Skocz do zawartości

Podkręcanie E8200


Recommended Posts

Mam problem z podkręcaniem tego procesora powyżej 3,5 Ghz. Nie pomaga zmiana mnożnika ani napięć a chciałbym uzyskać chociaż 3,6 Ghz :P . Mam nadzieje że mi pomożecie. Mój sprzęt:mobo Asus P5Q, pamięci PDP Patriot Extreme Perfomance LLK 2x2GB,zasilacz Corsair 650W.

Link to post
Share on other sites

mógłbyś napisać jaki jest objaw tego że nie działa i jak według Ciebie działa normalnie na 3.5 ghz potrzebujemy więcej informacji>>np: czy w ogóle się uruchamia lub od razu restartuje coś takiego na pewno się przyda ;)

 

a ta temperatura w idle czy w stresie bo jeśli w idle to za dużo :P

Link to post
Share on other sites

No dobra od nowa. Temperatura 59*C w stresie. Takty ramu przed oc to 800Mhz po oc 943Mhz

mógłbyś napisać jaki jest objaw tego że nie działa i jak według Ciebie działa normalnie na 3.5 ghz potrzebujemy więcej informacji>>np: czy w ogóle się uruchamia lub od razu restartuje coś takiego na pewno się przyda :P

 

Jak pisałem wcześniej mam problem z podkręceniem procka powyżej 3,5 Ghz , czyli na tej prędkości procesora działa full stabilnie. Powyżej 3,5 Ghz system czasami się ładuje, a gdy system się włączy przy próbie włączenia jakiegoś programu komp się restartuje.
Link to post
Share on other sites

y0ddh4

@ProoQ, podnieś napięcia, taktowanie pamięci RAM obniż do najbliższego standardowemu i próbuj powoli kręcić dalej.

 

zgadzam się a jeśli nawet zwiększanie napięć nie da rady to może miałeś pecha i trafiłeś na jakiś felerny model bo jeśli dobrze pamiętam granica bezpiecznego napięcia dla e8200 to 1,45 i lepiej trzymać się z daleka od tej granicy

Link to post
Share on other sites

dla procesorów 45nm to na co dzień lepiej trzymać nie więcej niż 1,35V

1,45 to do 65nm

tak jak poprzednicy optuję za tym abyś sprawdził RAM

ustaw mnożnik tak aby pamięć nie przekroczyła coś koło 800Mhz

daj oczywiście napięcie (choć już pewnie masz podniesione) do 2.1V

i wówczas możesz kręcić

 

o i podaj jakie napięcie ustawiasz w biosie a nie jakie cpu-z pokazuje

Link to post
Share on other sites

dla procesorów 45nm to na co dzień lepiej trzymać nie więcej niż 1,35V

1,45 to do 65nm

tyle, ze wiekszosc E8400/8500/8600 do np. @4.X potrzebuje napiecia ~1.39v

sprawa wyglada podobnie z E8200 tyle, ze tutaj mamy mniejszy mnoznik. na 3.8 powinien mu pojsc ( wiadomo - zalezy od sztuki )

Link to post
Share on other sites

No dobra od nowa. Temperatura 59*C w stresie. Takty ramu przed oc to 800Mhz po oc 943Mhz

 

Obniż taktowania bo dla Patriotów są już spore.

dla procesorów 45nm to na co dzień lepiej trzymać nie więcej niż 1,35V

1,45 to do 65nm

45nm wytrzymują 1,45V a 65nm 1,55-1,6V w konfiguracjach 24/7.
Link to post
Share on other sites

dobre ;)

a do 4.5 potrzebują ponad 1.4V

na trochę w benki można podnieść tak napięcie ale na stałe lepiej ustawić mniejsze napięcie

szkoda procka

a, że wytrzymują to muszą wytrzymać ale kto normalny podnosi tak napięcia na co dzień to nie wiem

nie znam nikogo takiego

P.S kubbak czemu Ty nie masz w takim razie swojego procka wyżej :P

Link to post
Share on other sites

to widać, że Ci nie szkoda :P

choć 1.5V to taka jeszcze granica na której można balansować

a tak poważnie to te 65nm mój czy Twój nie są energooszczędne

jak nie masz watomierza to nawet nie wiesz ile toto potrafi pobierać prądu

dla oszczędności i większej żywotności jednak lepiej znaleźć odpowiedni kompromis między taktowaniem a napięciem

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dla oszczędności to mam włączone EIST :P.

Co do żywotności - kolega ma E6600 podkręconego na 3,7GHz przy 1,6 (ale pod WC) już prawie 2 lata i nie odmawia posłuszeństwa jak na razie (niech mój tyle pochodzi to będzie super).

Link to post
Share on other sites

u mnie e8200 chodzi na co dzień na 3.6 bezproblemowo,nap w biosie-1.30v,nap nb-1.29v ,nap fsb -1.24v, i ważne cpu gtl volt ref -61,nb gtl volt ref -67. Przy 1.325v (w biosie) stabilnie chodził na 3.8 wyżej nie próbowałem. mogą cię blokować pamięci , ja mam dominatory 1066 więc mam zapas. moja płyta to P5K/epu asusa

Link to post
Share on other sites

No dobra od nowa. Temperatura 59*C w stresie. Takty ramu przed oc to 800Mhz po oc 943Mhz

 

Obniż taktowania bo dla Patriotów są już spore.

 

Sprawdzałem maksymalną częstotliwość dla tych pamięci i stabilnie 1002Mhz trzymały, więc chyba nie trzeba :P
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...