Skocz do zawartości

GTX 1080 JetStream


Recommended Posts

Jak dla mnie GTX 1080 to wciąż świetna karta, i jestem z niej bardzo zadowolony - nie zmienię jej raczej przez długi czas. Co innego było z GTX 970 Strix, która mnie bardzo irytowała...
Czy jest sens celować w 1080Ti? Chyba tak, jeśli ma się monitor 4K... tam więcej pamięci, szersza szyna się przydaje. 4K to wciąż niesamowicie wymagająca rozdzielczość.

Co do Ramu, to nie taka prosta sprawa. Wiadomo, że zawsze im więcej = tym lepiej, bo w grach akurat Ram nigdy się nie marnuje. Może nie uwierzycie, ale sama alokacja VRamu w Diablo III (!) na karcie potrafiła wynosić nawet blisko 6 GB. Dlaczego? Bo dzięki dużej ilości VRam CPU nie musiał ciągle przenosić danych z karty do Ramu i na odwrót. Karta ma cały czas wszystkie potrzebne dane "on board" i też to odciąża pamięć Ram i wpływa pozytywnie na frametime.

To, czy karta będzie miała użycie 25, 50 czy 100% wg mnie nie ma znaczenia. Najważniejsze, że CPU potrafi utrzymać FPS powyżej komfortowej wartości. Trust me, tak jak napisał Quarantino wyżej - zawsze można coś włączyć, co mocno obciąży kartę a wpłynie pozytywnie na jakość. Np. ja w Diablo III dzięki temu gram i robię screeny w 3840x2160 DSR + MSAA 8x, z dodatkowo zablokowanymi FPS na 60 (bo stwierdziłem że tak jest zwyczajnie lepiej - karta mi się niepotrzebnie nie przegrzewa skoro nie musi)
co na takim np. GTX 970 raczej nie byłoby już możliwe (w komfortowym stopniu, bez spadków).

Przy czym warto zauważyć, że przy tych ustawieniach, GTX 970 musiałby pracować cały czas na full, a na GTX 1080 nie robi to zbytnio wrażenia.

W nowych grach zresztą nawet GTX 1080 można zajechać jak się wszystko włączy na maksimum, np. taki Unigine Superposition benchmark - preset 1080p Extreme juz ma tylko 33 FPS średnio i 20 FPS minimum. To tylko kwestia czasu, kiedy developerzy zaczną robić podobne presety w swoich nowych grach. A wierzcie mi, że tak będzie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...