Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mój brat właśnie dostał na swoje urodziny nowy komputer i zamierza kupić sobie nowe gry. Mowa tutaj o serii battlefield 1, 4 i 3. I tutaj tkwi szkopuł, że wyczytałem że narzeka się na długie ładowanie map. Więc pomyślałem o dysku ssd. Wie ktoś może czy są to jakieś duże różnice czasu między ssd, a hdd w tych grach ?

 

Obecny pc brata: i5-7400, spc spartan 3 pro, msi b250m pro-vh, corsair 8gb 2400mhz, wd blue 1tb, msi gtx 1060 6gb oc, spc regnum rg2, corsair cx450m.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że niezależnie od tego ww. „problemu", warto zainwestować w jakiś dysk o pojemności ok.240GB na którym byłby system i jakieś aplikacje.

Zwłaszcza, że nie jest to dzisiaj duży wydatek, a zapewni to lepszy komfort pracy, nie tylko w ewentualnym doczytywaniu mapek ;)

Link to post
Share on other sites

Obecnie Goodram Iridium Pro 240 GB to optymalny wybor jesli chodzi o dyski SSD :)

Seria Crucial MX 300 oparta jest na mniej zywotnych i problematycznych kosciach pamieci TLC, w przeciwienstwie do iridium Pro ktory jest na MLC.

Link to post
Share on other sites

Podstawowe mapy bez DLC w tych grach ogólnie ładują się bardzo długo z tego co zauważyłem. Z dyskiem ssd ładowanie tychże map jest ledwo szybsze. Wszystkie mapy z DLC ładują się bardzo szybko, nie zważając nawet na to czy posiadasz ssd czy też nie. 

Link to post
Share on other sites

zawsze możesz używkę spróbować kupić jakąś fajną ( bo ceny nowych SSD ostatnio makabryczne )

 

ode mnie patrząc po rynku

iridium pro 240GB 379zł

Następny opłacalny to dopiero

m6 pro 256GB 449zł więc średnio

A jakie używane dyski byś polecił poszukać ?

 

Podstawowe mapy bez DLC w tych grach ogólnie ładują się bardzo długo z tego co zauważyłem. Z dyskiem ssd ładowanie tychże map jest ledwo szybsze. Wszystkie mapy z DLC ładują się bardzo szybko, nie zważając nawet na to czy posiadasz ssd czy też nie.

Serio ? Bo jak patrzyłem filmiki na yt to różnice jest co najmniej minuty na korzyść sdd, a nawet i więcej . Chyba że to ktoś miał jakiś problem z dyskiem. Edytowane przez EloHere
Link to post
Share on other sites

którykolwiek z listy polecanych, najchętniej MX200 lub lepsze ( tylko musisz mieć całą tabelkę SMART i skan powierzchni + cenę z nami skonsultować, żebyś jakiegoś felernego nie kupił  ) 
Co do ładowania to u mnie przy BF4 i HDD 5400rpm to spokojnie i pod 3  minuty czekania aż się załadują niektóre mapy 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...