Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jakie inne podzespoły ma, bo do Radeona R9 280X mile była widziana i5 od 4 generacji (Haswell/Haswell refresch)

Popularny Core i5 4460 troszkę był by za slaby do takiej karty w grach bardziej zależnych od procesora, aczkolwiek wielkiej tragedii by nie było ze względu że nieco słabszy R9 380 nie jest jakoś specjalnie "ograniczany" przez  i5 4460 nawet w grach "procesorowych".

Oczywiście podkręcony Core i5 2500K nie byłby kłopotem dla HD7970/R9 280X.

Inna sprawa to zasilacz, tu w zależności od zestawu przydał by się solidny zasilacz 450-550 W.

 

 EDIT:

@ Crout

Oddałem ( a raczej przyznałem punkt rep).

Nie miałem na myśli  że cały czas na najsłabszym Core i 5 Haswell miał ograniczać R 9 280X , ale jak pisałem w zależności od gier może minimalnie pojawić się zaniżenie wydajności w "procesorolubnych" grach gdzie da się w znaki słynny narzut sterowników ( co miała naprawić wersja Crimson).

Edytowane przez MESSER
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak budżet około 450zl to raczej karty bez gwarancji R9 280/x lub 7950/70 (tylko licytacje) lub można czasem wyłapać R9 270/x na kilkumiesięcznej gwarancji producenta w granicach 400zl. Jak na obecne czasy karty nie są takie złe.

Jest też możliwość zakupić używanego rx 460 2gb na długiej gwarancji producenta w granicach 450zl jednak to wydajność hd7850? Mimo wszystko lepsze od tych starych gtx'ow.

Lepsze pod tym względem że masz gwarancję, wsparcie sterowników w nowszych tytułach. Wydajność jednak będzie słabsza niż takiego gtx 770.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...