Skocz do zawartości

Dead Space 2 DRAMAT z Wydajnością POMOCY


Recommended Posts

Witam, mam problem z Dead Space 2. Moja konfiguracja to 4 rdzeniowy athlon 965 BE, 8 Gb ram DDR3, oraz Radeon HIS 5770....Ale do rzeczy....

Gry chodzą na średnich detalach wszystkie, niektóre na FULL HD takie jak Black Ops czy Residen Evil 5 ew którego teraz grałem dla sprawdzenia czy z kartą wszystko ok( Grałem godzinke o wsio oki)

 

Chodzi o to że w Dead Space nie mogę grać :menda: Tnie sie w ustawieniach rozdziałki 800x 600 nie mówiąc juz o full HD gdzie ma srednio 4 fps.

 

o co w tym wszystkim chodzi? W testach benchmarku na Radku 5770 mozna spokojnie grać w full HD.

 

Dodam ze stery mam zainstalowane najnowsze.

 

Czekam na pomysły, bo strasznie sie napaliłem na ten tytuł a tu pipa ;)

 

Sam nie mam pomysłów, moze jakaś łatke potrzeba?

Jak na ten moment to widze tylko opcje oddania gry w empiku.

Link to post
Share on other sites

Jeden koleś na anglojęzycznym forum miał podobny problem. W sumie nie znalazł przyczyny, ale włączył gdzie się da "use application settings" (zakładka 3d settings) i problem zniknął. Może i tobie pomoże.

 

stery masz najnowsze bo wgrałeś w nadziei na poprawę? Czy też testowałeś grę tylko na tych sterach? Jeżeli to drugie to spróbuj na jakiś starszych.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem tylko na najnowszych, nie widziałem tam takich zakładem od 3D

W catalyst control center masz zakładkę 3D i tam przejdź do sekcji all i zrób tak jak napisałem.

 

I sprawdź na innych sterownikach. Rada na przyszłość to nie aktualizować sterowników póki wszystko działa. Ja zmieniam okazyjnie. (najczęściej przy okazji reinstalacji systemu)

Link to post
Share on other sites

Pozaznaczałem wszystko i o dziwo działa:) Śmiga w fullHD .Swoja drogą nie powinno tak być, że jedna gra potrzebuje innych ustawień sterownika niż wszystkie inne.

 

Szczerze dziękuję za pomoc :menda:

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze czy nie ma nowszego biosu do tej karty możliwe, że akurat w tej grze częstotliwość taktowania rdzenia nie przeskakuje z trybu oszczędnego na wydajność i takie hece się dzieją :menda: ja zmieniam sterownik jak tylko się pojawi najnowszy i wszystko śmiga aż miło ;)

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze czy nie ma nowszego biosu do tej karty możliwe, że akurat w tej grze częstotliwość taktowania rdzenia nie przeskakuje z trybu oszczędnego na wydajność i takie hece się dzieją ;) ja zmieniam sterownik jak tylko się pojawi najnowszy i wszystko śmiga aż miło :)

 

Nie mam pojęcia jak sie to robi(zmienia bios): :ciekawy: ), i raczej nie będę kombinował skoro wszystko śmiga, o dziwo Dead Space 2 także :menda:

Link to post
Share on other sites

Tu masz biosy do serii 5770:

http://www.techpowerup.com/vgabios/inde ... &memSize=0

Tylko trzeba by było ustalić, który do Twojej karty. No ale jak nie chcesz grzebać to może i lepiej, bo można bardziej zepsuć niż teraz jest :)

 

 

Haha, Ale nic zepsute nie jest:) Wsio działa :menda:

Co do komentarza wyżej mam ustawione na jakość, tylko rożniaca taka że wszystkie opcje w zakładce 3D sa zaznaczone (wcześniej domyslnie nie były i to widocznie było problemem z Dead Spacem) ;)

Link to post
Share on other sites

Paniki nie ma , generalnie pierwszy raz zdarza mi sie taki problem ze sterownikami. Miałem już kilka komputerów, kart od celerona 633MHz przez P4 3,2 GHz do dzisiajszego athlona 4 rdzenie 3.2GHz BE :P Co do grafik to był radek x1600pro przez Nvidie 7600Gt, 8600GTS i teraz HIS 5770.....Po raz pierwszy pojawił sie jakikolwiek problem ze sterownikiem, a grałem w lwią czzęśc tytułów :)

Link to post
Share on other sites

No jasne, jak miałem ATI HD 2400 to co dla piątej gry trzeba było inne sterowniki instalować. Dziękuję, oszczędzę sobie.

Jak to było 2-3 lata temu to się nie dziwię, że miałeś problemy. Teraz sytuacja jest zupełnie inna :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...