Skocz do zawartości

Słuchawki z wyśmienitą jakością dźwięku


Recommended Posts

Dzięki chłopaki za wasze porady.

 

Chyba Jalulek się zniechęcił. :/

 

Jalulek się nie zniechęcił tylko Jalulek zanurzył się w dźwiękach nowych słuchawek. Stanęło Na Cloudach. Jednak mój wybór padł na dwójkę. Zamówiłem na sklep w media expert obie sztuki. Zamówienie internetowe, 14 dni na zwrot więc zabrałem do domu obie słuchawki. Potestowałem i co mnie zdziwiło - nie wiem czy trafiłem na jakąś felerną sztukę tych jedynek - dźwięk się gubił. W nowych grach było w porządku, w starszych z dekady wstecz 25 % dźwięku zlokalizowane prawidłowo, 75% odwrotnie. Nie wiem czy to słuchawki wadliwe, czy karta integra do du*y, ale jak założyłem Cloud 2 tego problemu nie było. Co ciekawe ktoś mógłby sugerować że wbudowana karta, ale kiedy odpiąłem kartę i podłączyłem do Blue Yeti RÓWNIEŻ dźwięk się gubił. Oddałem po 5 godzinach jedynki i zostałem przy dwójkach. Nie wiem czemu tak miałem przez moment nawet myślałem że założyłem Cloudy odwrotnie (bez mikrofonu można się pomylić jak się kupuje pierwsze słuchawki w życiu tej klasy) no ale chyba takim idiotą nie byłem - zresztą i tak wtedy te 25% dźwięków musiałoby być zlokalizowanych nieprawidłowo. Pewnie felerna sztuka. Ale jedno muszę przyznać. Co prawda lecę na razie na integrze więc szału nie ma ale wygoda to bajka. Skóra mięciutka. Poza tym ma wymienne nauszniki dzięki czemu możemy wybrać czy chcemy większe czy mniejsze wytłumienie, jednak w przypadku tych drugich niestety mikrofon pojemnościowy lekko wykrywa dźwięki - zatem w przypadku mikrofonów pojemnościowych zdecydowanie skóra choć osobiście nie lubię nie słyszeć wyraźnie swojego głosu. Jeśli chodzi natomiast o porównanie samych dźwięków - według mojej oceny bez różnicy. Popieram chłopaków - gdyby nie to gubienie się dźwięku szkoda przepłacać za dwójki. Z 7.1 nie korzystam jak to kiedyś ktoś mi napisał jakby w hermetycznej bańce siedział. Ale dla świętego spokoju już wybrałem to z czym nie mam problemu.

Link to post
Share on other sites

Toż to są te same słuchawki :D

 

Dla kogoś komu przyda się ten temat. Co do materiałów się nie wypowiem. Natomiast różnica jest co do podłączenia. Wersja Cloud ma połączenie zwykłe dzięki czemu pasuje praktycznie do każdego urządzenia czy to mikrofon pojemnościowy który posiada to wejście czy płyta. I ma regulację głośności na kablu. Wersja druga natomiast ma ten sam kabel, ale podłącza się go do regulatora głośności (chyba karty która również w tym jest) a wyjście jest tylko jedno - USB. Czyli chcąc podpiąć standardowym wejściem można, ale rezygnujemy wtedy z regulatora głośności. Trochę błąd, bo jak już wydawali wersję drugą mogli jednak dorzucić także połączenie zwykłym wejściem od regulatora.Albo z pominięciem regulatora ale z regulacją na zwykłym kablu. No ale cóż...

Link to post
Share on other sites

Dla kogoś komu przyda się ten temat. Co do materiałów się nie wypowiem. Natomiast różnica jest co do podłączenia. Wersja Cloud ma połączenie zwykłe dzięki czemu pasuje praktycznie do każdego urządzenia czy to mikrofon pojemnościowy który posiada to wejście czy płyta. I ma regulację głośności na kablu. Wersja druga natomiast ma ten sam kabel, ale podłącza się go do regulatora głośności (chyba karty która również w tym jest) a wyjście jest tylko jedno - USB. Czyli chcąc podpiąć standardowym wejściem można, ale rezygnujemy wtedy z regulatora głośności. Trochę błąd, bo jak już wydawali wersję drugą mogli jednak dorzucić także połączenie zwykłym wejściem od regulatora.Albo z pominięciem regulatora ale z regulacją na zwykłym kablu. No ale cóż...

najważniejsze, że jesteś zadowolony.

Link to post
Share on other sites
nie wiem czy trafiłem na jakąś felerną sztukę tych jedynek - dźwięk się gubił

Co rozumiesz pod pojęciem gubił ?

Nie wiem czy to słuchawki wadliwe, czy karta integra do du*y, ale jak założyłem Cloud 2 tego problemu nie było

Możliwe, iż te drugie. Efekty włączałeś na Cludach 2 (7.1) ?

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz pod pojęciem gubił ?

Możliwe, iż te drugie. Efekty włączałeś na Cludach 2 (7.1) ?

Otwieram drzwi z prawej, słyszę w lewej słuchawce. Przeciwnik jest z lewej, słyszę go z prawej.

Na cloudach 2 czy 7.1 czy bez - tego nie było. W nowszych grach też dźwięk prawidłowo ulokowany. Sprawdzałem kilkakrotnie przeskakując między grami. Stąd te słuchawki mi zdyskwalifikowało. Jedyne czego żałuje 150 zeta które musiałem dopłacić za 7.1 z którego nie korzystam no i tego że mają tylko USB, ale i tak jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Nie chciałem zakładać nowego tematu a jako że sprawa wiąże się z cloudami może komuś się przyda.

 

Mam małe pytanie. Mam te zakupione słuchawki Cloud II. Wejście tych słuchawek bezpośrednio pod regulację głośności jest okrągłe natomiast dalej idzie przez kabel USB. Wyskoczył mi takowy problem że potrzebuje podłączyć to urządzenie pod kartę dźwiękową z płyty. Na mojej konfiguracji w niektórych grach nagrywany dźwięk z gry programem Action jest opóźniony. Korespondowałem w tej kwestii z supportem i problem został zdiagnozowany. W momencie kiedy zaznaczam nagrywanie mikrofonu następuje opóźnienie dźwięku w nagrywaniu. Jeśli nagrywam bez mikrofonu dźwięk jest prawidłowo zsynchronizowany. Na aktualną chwilę jedynym wyjściem jest podłączenie mikrofonu bezpośrednio pod Jack - ponieważ problem występuje tylko z mikrofonami USB. Niestety mikrofon Blue Yeti nie posiada możliwości podłączenia pod Jack - myślałem o jakimś adapterze jack-usb, napisałem jeszcze do Blue w tej sprawie ale z tego co wyczytałem ten pomysł jest spalony.

Został mi jedynie ten słabej jakości mikrofon Clouda, z tym że tutaj mam kolejny problem. Kiedy podłączam jack bezpośrednio pod kartę mogę wybrać tylko albo wejście na mikrofon albo na głośniki. A są to słuchawki z mikrofonem.

 

Czy ktoś z Was ma jakichś pomysł czy Blue Yeti albo Cloud II można jakoś podłączyć bezpośrednio pod kartę z płyty? Potrzebował bym jakiejś pewnej informacji bo szkoda mi ponosić kosztów adaptera czy przejściówki jeśli i tak to nie pomoże....

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem. Cloudy maja jednego jacka? Jeśli tak to kupujesz rozgałęzienie z jednego na 2 jacki (słuchawkowy + mikrofonowy).

Nie podłączysz blue yeti z usb na jacka, CHYBA, że są jakieś małe urządzonka, które zmieniają sygnał cyfrowy na analogowy.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem. Cloudy maja jednego jacka? Jeśli tak to kupujesz rozgałęzienie z jednego na 2 jacki (słuchawkowy + mikrofonowy).

Nie podłączysz blue yeti z usb na jacka, CHYBA, że są jakieś małe urządzonka, które zmieniają sygnał cyfrowy na analogowy.

 

Cloudy II mają jacka który łączy się z regulatorem głośności. To jest jeden kabel jack. Regulator USB łączy się z kompem. Tylko teraz czy te cloudy jak kupie rozgałęźnik i odłącze regulator będą normalnie działać? Czy zaczną mi robić fochy? Bo potrzebuje teraz żeby działąły i słuchawki i mikrofon po podłączeniu do jack-a. Jak jesteś pewny mógłbyś mi dorzucić jakiegoś linka z konkretnym jackiem który będzie do nich pasować, chociażby z komputronika bo tam widzę jest duży wybór?

Link to post
Share on other sites

Cloudy 2 maja zakonczenie jack 3,5mm ale w wersji 4 pin jak w słuchawkach do telefonu. Kup sobie taki rozgałęźnik (chyba że podpinasz je do laptopa bo tam często są gniazda 4 pinowe)

http://www.bilder.delock.de/produkte/orig/56e2e70c247f44.03322474.jpg

 

A ten "Regulator USB" to prościutka super badziewna karta dźwiękowa usb


wersja dla ekstremalnie leniwych nie potrafiących korzystać z googla:

https://www.komputronik.pl/product/187694/delock-2x-minijack.html

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cloudy 2 maja zakonczenie jack 3,5mm ale w wersji 4 pin jak w słuchawkach do telefonu. Kup sobie taki rozgałęźnik (chyba że podpinasz je do laptopa bo tam często są gniazda 4 pinowe)

http://www.bilder.delock.de/produkte/orig/56e2e70c247f44.03322474.jpg

 

A ten "Regulator USB" to prościutka super badziewna karta dźwiękowa usb

wersja dla ekstremalnie leniwych nie potrafiących korzystać z googla:

https://www.komputronik.pl/product/187694/delock-2x-minijack.html

 

Dzięki wielkie, całuski ^^ Mam tylko nadzieje że to będzie funkcjonowało z moimi cloudami. A jeszcze jedna kwestia (nie hejtujcie to czysta ciekawość) domyślam się że po podłączeniu bez tej "cudownej" karty dźwiękowej dźwięk z mikrofonu będzie pewnie identyczny jak mój ze starego który jest fatalnej jakości pod Jack bo ciągnie wtedy z płyty. Jakbym nie chciał omijać tej karty i dokupił adapter USB - Jack do którego podłączył bym prawidłowo cloudy II z karta z jednej strony i przeniosł 3,5 do kompa dały by radę tak funkcjonować te słuchaweczki?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Adapter USB - Jack nazywa się wzmacniacz słuchawkowy USB lub jak kto woli DAC/AMP USB i najtańszy sensownej jakości SMSL M2 kosztuje ~250zł. Ewentualnie możesz spróbować kupić taką przejściówkę jak podlinkowałem i różowy kabel wpiąć do tej pseudo karty muzycznej USB co dostałeś w zestawie z Cloud II. Względnie ktoś podawał na forum ostatnio jakąś tanią (poniżej 50zł) kartę USB na której wejście mikrofonowe jest rozsądnej jakości ale za diabła nie pamiętam. A tak swoją drogą jak masz mikrofon Blue Yeti to po kiego czorta chcesz używać tego ze słuchawek? Podepnij same słuchawki do integry i Blue Yeti normalnie po USB  i będzie komplet

Link to post
Share on other sites

No właśnie napisałem wczoraj (post 21:15) dlaczego świruje z tym jackiem skoro używam Blue Yeti (zerknij jak możesz może coś jeszcze doradzisz). Na aktualną chwilę nie posiadam jeszcze na tyle wiedzy żeby nagranie głosu wykonać innym programem i zmontować w filmie dlatego robię to bez przeróbki. A kombinację które teraz jeszcze obmyślam wynikają z tego że posiadam stary mikrofon pod jack tyle że jakosć po podłączeniu pod integre nie wspomnę o szumach jest fatalna. To mikro z cloudów i tak jest o wiele lepsze ale to jest wynikiem że jednak ma tą kartę w zestawie. Jeśli podłącze bezpośrednio pod integrę pewnie rezultat będzie podobny. Stąd kombinuję czy nie dałoby rady zachować podłączenie słuchawek jak być powinno (czyli wpięte do karty z clodów jackiem) a ta karta która ma wlutowany kabel USB nie mogła by być podpięta do jakiegoś przekaźnika USB-Jack który z kolei podpięty by został dwoma kablami jack na kompa. Wtedy ten Action myślę nie powinien się fochać. Generalnie chodzi mi wyłącznie o to aby mikro było z tego pod jack.

Link to post
Share on other sites

kabel USB nie mogła by być podpięta do jakiegoś przekaźnika USB-Jack który z kolei podpięty by został dwoma kablami jack na kompa. 

Nie ma czegoś takiego.

 

W tym twoim programie możesz wybierać z jakiego źródła ma iść dźwięk? Podepnij słuchawki do płyty głównej, Blue Yeti do USB. W ustawieniach nagrywania windowsa w mix stereo (ewentualnie wejście liniowe) ustaw nasłuchiwanie Blue Yeti (dźwięk z mikrofonu powinien teraz być słyszalny na słuchawkach, i na koniec ustaw w sowim programie źródło dźwięku na mix stereo i zobacz czy teraz też masz opóźnienia.

Opisałem na czuja i nigdy czegoś takiego nie spinałem w ten sposób ale powinno działać

Jak nie pomoże, to możesz jeszcze spróbować zainstalować ASIO4All i spróbować zmniejszyć bufor na Blue Yeti.

Link to post
Share on other sites

Dostałem potwierdzenie z Blue że niestety ale mikro nie można przekonwertować w rekomendowany sposób. Z tym że problem jest bardziej złożony bo tu nie chodzi kombajn o to że mam opóźnienie nagrywania z mikrofonu Yeti (bo chyba zmniejszenie bufora ma tutaj pomóc w tej kwestii) ale o to że jeśli w programie do nagrywania nagrywam jednocześnie dźwięk z mikrofonu USB (mam zaznaczone nagrywaj stale mikrofon) wtedy nagrywanie dźwięku z gry!!! (nie z mikro) jest opóźnione (ale nagranie z Yeti głosu nie). I ten problem właśnie występuje w mikrofonach USB. Opóźnienia nie ma jeśli nie nagrywam mikrofonu lub mam podpięty przez Jack. Jak dla mnie ewidentnie to leży po stronie Action! ale stwierdzili że problem występuje tylko w niewielkiej ilości gier i nie są w stanie mi odpowiedzieć kiedy go poprawią. Mikro pod USB podpięte. Słuchawki po Jack. Tyle że jak włączę w mikrofonie nasłuchuj to urządzenie, to wtedy w nasłuchiwaniu mam około sekundowe opóźnienie od tego jak mówię. A to sprawia że mózg wariuje. Poszperałem na forum i znalazłem następujące rozwiązanie:

 

PIERWSZY ETAP:

1. Klikamy prawym klawiszem myszki na ikonkę głośnika, następnie wybieramy "urządzenia do odtwarzania"
2. Klikamy w zakładkę "Nagrywanie" po czym klikamy jeden raz w mikrofon a następnie we "właściwości"
3. Wyświetli się okno z właściwościami mikrofonu, wybieramy z niego zakładkę "nasłuchiwanie"
4. Kolejnym krokiem będzie WYŁĄCZENIE opcji "Nasłuc*** tego urządzenia" (tak nie pomyliłem się, należy WYŁĄCZYĆ)
5. Oczywiście klikamy w "zastosuj" i "ok"

TERAZ DRUGI ETAP

1. Ponownie klikamy prawym klawiszem myszki w ikonkę głośnika i wybieramy "urządzenia do odtwarzania"
2. Otworzy nam się okno w którym wybieramy zakładkę "odtwarzanie"
3. Klikamy jeden raz na ikonkę "głośniki" aby ją zaznaczyć po czym klikamy na "właściwości"
4. W kolejno otwartym oknie wybieramy zakładkę "Poziomy"
5. Widzimy tam suwak z podpisem "mikrofon" a obok ikonkę głośniczka z małym czerwonym przekreślonym kółeczkiem, klikamy w nią żeby ją uaktywnić po czym standardowo klikamy w "zastosuj" i "ok"

 

Może by to przeszło że dźwięk byłby nagrywany z głośników i to MOŻE rozwiązałoby problem. Wtedy niby opóźnienia ma nie być. Tyle że jak ja nie mam w tym suwaka mikrofonu... No i jak się nie odwrócić - du*a z tyłu!


Podłączyłem słuchawki do Blue Yeti bezpośrednio (wejście Jack) W Blue Yeti faktycznie jest ta zakładka mikrofonu i słyszę głos bez opóźnienia zgodnie z poradnikiem wyżej. Tylko że jak w programie Action! wyłączam nagrywanie mikrofonu to mimo że w słuchawkach głos słyszę w nagraniu go nie ma (za to są jakieś trzeszczenia zamiast głosu ;P )

 

Sprawdziłem jeszcze wybranie opcji "nasłuchuj tego urządzenia. To działa. Wyłączając mikro w nagrywaniu głos jest słyszalny dzięki temu. Z tym że to opóźnienie jest nie do przeskoczenia. Mówię drugie słowo a poprzednie dopiero słyszę. Jest na to jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Chopoki przyszło mi jeszcze raz rozkopać ten temat bo dopiero teraz zakupiłem sobie tą przejściówkę. I jest problem. Ta która polecał mi kombajn parę postów wcześniej podłączyłem prawidłowo pod płytę (zielony - zielony, różowy - różowy) Realtek słuchawki wykrył mi prawidłowo i słuchawki śmigają aż miło. Natomiast jeśli chodzi o mikrofon nie wykrył automatycznie z zaznaczeniem mikro tylko musiałem wybrać że to mikrofon ale problem w tym że mikro nie działa. Jak podłączam te Cloud II pod USB mikro śmiga. Przez kabel pod płytę żadnym programem nie odtwarza. Sprawdzałem na panelu przednim jest dokładnie to samo.

Moglibyście coś podpowiedzieć?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...