Skocz do zawartości

GTX 1070 - jaka firma i model ?


Recommended Posts

Witam

 

Wiem, że tego na forum jest pełno, ale szukanie konkretnej informacji, której potrzebuje zajęłoby mi cały dzień. W takim razie idę na łatwiznę.. Rozglądam się za nową kartą GTX 1070. Marzy mi się wersja MSI Gaming tak jak moja poprzednia i aktualna karta, ale jest za droga. Trochę poczytałem na necie i zainteresował mnie model też z MSI - Armor OC. Mało jest konkretnych informacji o tej karcie, znalazłem na youtube jakąś video-recenzję, ale w niej koleś mówił, że karta jest głośna i ma dość wysokie temperatury.. Z kolei przeglądając zagraniczne serwisy natrafiłem na recenzję w której facet był bardzo zadowolony z kultury pracy i temperatur. Też tak myślałem przed szukaniem opinii o tej karcie ponieważ ona ma takie same wentylatory jak wersja Gaming. Nie owijając w bawełnę chciałbym poznać zdanie kogoś życzliwego o tej karcie, a jeżeli nie ta to jaka ? Zaznaczam, że mój budżet jest ograniczony. Totalny max to 2050 zł :)

 

Z innych kart zainteresowała mnie też zwykła wersja z Palita - Dual fan. Też niewiele o niej pisze, a podobno nie jest zła. Nigdy nie miałem karty tej firmy, bo jakoś nie jestem do niej przekonany, ale może ktoś mnie z tego myślenia wyprowadzi...

 

Tego Armora OC widziałem za 1929 zł, a Palita za 1900 zł. 

 

Proszę o jakieś rady :)

Link to post
Share on other sites

Zotac w wersji AMP dwuwentylatorowy. 

http://www.ceneo.pl/45553582

Dużo lepszy wybór od Palita Dual i MSI Armor, 5 lat gwary, generalnie w swojej cenie rewelacja ;)

a gdzie mogę znaleźć info o tym, że ma 5 lat gwarancji ? Parę sklepów odwiedziłem i wszędzie pisze, że 24 m-c. Sama karta wydaje się faktycznie spoko.

Podoba mi się ten Zotac, ale odpada, bo moja obudowa pomieści kartę max 29 cm :/

Link to post
Share on other sites

Również posiadam PALIT'a JetStream tylko 1080tke i jestem bardzo zadowolony, więc zakup 1070tki będzie dobrym zakupem. Bez problemu standardowo na +150mhz na rdzeniu ciśnie po podkręceniu. Więcej nie potrzeba, kiedy to i tak jest już więcej niż wersja Super JetStream. Co do gwarancji 3 letniej, myślę, że to wystarczająca by po takim czasie zrobić przesiadkę na nowszą generację kart :)

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

No trzeba spróbować czegoś nowego, a dla mnie Palit będzie czymś zupełnie nowym. Zawsze obracałem się między Asusem, Gigabyte i MSI. Budżet ograniczony, bo taka karta to już sporo kasy więc tym razem liczę na to, że "tańsze" rozwiązanie będzie równie dobre :) Poza tym przekonać żonę do wydania 2 tys na "pierdołę" do kompa nie jest łatwe także nie mogę wybrzydzać : P

Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem zakładać identyczny wątek, więc się podepnę.

Naprawdę warto brać Palita Jetstream? Na początku myślałem nad MSI Gaming Z, jednak różnica prawie 400 zł. jest już dość spora między jedną a drugą kartą.

Zależy mi na ciszy i dość niskich temperaturach. Jeśli Jetstream - można bezproblemowo i bezpiecznie kręcić? Przy MSI Gaming Z raczej nie będę bawił się w OC.

Link to post
Share on other sites

Na głównej stronie mają info o promocji. Na stronie Nvidii też są wymienieni jako partnerzy. Także nie ma opcji. Oprócz tego to po prostu pewny sklep, bo przeważnie zawsze tam się wybieram. Zapewne ten KR System też jest ok, ale Proline chyba nie trzeba przedstawiać nikomu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już mam swojego JetStreama 1070. ;-)

Pomijając wszelkie ochy i achy, bo to oczywiste, że ta karta będzie wyraźnie wydajniejsza od 970ki, chciałbym się zapytać czy to normalne, że wiatraki przy temperaturze w granicach 50 stopni, non-stop załączają się i zatrzymują, załączają się i zatrzymują, załączają się i zatrzymują... Potrafi to trwać kilka minut, a nawet kilkadziesiąt po zakończeniu gry, co jest niesamowicie irytujące i niepokojące.

Ktoś wie co jest grane? Niby można ustawić wentylatory wg swojego uznania, tak żeby się nie zatrzymywały, ale w takim razie po co kupiłem półpasywa?

Tak to u mnie wygląda:



 
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie jest to normalne zachowanie chłodzenia.Wiadomo przecież jak działa półpasywne chłodzenie.Wiatraki załączają się po przekroczeniu pewnej temperatury i wyłączają się po przekroczeniu tej samej wartości w dół.Powinieneś reklamować kartę.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki jest próg załączania wentylatorów, ale wygląda na to, że coś koło 55 stopni i gdy karta dochodzi do tej temperatury wiatraki na chwilę ją zbijają i tak w kółko.

Najlepsze jest to, że 1070 wybierałem chyba miesiąc i minusów przy Palicie było jak na lekarstwo. Teraz, gdy spotkał mnie powyższy problem, po wpisaniu w google frazy "Palit 1070 fan issues", podobnych problemów znajduje sporo, a sam Palit radzi właśnie magiczne RMA.

 

Zawsze, ale to zawsze mnie spotykają takie niespodzianki z nowymi zakupami komputerowymi. Mam pecha.


+edit

 

Dodam, że w IDLE (goły pulpit, nic w tle) karta trzyma 50 stopni. Chyba coś tu nie gra?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...