Skocz do zawartości

AMD Phenom II x2 550 Black Edition AM3 BOX


Recommended Posts

Witam. Chciałem zakupić ten oto procesor : http://www.agito.pl/procesory/amd-pheno ... 45368.html Ale nie wiem czy mogę go kupić, ponieważ po pierwsze nie wiem czy będzie kompatybilny z moimi pozostałymi częściami a po drugie nie wiem jaką mam płytę główną. Proszę o podanie co mam podać byście mogli powiedzieć czy mogę go zakuić czy nie. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podpinam się do wątku kolegi bo temat brzmi dosyć ogólnie:

Kupił ktoś z Was ten procesor? Ilu osobom udało się odpalić dodatkowe rdzenie, na jakiej płycie, czy da się podkręcić ten procesor, jeśli tak to o ile na 2 rdzeniach i o ile na 4 rdzeniach (ewentualnie).

Link to post
Share on other sites

do ostatniego pytania to chyba najbardziej google pasuje :)

 

niektorym sie udalo : http://pclab.pl/art36926-9.html

 

ale to jak w lotto trafiasz albo nie.. a nawet jak trafisz to i tak moga byc niestabbilne.. brac procka bo dobry i tani a nie tylko dla tego ze jest mozliwosc odblokowania rdzeni..

Link to post
Share on other sites

też planuje w niedługiej przyszłości go kupić i sprzedać mojego athlona xd u mnie wystarczy bios zaktualizować, ale nie wiem jak on będzie działał z pamięciami Kingstone 2x1gb 800Mhz Cl5, mogą być jakieś komplikacje, chyba nie powinno skoro ten procek może działać i z ddr2 i ddr3 ale pytam dla pewności, bo może to jest od 1066Mhz tylko xd

Link to post
Share on other sites

Pole Wartość

ID płyty głównej 64-0100-000001-00101111-080207-ATHLON64$1ADKU004_A7369NMS V2.1 080207

 

A zasilacz to: 4 LIFE HELLFIRE 450 SILENCE ATX POWER SUPPLY UNIT Z FIRMY TRACER. A płyta główna na górze podałem. Dziękuję za odpowiedzi i proszę o opowiedź czy mogę ją śmiało kupić. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest do wymiany - to tykająca bomba zegarowa.

A płyty głównej to podaj nazwę a nie ID :)

 

EDIT:

Sądząc po ID płyty jest to K9N Neo. Jeśli tak to muszę Cie zmartwić ale na niej możesz używać tylko procesorów 2 rdzeniowych na AM2.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie nie ma problemu

wg GIGABYTE płytka obsłuży ten procesor

 

tylko małe ALE!!!

konieczny jest ostatni BIOS w wersji F6A

a nie mam pojęcia jaka wersja BIOSu jest w pudełku

wersja F6A wyszła w marcu

 

Jak trafisz na starszy no to "problem"

bo trzeba innym prockiem zaktualizować BIOS

Link to post
Share on other sites

no to słucham "studencikus" jak zaktualizujesz bios np. F3 (nie obsł. nowych procków) na tej płytce gdy kupisz ją z prockiem X2 550

Ale autor ma jakiś procesor na AM2 więc to chyba nie przysporzy problemów.
Link to post
Share on other sites

no to słucham "studencikus" jak zaktualizujesz bios np. F3 (nie obsł. nowych procków) na tej płytce gdy kupisz ją z prockiem X2 550

Ale autor ma jakiś procesor na AM2 więc to chyba nie przysporzy problemów.

 

Dziekuje za wyjasnienie ;) ;) :]:P

Link to post
Share on other sites

innym prockiem zaktualizowac bios ? ciekawe ;)

a jednak inny procek potrzebny !!! ;)

 

nie napisałem że autor nie może uźyć swojego starego proca tylko że musi mieć "innego" procka.

Najczęsciej ludzie sprzedaja stare i potem kupuja nowe więc w takim wypadku jest to istotny szczegół by pamietac o "innym" procku

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie nie ma problemu

wg GIGABYTE płytka obsłuży ten procesor

 

tylko małe ALE!!!

konieczny jest ostatni BIOS w wersji F6A

a nie mam pojęcia jaka wersja BIOSu jest w pudełku

wersja F6A wyszła w marcu

 

Jak trafisz na starszy no to "problem"

bo trzeba innym prockiem zaktualizować BIOS

no to słucham "studencikus" jak zaktualizujesz bios np. F3 (nie obsł. nowych procków) na tej płytce gdy kupisz ją z prockiem X2 550

Ale autor ma jakiś procesor na AM2 więc to chyba nie przysporzy problemów.

 

 

Daj jeden przyklad aktualizacji biosu procesorem ( a bede sie czepiał :) ) ... Zreszta napisales o jakims "ale" i jakims " problemie " .. jak ma procka w domu to jaki problem i jakie ale ?

 

Chlopak juz wie ze ta plyta mu tego procka od razu nie pociagnie , zmini bios i bedzie git :], a pozniej sprzeda starego procka...

 

 

:D

 

 

Dziekuje za wyjasnienie ;) ;) :]:P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...