Skocz do zawartości

GTX 1070 - jaka firma i model ?


Recommended Posts

Już mam swojego JetStreama 1070. ;-)

 

Pomijając wszelkie ochy i achy, bo to oczywiste, że ta karta będzie wyraźnie wydajniejsza od 970ki, chciałbym się zapytać czy to normalne, że wiatraki przy temperaturze w granicach 50 stopni, non-stop załączają się i zatrzymują, załączają się i zatrzymują, załączają się i zatrzymują... Potrafi to trwać kilka minut, a nawet kilkadziesiąt po zakończeniu gry, co jest niesamowicie irytujące i niepokojące.

 

Ktoś wie co jest grane? Niby można ustawić wentylatory wg swojego uznania, tak żeby się nie zatrzymywały, ale w takim razie po co kupiłem półpasywa?

 

Tak to u mnie wygląda:

 

 

dodam że u mnie na gtx 1060 od zotaca było to samo po wyjściu z gry , cała seria 10xx ma problemy z trybem półpasywnym i pracą wentylatorów nie zależnie od producenta ustaw sobie własną krzywą wentyli np w pulpicie 10% bo ten cały tryb półpasywny to jakieś nieporozumienie wg mnie

 

 

Powinieneś reklamować kartę
niepowinien i tyle ,własna krzywa wentyli i będzie miał mniejsze tempy niż na fabrycznych ustawieniach np umnie na wentylach na auto przy 83 st wentyle chodziły tylko na 50% Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

Ja sobie ustawiłem tak i w stresie totalny max 65C. Zazwyczaj jest to koło 55 stopni. A w IDLE przy tym ustawieniu mam 27-30 stopni.

http://fs5.directupload.net/images/170303/4uytiyhn.jpg

 

Z czystej ciekawości zmienię na standardowe ustawienia i dam znać jakie są temp.


No więc tak. Od 55 do 60 stopni wiatraki się rozpędzały, potem widoczne było chwilowe zwolnienie i znowu się rozpędzały. Powyżej 60 stopni już "napędzane" były stale. Temp maksymalna 65 C przy najwyższym 31% szybkości chłodzenia. Przy powrocie do spoczynku wentylatory zaczęły kręcić się i zwalniać poniżej 50C, a po paru chwilach całkowicie zastopowały. 

 

http://fs5.directupload.net/images/170303/942x7ny3.jpg

Przed testem w Windzie miałem +/- 30 stopni. Po teście temperatura w miarę szybko wracała do tego poziomu. Ogólnie ja wolę swoją własną konfigurację pracy wentylatorów i przy tym zostanę ;)

Link to post
Share on other sites

Na moim GTX 1080 JetStream też wentylatory działają w taki sposób.
Poprostu poniżej jakiegoś napięcia wentylatorów (% w MSI Afterburner - można samemu potestować na jakim % zaczyna się to dziać) nie mogą złapać stabilnego RPM.

Jest to jednak na tyle ciche, nawet przy otwartej obudowie, że jakoś przestałem się tym przejmować.

Ale fakt faktem, na poprzednim GTX 970 Strix tak nie było, bo może ustawili wyższy limit minimalnego napięcia dla lepszej tolerancji. I tam półpasyw kończył się przy osiągnięciu ok 65 C.

Można sobie potestować % i samemu ustawić krzywą wentylatorów żeby załączała się dopiero powyżej określonego % przy określonej temperaturze.

U mnie wentylatory zatrzymują się całkowicie dopiero przy 45 C. No a karta w spoczynku potrafi osiągnąć nawet 31 C, także problem nie jest dla mnie poważny, więc nawet zrezygnowałem z własnej krzywej wentylatorów i zostawiłem domyślną.

Link to post
Share on other sites

Bios jest najnowszy, sterowniki najnowsze. Na zagranicznych forach znalazłem info, że jak to nie pomoże to tylko reklamacja, tak radzi nawet sam Palit (przytoczone maile od tego producenta).

Jeśli chodzi o własną regulację wentylatorów to docelowo tak ta karta miała pracować. Uważam jednak, że jeśli decyduję się na kartę za prawie 2000 zł. to ma działać tak jak na papierze. Co innego gdybym kupił ją okazyjnie, bez gwarancji z wadą, za okazyjną cenę.

Wykupiłem jakieś dodatkowe ubezpieczenie w Proline za kilkanaście złotych (przezorny zawsze ubezpieczony) zgodnie, z którym karta w przypadku stwierdzenia jakiś wad do 30 dni od zakupu, powinna zostać wymieniona od ręki bez czekania dwóch tygodni, wysyłania na serwis itd. Zobaczymy jak to działa. ;-)


+edit

 

Nie, no coś jest ewidentnie z niskimi obrotami wentylatora... Przy ustawieniu na sztywno 20% i przy temperaturze 40 stopni, robi dokładnie to samo - przyspiesza, zwalnia, przyspiesza, zwalnia itd.

 

Przy 25% jest OK. Wysyłam do wymiany. ;-(

Link to post
Share on other sites

No to chyba faktycznie coś jest nie tak. Mam nadzieję, że u mnie taki problem się nie pojawi, bo na chwilę obecną wydaje mi się, że jest tak jak powinno być. 

 

Daj znać później jak poszło Ci w tym Proline.

Edytowane przez kilerfcb
Link to post
Share on other sites

Koniecznie daj znać, czy wymienili na nową bez problemu :) Bo może sam się zdecyduję na wymianę :)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przygotuję paczkę i odeślę do Proline.

Przy okazji jeszcze taka sprawa. Zauważyłem, że Thunder Master "nie trzyma" ustawień. Mimo zapisywania przeze mnie obrotów wentylatorów na 25%, po ponownym uruchomieniu komputera wszystko wraca do domyślnych ustawień tj. na auto.

Wiecie co jest grane?

Link to post
Share on other sites

Zależy w czym. To nie jest jakaś stała reguła, że jakiś podzespół zawsze będzie ograniczał. Poprostu raz ogranicza procesor, raz pamięć (szybkość i pojemność), raz karta, raz ustawienia, raz gra, raz silnik, raz API... Nie ma żadnej uniwersalnej reguły. Komputer będzie w czymś tak szybki, jak jego najwolniejszy element.

Poprostu obserwuj na bieżąco wskazania % użycia GPU, jeśli często ci spada poniżej 97-100%, to znaczy, że w danym miejscu/grze cię ogranicza coś innego niż karta grafiki. Chociaż szczerze wątpię, żebyś narzekał na ilość FPS przy takim procesorze.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

No muszę napisać, że Proline póki co mocno zawodzi. Moje pierwsze zakupy w tym sklepie i chyba ostatnie.

Już wiem, że zwrotu gotówki za wysyłkę nie dostanę, bo nie wysłałem GLSem. Dowiedziałem się o tym po fakcie. To raz.
Druga sprawa... Paczka dotarła do nich we wtorek po południu, dzisiaj jest czwartek, a oni nawet jeszcze nowego egzemplarza nie odesłali. Gdzie te ich NATYCHMIAST zawarte w warunkach "Pakietu Gwarantowanej Satysfakcji"?
 


A więc tak. Serwisant Proline podczas rozmowy telefonicznej poinformował mnie, że kart Palita już nie mają i nie wiedzą kiedy będzie kolejna dostawa. Na pytanie dlaczego od razu mnie o tym nie poinformowali nie potrafił odpowiedzieć.

 

Zażądałem zwrotu gotówki, a sam Proline trafia u mnie na czarną listę. Pierwszy i ostatni zakup.

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Tylko czy ta 1080 ma aż tak dużą przewagę nad 1070?

Pytam, bo pamiętam jak kupowałem 970. Wówczas kosztowała 1600 zł., gdzie 980 była 1000 zł. droższa.

Jakiś miesiąc temu miałem w komputerze przez jeden dzień 980kę i różnica w porównaniu do 970 była minimalna, ledwie 3-4 fpsy w 4K, do 10fps w FHD.

Link to post
Share on other sites

Skusiłem się na Palita GTX 1080 jednak. ;-)

 

Ceny 1070 poszły leciutko w górę, tak więc uznałem, że jeśli już mam wydać na nią 2000 zł., to dołożę te 500 zł. i kupię 1080.

Różnica w porównaniu do 1070 jest mocno zauważalna, szczególnie w 4K. Co do samej pracy chłodzenia, to niestety jest dokładnie to samo. Wentyle przyspieszają, zwalniają, przyspieszają, zwalniają... Nawet przy obrotach na 20% jest dokładnie to samo jak we wcześniejszej karcie. Jest ani gorzej, ani lepiej. Będę musiał nauczyć się z tym żyć. ;-(

Co do sklepu Proline. Dla mnie kompletna porażka. Nie dość, że ich cały pakiecik "gwarantowanej satysfakcji" jest g*wno wart, to jeszcze nie zwrócili pieniędzy za odesłanie towaru i za sam wspomniany pakiecik.

Tak więc przygoda z Proline kosztowała mnie całe 40 zł. i masę nerwów. Pobili sklep Net-S, który do tej pory był dla mnie numerem jeden wśród tych z najgorszym podejściem do klienta.
 

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Zazdroszczę :D mi budżet na to nie pozwolił :) Sorry, że moja opinia skłoniła Cię do zakupów w Proline. Nigdy z nimi nie miałem żadnego problemu (może dlatego, że nie było żadnych reklamacji oprócz jednej gdzie niesprawny hdd wymienili od razu w sklepie stacjonarnym na nowy) Twój przypadek mnie trochę zmartwił i następnym razem zastanowię się czy będę u nich kupował. Dobrze, że mówisz o tym Net-S - wcześniej przyszło mi przez myśl, żeby u nich kupić, a tak będę ich omijał szerokim łukiem :D

 

Wentylatorami się nie przejmuj. Jak temperatura jest ok to chyba nie masz się co martwić.

Link to post
Share on other sites

Wybór tego sklepu to był mój świadomy wybór, więc luz. ;-) Był to mój pierwszy zakup u nich i się nie spisali, podejście mocno lekceważące, odniosłem wrażenie, że to moja wina, że ich wybrałem.

 

W chłodzeniu Palita ustawiłem sobie własną krzywą i jest OK. Do 40 stopni 25% obrotów, 40-60 stopni do 50%, 60-80 stopni do 80%.

Podczas pisania tego posta mam 28 stopni na karcie, wentyle oczywiście 25%.

 

Ceny 1080 też poszły w dół - 2500 zł. za 1080 Jetstream to chyba dobra cena i można powiedzieć, że adekwatna do przyrostu mocy, bo z moich luźnych obserwacji wynika, że jest 20-25% wydajniejsza od 1070.

Link to post
Share on other sites

Skusiłem się na Palita GTX 1080 jednak. ;-)

 

Ceny 1070 poszły leciutko w górę, tak więc uznałem, że jeśli już mam wydać na nią 2000 zł., to dołożę te 500 zł. i kupię 1080.

 

Różnica w porównaniu do 1070 jest mocno zauważalna, szczególnie w 4K. Co do samej pracy chłodzenia, to niestety jest dokładnie to samo. Wentyle przyspieszają, zwalniają, przyspieszają, zwalniają... Nawet przy obrotach na 20% jest dokładnie to samo jak we wcześniejszej karcie. Jest ani gorzej, ani lepiej. Będę musiał nauczyć się z tym żyć. ;-(

 

Co do sklepu Proline. Dla mnie kompletna porażka. Nie dość, że ich cały pakiecik "gwarantowanej satysfakcji" jest g*wno wart, to jeszcze nie zwrócili pieniędzy za odesłanie towaru i za sam wspomniany pakiecik.

Tak więc przygoda z Proline kosztowała mnie całe 40 zł. i masę nerwów. Pobili sklep Net-S, który do tej pory był dla mnie numerem jeden wśród tych z najgorszym podejściem do klienta.

 

Nie rozumiem dlaczego pakowałeś się w Palita z pulsującymi wiatraczkami jeżeli MSI GEFORCE GTX 1080 GAMING X 8GB była przedwczoraj za 2550 zł.W tej chwili jest za nieco ponad 2600 zł ale jest więcej niż pewne że cena spadnie znowu spadnie.

Link to post
Share on other sites

@login1969 nie cytuj postów z "piętra wyżej"...oczy bolą i robi się bałagan.

W mojej 1070 wszystko jest w porządku z wentylatorami. Swoją drogą to i tak "lepsza" wada niż piszące cewki... Tym bardziej że właśnie można sobię samemu ustawić krzywą i będzie ok.

Edytowane przez SUPERKLIKACZ
Link to post
Share on other sites

Trochę nie w temacie...

Nvidia do kart 1070 i 1080 daje w promocji Wildlands lub For Honor. Na żadnej z tych gier mi nie zależy. Czy mogę taką grę aktywować koledze na swojej karcie na jego koncie Uplay? Czy taka gra pójdzie u niego na kompie na 970 (chodzi mi o to czy nie wykryje, że nie ma karty 10xx)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...