Skocz do zawartości

Wymiana zasilacza - najwyższa pora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam,

 

Nadeszła długo wyczekiwana pora na zmianę zasilacza. Obecnie posiadam to, co w konfigu, dokładnie TEN model OCZ. Całość na razie będzie pracować tak, jak do tej pory, żadnych większych zmian nie przewiduję (do lipca - sierpnia, powiedzmy).

 

Przyszłościowo będzie zmiana na 6700K + OC lub 7700K + OC (raczej pierwsza opcja). Możliwe również, że zagości u mnie GTX 1070 / 1080, lub coś od AMD w CF.

 

Zmiana jest wymuszona, bo mój OCZ zaczyna wydawać z siebie jakieś dziwne dźwięki podczas pracy, prawdopodobnie to cewki się już odzywaja lub coś podobnego (słychać terkotanie i nie jest to wentylator, pod obciążeniem oczywiście, bez nawet też, ale nie tak głośno). Zasilacz ma już trochę i przeżył 2 konfigi, więc zapewne pójdzie do szafy jako "awaryjny" a do obecnego konfigu zakupię nowy.

 

Co zatem potrzebuję:

- myślę, że "markowe" 600W lub 650W wystarczy (brak preferencji odnosnie producenta)

- jeśli mialby byc 650W to koniecznie z 4x PCI-E (niektore karty potrzebuja 2 kabli zasilajacych - ale nie jest to warunek na zasadzie must-have, jesli inne plusy przewaza za zakupem wersji z 2x zasilanie PCI-E)

- mozliwie cichy (pod obciazeniem)

- najlepiej czarna kolorystyka, wszelkie LEDY itp. odpadaja

- KONIECZNIE odpinane kable w calosci (lub czesciowo, gdy wiazka glowna do mobo jest na stale)

- certyfikat sprawnosci minimum 80 plus (w tym przedziale mozna sie pokusic nawet o wersje gold, chodz nie za wszelka cene)

- zasilacz musi miec zlacza molex w ilosci min 4szt

 

Budzet do 500pln powinien wystarczyc, chodz przyznam, ze im mniej, tym lepiej - wiadomo.

 

Na chwile obecna, po rozgladnieciu sie po dostepnych modelach, biore pod uwage nastepujace:

 

- Modecom Volcano 650W

- EVGA Supernova 650W

- be quiet! Pure Power 10 600W

- Fractal Design Edison M 650W

- Corsair CS Series 650W

 

Tak mniej-wiecej to wyglada. Zatem - czy jest sens brac 650W, czy moze skupic sie na 600W i wyszej sprawnosci? Macie jakies propozycje co do tego, ktory wybrac lub moze ktos zaproponuje cos, czego pod uwage nie bralem? Bede wdzieczny zawszelkie sugestie i propozycje w temacie.

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

@@F0rfrey, nie wszystkie, evga  G2 i P2 to rebrand odpowiednio leadex gold i platinum. 

 

Dobrze wiedziec. Pytanie tylko - ktore z nich (ktora seria) sa od SF? Bo bylaby to calkiem dobra alternatywa dla Corsaira.

 

Odnosnie Corsaira - ktora serie najlepiej brac pod uwage w w/w budzecie, z perspektywa na przyszlosc? Mi najbardziej odpowiada seria CS, ale to nie oznacza, ze reszta nie moze byc wzieta pod uwage, moze czegos nie wiem, co by sklonilo do innego wyboru :)

 

No i zauwazylem, ze cisza jest o BQ - why?

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

No i zauwazylem, ze cisza jest o BQ - why?

Bo to przepłacony szmelc, tylko topowe serie są coś warte, ale i tak przepłacone.  

 

(ktora seria)

No mówię EVGA supernova G2 i P2 ( tylko przy G2 550W wersja ma zrypaną mapę, więc jak coś to 650-750W wersje ) 

Ode mnie w tym budżecie
RM650x/RM750x i EVGA G2 650W 

http://media.bestofmicro.com/7/3/593823/gallery/Result-24-33_Fan_RPM_Noise_Graph_w_600.jpg

 

fan_noise.jpg

 

 

ewentualnie SF leadex platinum 550W ( ale trochę mało opłacalny w porównaniu do G2 650W, bo to ta sama platforma, z kilkoma zmianami dla podniesienia efektywności i lepszą mapą wentylatora ) 


RMx są przypadki "piszczenia", nie jest to 100%, ale są ( tak abyś wiedział )  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ode mnie w tym budżecie

RM650x/RM750x i EVGA G2 650W

 

RM750x odpada ze wzgledu na rozmiar zasilacza. Jest nieco dluzszy i moze byc u mnie problem z organizacja kabli miedzy zatoka HDD a zasilaczem - obecnie jest tam ok 4cm miejsca, wiec jak zasilacz urosnie o 2cm - moze byc ciasno. Wiem, mozna uzyc tylko kabli niezbednych a i te w zestawie "wielkie" nie sa, ale problem w tym, ze inne rowniez tam sa i tam zostana. Wole miec mozliwosc

 

RMx są przypadki "piszczenia", nie jest to 100%, ale są ( tak abyś wiedział )

 

Dobrze wiedziec :) Zawsze mozna wymienic, ale badzmy dobrej mysli.

 

Najprawdopodobniej zdecyduje sie na Corsair'a RM650x lub EVGA Supernova G2 650W - nie podjalem jeszcze ostatecznej decyzji, ale bedzie to cos z tych dwoch konstrukcji. Zapewne przewazy cena i "rodzaj kabli" (ich twardosc). Glosnosc tez bedzie waznym aspektem, ale z tego, co pokazales wyzej wynika, ze RM jest delikatnie cichszy. Oba maja tryb pasywny a w przedziale uzytkowym (liczac to, co mam + GTX1080) pobor mocy bedzie stosunkowo niski wiec (jak na mozliwosci zasilacza) i poziom glosnosci bedzie stac na niskim poziomie - czytac - 0,5dB czy 1dB jest w tym momencie bez znaczenia, bo oba beda po prostu ciche.

Edytowane przez _Crypt_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...