Skocz do zawartości

uTorrent zamula/rozłącza internet do zera


Recommended Posts

Witam. 

Wcześniej miałem Win 7 i nigdy tego nie było. Po zmianie na Win 8.1 od początku mam problem z uTorrentem. Włączam pobieranie i przez 10-20minut leci maksymalnym transferem. Mogę nawet jednocześnie korzystać z przeglądarki, nie jest źle.

 

Niestety po tych 10-20 minutach prędkość pobierania spada prawie do zera. Do tego tak samo zamula cały internet i przeglądarka a speedtesty pokazują prędkość zero przecinek coś, gdzie normalnie mam 10MB. Jak tak zostawię to w końcu wywala mi internet - diody na modemie i ikony na komputerze pokazują, że niby internet jest a go nie ma. Jak zacznę rozłączać, łączyć się na nowo czy "rozwiązywać problem" to wskakuje żółty wykrzyknik. 

 

Dopiero wypięcie adaptera Wi-Fi i podpięcie na nowo zawsze pomaga. Ale jak zacznę pobierać to historia się powtarza.

 

Szlag mnie trafia bo nie mogę tego wytłumaczyć na żaden sposób. Ustawiałem program i wszystko co tam trzeba, ewidentnie pobiera mi bez problemu przez pierwsze 10-20minut a później nagle problem i po magicznym wyciągnięciu i ponownym podpięciu Wi-Fi znowu wszystko gra.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc o co może chodzić i jak ten problem rozwiązać. Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

W uTorrent było jeszcze w zaawansowanych opcjach coś takiego jak połączenia półotwarte - half open (chyba bo od "x" lat nie używam torrenta ale coś tam pamiętam), więc tam też można zmniejszyć te półotwarte połączenia. DHT raczej warto zostawić odpalone. 100 to i tak sporawo, możesz śmiało zmniejszyć do 50. Ogranicz też ilość wysyłania i sloty.

 

Tutaj znajdziesz coś więcej w temacie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, pobawię się. Ale i tak nie rozumiem, dlaczego wcześniej na tym samym komputerze z tym samym internetem, routerem i kartą wi-fi, ale na Win7 pobierałem na max, bez zmniejszania opcji i było dobrze. To samo 2 komputer w pokoju obok, zero problemów. No nic, mam kilka rozwiązań do sprawdzenia to zobaczymy.

Edytowane przez Desolace
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...