Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drusss, dysk na Seagate. Samsungi są ostatnio bardzo awaryjne. Reszta ok.

 

chcesz mi wmówić że typowy lajek wie więcej na ten temat O.o ?

Podejrzewam, że 2 osoby zajmującej się w naszej firmie doborem sprzętu od ponad 10 lat wiedzą trochę więcej od Ciebie i bez powodu nie wciskają firmą kart po 5-10k PLN, twierdząc, że są potrzebne do osiągnięcia maksymalnej wydajności. Może po jakimś kontakcie z kartami Quadro zmieniłbyś zdanie. voxcordi zapewne potwierdzi Ci o przewadze Quadro nad GF.
Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak brał mocniejszy zasilacz, to chyba najsłabsze ogniwo w tym zestawie.

Dysk - jak Samsung to najlepiej seria F3, ale nie jest wyszczególnione, więc...

Można jeszcze dorzucić trochę do pamięci np. Geil 1600/CL8 - 199, albo Kingston Hyper - 185zł o tych samach parametrach co ADATA (ram to w sumie szczegół).

Link to post
Share on other sites

Drusss, dysk na Seagate. Samsungi są ostatnio bardzo awaryjne. Reszta ok.

 

chcesz mi wmówić że typowy lajek wie więcej na ten temat O.o ?

Podejrzewam, że 2 osoby zajmującej się w naszej firmie doborem sprzętu od ponad 10 lat wiedzą trochę więcej od Ciebie i bez powodu nie wciskają firmą kart po 5-10k PLN, twierdząc, że są potrzebne do osiągnięcia maksymalnej wydajności. Może po jakimś kontakcie z kartami Quadro zmieniłbyś zdanie. voxcordi zapewne potwierdzi Ci o przewadze Quadro nad GF.

A nigdy w życiu nie zaprzeczę że quadro jest rewelacyjne w specjalistycznych programach, quadro oczywiście że jest lepsze od GF tak zgadzam się w 100% ale PhotoShop nie jest programem Cad'owym więc po kiego tam taka karta :) ? Na forach graficznych wszyscy potwierdzą że nawet na większych pracach nie jest potrzebne takie cudo ( mówię tu o 2d ) jak quadro za 10k :P, rozumiem jak byś powiedział CAD>Rendering>3dsmax>zbrush itd. ale nie zwykły PS xd! Może pomylił ci się photoshop z after effects czy adobe premiere :zamykamy: ?

Link to post
Share on other sites

Czy zdajecie sobie sprawę co to jest komfort pracy? GF580 nie dostaje do pięt Quadro mimo, że obie karty są na tym samym chipset-cie. Jednak możliwości Quardo to inna bajka. A gry? Nawet Metro 2033 chodzi płynnie. Zwyczajne 27000 3DMark06. Bez OC. 16 GB RAM również ma na to wpływ, jak i 6 GB DDR5.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Może pomylił ci się photoshop z after effects czy adobe premiere :) ?

Nic mi się nie pomyliło. Profesjonaliści nawet do PSa używają Quadro, tak jak zauważył voxcordi komfort pracy jest niespotykany.

 

A o aplikacjach wymienionych przez Ciebie wyżej nie ma co myśleć na poważnie bez karty typu Quadro.

 

Ja bym jednak brał mocniejszy zasilacz, to chyba najsłabsze ogniwo w tym zestawie.

Zasilacz ten jest lepszą propozycją niż OCZ SXS 600W proponowanym wcześniej.
Link to post
Share on other sites

Nie ma się co sprzeczać z @kubbak. Widzę , że jest zorientowany w temacie. Swoją drogą portale graficzne obfitują w narzekanie na sprzęt, na jakim graficy pracują. Jeśli renderowanie sceny z animacją i wektoryzacją 3-go planu trwa u nich 30 min i są zadowoleni to ich sprawa. Ja na to nie mam czasu. 30 sec-wystarczy.

Jeszcze jeden "szczegół". Q 6000 pobiera max ~210W, GTX 580... ~450 W. 3-letni rachunek za energię może okazać się wyższy niż koszt Quadro (przy choćby 3-ech stacjach graficznych).

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie ma się co sprzeczać z @kubbak. Widzę , że jest zorientowany w temacie. Swoją drogą portale graficzne obfitują w narzekanie na sprzęt, na jakim graficy pracują. Jeśli renderowanie sceny z animacją i wektoryzacją 3-go planu trwa u nich 30 min i są zadowoleni to ich sprawa. Ja na to nie mam czasu. 30 sec-wystarczy.

Jeszcze jeden "szczegół". Q 6000 pobiera max ~210W, GTX 580... ~450 W. 3-letni rachunek za energię może okazać się wyższy niż koszt Quadro (przy choćby 3-ech stacjach graficznych).

Pozdrawiam.

tylko właśnie o to chodzi że PS nie jest od renderingu scen, dla tego nie wiem po kiego tam quadro, dla wyświetlania obrazu no ok niech bd dla wyświetlania obrazu, ale żeby FX się tutaj przydało obraz by musiał być w ogromnych gabarytach ba billboardy, a z tego co się orientuje to raczej zwykłemu freelancerowi się to nie zdarza -.o

Link to post
Share on other sites

A mam jeszcze jedno pytanie odnoscie RAMu. Jaka jest roznica w tych Mhz przy RAMie i plycie glownej. Na PG jest napisane ze obsluguje szyne pamieci z czestotliwoscia 1333 i 1066 Mhz a moje RAMy maja 1600Mhz czy to jest ok ? Czy RAMy nie powinny byc tez 1333 ^^

 

I jeszcze jedno pytanie dotyczace procka, co daje ten wbudowany uklad graficzy ??

 

EDIT

I jeszcze jedno, czy przy tej PG bede mogl monitorowac/sprawdzac jakie sa temperatury pracy procka, karty graficznej itp ? I jakim programem to robic najlepiej ?

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

 

UP. Podbijam i jednoczesnie musze powiedziec ze musze ta decyzje kupna tego sprzetu przemyslec czy nie lepiej jest poczekac na poprawione plyty i wtedy kupic ten sprzet.

Pozdrawiam i czekam na odp z poprzedniego postu :]

Link to post
Share on other sites

http://www.proline.pl/?p=MSI+P67A-C45

Ta płyta co podałeś obsługuje pamięć nawet do 2133Mhz, dlatego można brać Ram podatny na podkręcanie.

Temperatury to sobie na pewno sprawdzisz choćby na dołączonym do sprzętu sofcie.

 

Ja bym jednak brał mocniejszy zasilacz, to chyba najsłabsze ogniwo w tym zestawie.

 

Zasilacz ten jest lepszą propozycją niż OCZ SXS 600W proponowanym wcześniej.

Tyle, że ta moc będzie na styk, a dla sprawności zestawu lepiej jak się zasilacz nie poci - bezsensu brać coś na styk i potem kombinować przy rozbudowie. Też bym polecił Seasonic/Corsair, ale budżet tu jest za mały.

Link to post
Share on other sites

Czy RAMy nie powinny byc tez 1333 ;)

Nie, nie muszą. 1600MHz będzie obsługiwane po OC procka (na starszych platformach) i od razu w SB.

 

I jeszcze jedno pytanie dotyczace procka, co daje ten wbudowany uklad graficzy ??

Jeżeli masz płytę z chipsetem P67 - nic, jest on wtedy wyłączony.

 

I jeszcze jedno, czy przy tej PG bede mogl monitorowac/sprawdzac jakie sa temperatury pracy procka, karty graficznej itp ? I jakim programem to robic najlepiej ?

Jasne, da się. CPU - RealTemp bądź CoreTemp, GPU - MSI Afterburner bądź GPU-Z.

 

UP. Podbijam i jednoczesnie musze powiedziec ze musze ta decyzje kupna tego sprzetu przemyslec czy nie lepiej jest poczekac na poprawione plyty i wtedy kupic ten sprzet.

Wedle mnie, nie ma sensu czekać. Za ~2 miesiące dostaniesz nową poprawioną wersje płyty.

 

Tyle, że ta moc będzie na styk, a dla sprawności zestawu lepiej jak się zasilacz nie poci - bezsensu brać coś na styk i potem kombinować przy rozbudowie.

Nie żartuj proszę. Ten zestaw nie będzie pobierał 350W.
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz płytę z chipsetem P67 - nic, jest on wtedy wyłączony.

A to zla płytka ? dobrze ze nie bosluguje czy zle ? bo juz nie wiem.

 

Co do OC to napewno nie bede odrazu tego robil, moze po JAKIMS czasie.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie są to złe płyty. Intel teraz rozgraniczył możliwość OC i korzystanie z IGP (a szkoda). Na P67 możesz robić OC ale nie masz do dyspozycji IGP, natomiast na H67 możesz korzystać z IGP ale o OC można zapomnieć.

Jeżeli będziesz korzystał z zewnętrznego GPU to IGP jest Ci niepotrzebne.

 

Rozumiem, że na gf 560 powyższy link.

Na GTX470, chociaż podczas LINXa karta jest w spoczynku.

 

Tu mam przynajmniej pewność co za karta graficzna ;)

i7 9xx a i5 2500K to 100-120W różnicy w poborze prądu po OC :).
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz korzystał z zewnętrznego GPU to IGP jest Ci niepotrzebne.

 

Jak to jest, bo przyznaję się bez bicia, że nie wiem, z wykorzystaniem tego IGP podczas spoczynku - w celu zmniejszania poboru, czy to tylko laptopy ;)

 

Pod obciążeniem będzie pobierać z 350-400.

Zgadza się, rozważałem OC polaku :)

Link to post
Share on other sites

Czy jakies ostatnie wskazowki co do zestawu ? :)

Myśląc o OC wypadałoby kupić coś pokroju choćby SPC Spartan jako chłodzenie CPU.

 

Jak to jest, bo przyznaję się bez bicia, że nie wiem, z wykorzystaniem tego IGP podczas spoczynku - w celu zmniejszania poboru, czy to tylko laptopy ;)

Jeżeli masz na myśli coś na wzór nV Optimus to niestety tylko laptopy (kiedyś były te Hybrid SLI/CF ale pozwalały na łączenie integry z low-endowym GPU). W PC powodowałoby to duże straty w wydajności.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...