Skocz do zawartości

GTX 1070 vs GTX 1080


Recommended Posts

Również jestem troszkę zniesmaczony bo dopiero co kupiłem za 2900zł, GTX 1080 palita jetstream na firmę. Ale cóż. Nie będę się bawił w sprzedaż i dokładał znowu hajs. Mam po prostu cichą nadzieje, że na tej 1080tce ze spokojem te bite 2/3 lata pójdzie mi wszystko na ultra w 1080p. Jeżeli nie, a Nvidia za rok wyda nowe karty i przez sterowniki nie będzie dbała o aktualne GTX 10xx by dobrze się sprawowały a taka 1080tka będzie co najwyżej do ustawień wysokich by osiągać 60 klatek w 1080p to chyba podam ich do sądu o takie zabiegi...

Link to post
Share on other sites

Również jestem troszkę zniesmaczony bo dopiero co kupiłem za 2900zł, GTX 1080 palita jetstream na firmę. Ale cóż. Nie będę się bawił w sprzedaż i dokładał znowu hajs. Mam po prostu cichą nadzieje, że na tej 1080tce ze spokojem te bite 2/3 lata pójdzie mi wszystko na ultra w 1080p. Jeżeli nie, a Nvidia za rok wyda nowe karty i przez sterowniki nie będzie dbała o aktualne GTX 10xx by dobrze się sprawowały a taka 1080tka będzie co najwyżej do ustawień wysokich by osiągać 60 klatek w 1080p to chyba podam ich do sądu o takie zabiegi...

Myślę że tak tragicznie nie będzie. Jak bym sprzedał swojego Zotaca za 2800zł to bym jeszcze się szarpnął na tego 1080Ti. 10 Marca jest premiera. W ten dzień wystawię mojego za 2800 jak sprzedam to kupię 1080Ti jak nie to zostaję na nim.

Link to post
Share on other sites
1080tka będzie co najwyżej do ustawień wysokich by osiągać 60 klatek w 1080p

chyba trochę przesadziłeś :D nawet na GTX'ie 780 da się grać, no nie zawsze na ultra ale mi w BF1 trzyma 60 klatek w ultra 1080p (tylko procesor mnie ogranicza) a co do sterowników nVidii to raczej nie obniża wydajności tylko nie poprawia, według mnie.

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites

Z tymi sterownikami to niedokładnie tak.
NVidia na 100% nie obniży wydajności starych układów - jeśli już, to może ją tylko poprawić, co udowodniło już parę testów.

Dużo różnic w FPSach pomiędzy generacjami NVidii jest zwyczajnie powodem przeprowadzanych zmian w architekturze, i tym jak developerzy z tych zmian potrafią skorzystać.

Wszystko zależy od danej gry i programistów.

Link to post
Share on other sites

No niestety, Mafia 3 to jeden z najtragiczniejszych przykładów braku optymalizacji :)

Takie testy jak tutaj bardzo pokazują różnice w architekturach NVidii:
http://www.anandtech.com/show/8526/nvidia-geforce-gtx-980-review/19

Popatrzcie sobie na różnice między wydajnością zwykłego GTX 980 a 780 w wersji Ti (!) w teselacji, wypełniania pikselami i wypełniania texelami.
To są właśnie te "kosmetyczne" różnice między architekturami, które Nvidia z każdą generacją optymalizuje na swoich kartach. A to przecież jedynie ułamek, jedynie parę testów syntetycznych, które nigdy nie pokażą wszystkich drobnych zmian które się kryją "pod maską".

Takie np. Tile-based Caching and Rendering, obsługiwane już przez Maxwelle - NVidia wyjaśniła bliżej dopiero parę dni temu.

 

Różnica w rozmiarze L2 Cache (też ma wpływ na wydajność):
Kepler - 256 KB
Maxwell - 2048 KB
Pascal - 2048 KB
GTX 1080 Ti / Titan X - 4096 KB.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Myślę że tak tragicznie nie będzie. Jak bym sprzedał swojego Zotaca za 2800zł to bym jeszcze się szarpnął na tego 1080Ti. 10 Marca jest premiera. W ten dzień wystawię mojego za 2800 jak sprzedam to kupię 1080Ti jak nie to zostaję na nim.

Daj znać czy sprzedałeś kartę za 2800 bo widzę że 1080 za 2500 mają problem ze sprzedażą a jest już ich sporo na olx i alledrogo. Czyżby po raz kolejny okazało się że po premierze Ti model 80 jest stary i słaby? :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Nie no jak za 2800 nie sprzedam to mi się nie kalkuluje. 1080Ti na fakture wyjdzie mi 3000 wiec te 200 różnicy mogę dołożyć ale nie więcej. W innym wypadku zostanę na 1080 i tak jest to bardzo dobra karta.

Dziś już można było referenta ze strony nvidi kupić za 3650 w ciągu 3 dni w domu. Ja czekam na morele i wtedy zobaczymy. 2800 za Zotaca z 5 letnią gwarancją i top wydajnością to dobra cena nawet jeśli nowe karty za rogiem. Na olx trochę osób już obserwuje moją kartę a cena 3000 jak dam 2800 to może ktoś się skusi.

Link to post
Share on other sites

No ja planowałem już od jakiegoś czasu wymianę 970 na 1080 i w sumie cieszę się że były inne wydatki bo tak albo kupię 1080 taniej niż planowałem (ostatnio jakoś non stop na promocję rzeczy które chce kupić trafiam) albo skuszę się na 1080ti...

Link to post
Share on other sites

2 lata gwarancji i chłodzenie Armor... nie brzmi to ciekawie. Sam model w nazwie układu i cena to nie wszystko. Chociaż pewnie niektórym wszystko jedno, byle 1080 ;)

Link to post
Share on other sites

2 lata gwarancji i chłodzenie Armor... nie brzmi to ciekawie. Sam model w nazwie układu i cena to nie wszystko. Chociaż pewnie niektórym wszystko jedno, byle 1080 ;)

 

Też prawda, konstrukcja karty też ważna i cisza chłodzenia. Mi we wtorek przychodzi MSI GeForce GTX 1070 GAMING X, chyba jedna z cichszych konstrukcji i nieźle wyposażona w chłodzenie. Chyba Palit któryś jest cichszy o 2dB. Ale potencjał oc też ponoć ma.

 

Ja z GTX 970 przechodzę na 1070. To i tak chyba na wyrost ciut, jak gram na razie w 1080p i 60 fps, nie powiem lubię stałe 60 klatek. Gdzieś czytałem że do full hd grania starczy też 1060 6GB, ale czy na każdej grze będą ultra i 60 fps pewnie nie. Lepiej sobie poradzi 1070 z i5 7600K 4.8GHZ 

 

Na pewno nie będzie takiej obniżki 1080 jak 1070 po 500

zł - 400 zł. 1070 z 1800 zł na 1500 zł? Chyba że jakieś referaty.

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

No szczerze mówiąc dla mnie na przykład ma znaczenie jaką 1080 kupuję. 1080 nawet jak swoją kupowałem można było w sklepie wyrwać za 2600-2800.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1080-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-d-3xdp-box-zt-p10800e-10s-1024199/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1080-amp-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-zt-p10800c-10p-928004/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1080-gamerock-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-d-3x-dp-box-neb1080t15p2g-922331/

 

Z tym że ja chciałem coś co będzie, ładnie wyglądało, było wydajne i miało jakieś dodatkowe cechy jak np 5 letnia gwarancja w tym wypadku.

 

Finalnie 3300 sporo jednak karta sama w sobie bardzo dobra. Trudno trochę du*y się dało ale i tak jestem bardzo zadowolony. Andromeda powinna latać na streamie jak szalona.

Link to post
Share on other sites

No i misterny plan sprzedaży 1080 runął jak mur. Ceny poleciały nawet o 500zł. Mój zotać z 3400 spadł do 2950zł. 

Teraz tylko czekam na testy ile procent w wydajności na tym straciłem :P

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...