Skocz do zawartości

GTX 980 SLI vs GTX 1080


Recommended Posts

Witam. Mam dylemat. Posiadam GTX 980 i i5 3570. Zamierzam zmienić procka na i7 6700k ale nie wiem czy dokupić drugą kartę do SLI za 1000 zł. czy sprzedać obecną i kupić GTX 1080. Gram na monitorze w 1920x1080 i staram się zawsze grać na możliwie najwyższych detalach grafiki. GTX 980 ma mniej VRAM bo tylko 4GB. Generalnie Sli wyszłoby mi 300 zł. drożej. Moja obudowa to Define R3 i GTX 1080 wszedłby chyba na styk zaś mój zasilacz OCZ StealthXstream 2 ma za mało złącz do dwóch kart i do SLI rozważam zakup zasilacza do 400 zł. (wpadł mi w oko Cooler Master G750M) Zastanawiam się czy karty go zagłuszą podczas grania ?
Dwie karty nie usmażą się w wyciszanej Define R3 ? Niby mam podłączone 3 wentylatory ale boczny panel i górny mam zaślepiony.

Dodatkowo do SLI ciagnie mnie fakt że karty graficzne szybko się starzeją i myślę że łatwiej będzie mi sprzedać dwie tańsze niż jedną, której cena szybko spadnie. Co sądzicie ?


Gry w jakie gram lub zamierzam zagrać:

seria Assassin's Creed
seria Call of Duty
Fallout 4
Far Cry Primal
Watch Dogs 2
Mafia 3
Battlefield 1
Batman Arkham Knight
Elder Scrolls Skyrim

Z góry wielkie dzięki za pomoc http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif

Link to post
Share on other sites

Ja bym poczekał na GTX 1080Ti (10GB), ~może nie przesadzą z ceną,

 

SLI z 4GB kart na rok 2017 średnio to widzę, a przyrost mocy GTX980 @ GTX1080 w 1920x1080 tylko ~50%

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/05/gfx_geforce_gtx1080/charts/perf_1080p.png

Link to post
Share on other sites

Tutaj tak naprawdę nie ma o czym dyskutować jak o tym, że na pewno lepszym wyborem będzie w Twoim przypadku 1080. Nie ma po co się bawić obecnie z dwoma 980 z poprzednich generacji, kiedy do wyboru masz i tak bardzo mocną jak do 1080p kartę.

 

Dodatkowo do SLI ciagnie mnie fakt że karty graficzne szybko się starzeją i myślę że łatwiej będzie mi sprzedać dwie tańsze niż jedną, której cena szybko spadnie. Co sądzicie ?

Wątpię, im dalej do przodu tym mniej osób będzie chciało się pakować w SLI ze starych kart.

 

Ja bym poczekał na GTX 1080Ti (10GB)

Genialny plan, 1080Ti do 1080p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie jedna GTX 1080.Dlaczego nie SLI?Dlatego że:

1.Nie sumuje się VRAM,czyli nadal będziesz miał 4GB (najnowsze grymają baaardzo duży apetyt na VRAM)

2.Większy pobór prądu

3.Nie wszystkie gry obsługują SLI,często się słyszy że mają z tym problem.

4.Wyższa temperatura w obudowie przy dwóch kartach.

 

 Generalnie Sli wyszłoby mi 300 zł. drożej. 

Nie wiem jak to liczysz,ale na drugą kartę  tak jak piszesz wyżej wydasz 1000 zł a na GTX 1080 wydasz 3000 zł,więc 2000 więcej niż do SLI.

I jeszcze jedna sprawa.Czy zdecydujesz się na SLI czy też na GTX 1080 to wypadałoby,a raczej trzeba byłoby zmienić pamięci RAM na szybsze i na więcej(2x8 GB).

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

980SLI przy sprzyjających warunkach powinny pokonywać takie karty jak Titan X Maxwell / 980Ti / 1070

oczywiście mówię tu o sytuacji gdzie skalowanie jest bardzo dobre, w grach sprzed dwóch lat i troszkę wcześniej np Far Cry 4, Crysis 3, Tomb Raider 2013 itd różnica będzie widoczna na korzyść 980SLI

 

ale wychodzą coraz nowsze gry, gdzie niedługo 4GB będzie wąskim gardłem, wsparcie sterowników też robi swoje i 980SLI może nie być tak skuteczne i grubo przegrywać

oczywiście dochodzą też minusy techniczne wymienione wyżej

 

także za wartość 980SLI ( lekko ponad 2000zł ) można mieć 1070 i moim zdaniem to lepszy wybór

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...