Skocz do zawartości

Monitor 700zł codzienny użytek


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArteK86,

Recommended Posts

Witajcie.

 

Chciałbym zmienić mojego wysłużonego Lg L1919S na ... coś lepszego :). Budżet jakim dysponuje to ~700zł. Monitor jest używany najczęściej do przeglądania internetu, oglądania filmów i gier. Lubię gry dynamiczne ale nie jestem z tych, co liczą klatki na sekundę - gry nie są priorytetem.

Chciałbym aby zakupiony sprzęt posiadał możliwie dużo wejść cyfrowych. Z tego co wyczytałem minimum to dvi-d a najlepiej displayport. Wybrałem sobie kilka modeli, które mnie zainteresowały i chciałbym prosić o ewentualną krytykę:


Jeżeli chodzi o wielkość to chętnie przygarnę jakieś 24'' jeśli można w takiej kwocie kupić coś ciekawego.

Zakupu chciałbym dokonać w xkomie, przeżyję jednak także zakupy w innym sklepie. Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że AOC I2375PQU jest ciekawym monitorem. 

AOC I2475PXQU:



Te monitory wyglądają tak samo. Plusem w AOC I2375PQU jest to, że monitor posiada redukcję migotania, matrycę IPS, pivot i ma trzy cyfrowe złącza i nie ma obudowy błyszczącej. :) Choć szczerze wolałbym obudowę cinema screen w tym monitorze. :)

Zobacz jeszcze te monitory:

AOC I2381FH
 

AOC I2481FXH
 



Szkoda, że nie zastosowali w tym monitorze złącza DisplayPort. ;)

Mój kolega ma AOC I2369VM i monitor na żywo ładnie się prezentuje, monitor nie posiada flicker free, więc nie jest wolny od migotania, ale nie wiem jak bardzo migocze ten monitor.

 

Miałem styczność z monitorem LG 23MP68VQ-P i ogólnie w porządku to jest monitor, sterowanie po menu jest wygodne, bo steruje się dżojstikiem, ale niestety czerń nie jest zbyt dobra w tym monitorze. Nie wiem jak to jest w AOC z czernią, ale myślę, że jest podobnie.

Edytowane przez wsde
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

AOC I2369V odpada ze względu na brak flicker free(safe), AOC I2381FH i AOC I2481FXH mają jak dla mnie genialny design ale odstrasza mnie tylko hdmi. Póki co waham się między AOC I2375PQU a LG 23MP68VQ-P, z niewielką przewagą w stronę AOCa, LG posiada freesync co pewnie pomaga w grach ale te jak pisałem nie są priorytetem. Chętnie przeczytałbym tutaj opinię posiadacza ale nie wiem czy taki się znajdzie... Wszelkie inne podpowiedzi, sugestie, rady i inne jak najbardziej wskazane.

 

Dzięki wsde :).

Link to post
Share on other sites

A Iiyama X2483HSU-B2? Mam takową i nie narzekam (brak "srebrzenia", co od razu rzuciło się w oczy byłemu posiadaczowi matrycy IPS).

 

Miałem okazję popatrzeć na jakość obrazu dokładnie w tym modelu IIYAMY tuż po zakupie i ostatnio (mniej więcej po roku). Powiem tak: AMVA robi dobrą robotę. Jakbym miał kupować w tej chwili monitor dla siebie za ~700zł, to brałbym właśnie ten.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weź X2483HSU. Tu jest sprawdzona konstrukcja. Mam taki w domu i bardzo sobie chwalę. Niezły jest też P2414H, ale jest już wycofany z rynku. Był do nabycia za 650. Tego Della mam w pracy. Często gdzieś userom coś podmieniam i biorę sobie na testy inne monitory w cenie do 650 typu IPS LG, Samsungi, Benqi. Jakość kosztuje. Jeszcze nie miałem przypadku, który by podważył tę regółę. Ostatnio wziąłem nawet jakiegoś Della z mnatrycą VA za 550 i też był slaby

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

X2483HSU-B2 ładnie namieszała w temacie i mej głowie, na tyle, że w tej chwili skłonny jestem kupić właśnie ten monitor. Dzięki za podpowiedzi i opinie. Ktoś coś jeszcze? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...