFX, jak na to przełączyłem to złącza działają, ale teraz mam kartę to musi być włączone gniazdo PCIe 1.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

trochę mało zrozumiale to napisałeś ( albo ja czytać nie umiem ) 

Jak dałeś priorytet na IGPU (IGFX), to działają ci złącza graficzne na płycie od integry, tak ? 
( czyli problem rozwiązany i można zamknąć ) 

Jak ci dedykowana karta przyjdzie, to przełączysz z powrotem. 

Link to post
Share on other sites

Longhorn i Ty podaliście informację o opcji igpu, a ja jej w biosie u siebie nie znalazłem tylko igfx, stąd zapytałem czy to będzie ta opcja, podając screen, ale ustawiłem tę opcję i sprawdziłem i działa monitor na zintegrowanej karcie. Tylko dziwi mnie to, dlaczego ten priorytet nie przestawił się z powrotem na zintegrowaną kartę po wypięciu geforcea, wcześniej z tym kłopotu nie było.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

U mnie też się to ustawienie nie przestawia z automatu na z68.
Kiedyś bawiłem się dużo z integrą i właśnie zauważyłem, że nie ma jak włączyć obrazu na igpu, gdy główna karta padnie ( bo trzeba to w uefi przestawić, a do tego grafika na PCI-e jest potrzebna ) 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś czy w takiej sytuacji przestawi się z automatu przy karcie na PCI ?

 

Nie przestawi się automatycznie z IGFX na PCI, jak jest wybrane to ustawienie i wpięty geforce. Wypiąłem geforcea i podpiąłem monitor do zintegrowanej karty graficznej i wszystko jest dobrze. Jest wybrane ustawienie: gniazdo PCIe 1, jak jest monitor podpięty do geforcea lub do zintegrowanej grafiki. Więc nie wiem co było przyczyną, że przez jakiś czas nie chciał się wyświetlić obraz na monitorze podpiętym do zintegrowanej grafiki. Dzięki wszystkim za pomoc. :)

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chodziło mi konkretnie o PCI nie o PCI-E.

Gdyby zastosować starą kartę graficzną na PCI to czy przestawi się z IGPU na PCI czy jest ten sam problem co przy PCI-E.

 

Starą kartę miałem w PCI-E. Nowa jest w PCI-E. Gdy przepnę monitor do zintegrowanej karty od płyty głównej to automatycznie nie przestawi się z PCI-E na IGFX, trzeba zrobić to ręcznie w biosie. Być możliwe, że tak jest w nowszej wersji biosu, którą wgrałem, bo kiedyś nie było z tym problemu, po prostu nie przytrafiło się coś takiego.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...