Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zaczynam powoli przymierzać się do składania nowego komputera ale ma to być jednostka dość budżetowa do grania więc próbuję przyoszczędzić na paru rzeczach, znalazłem ostatnio praktycznie nie używany dysk twardy 500GB który leżał mi w szafce dość ładne parę lat i zastanawiam się czy mógłbym go użyć do w/w PC? Jeśli dobrze odczytałem to jest On z 2008 roku więc czy na chwilę obecną jest On technicznie rzecz biorąc taki jak te oferowane teraz w sklepie? I czy taka długa przerwa nie zaszkodziła mu? Nie mam niestety jak sprawdzić czy działa więc pytam tylko teoretycznie. Dziękuję za pomoc i poniżej załączam zdjęcie dysku. 

 

http://files.tinypic.pl/i/00862/5j7f5tt4h3u7_t.jpg

Edytowane przez Niemcu
Link to post
Share on other sites

"czy na chwilę obecną jest On technicznie rzecz biorąc taki jak te oferowane teraz w sklepie"   Nie, jest wolniejszy.

"I czy taka długa przerwa nie zaszkodziła mu?" Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Nie wiadomo co się z nim działo przez te kilka lat, może upadł kilka razy

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiadomo co się z nim działo przez te kilka lat, może upadł kilka razy
 

Upaść nie miał prawa, chodziło mi bardziej o taką ogólną sprawność czy taki nieużywany dysk może się "zastać" i przez to nie działać, ale dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Wygląda, że to jest dysk IDE/ATA na taśmę sygnałową. Nie jestem na bieżąco, czy znajdziesz nowe płyty główne które, mają złącze IDE aby ten dysk podłączyć bez kombinacji. A czy dysk się zastał od leżakowania, to nie ma co gdybać tylko sprawdzić przez sprawdzenie czy działa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Wygląda, że to jest dysk IDE/ATA na taśmę sygnałową. Nie jestem na bieżąco, czy znajdziesz nowe płyty główne które, mają złącze IDE aby ten dysk podłączyć bez kombinacji. A czy dysk się zastał od leżakowania, to nie ma co gdybać tylko sprawdzić przez sprawdzenie czy działa.

Dziękuję bardzo, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.

Swoją drogą, jeśli mogę zapytać to wie ktoś jaka na ten moment może być wartość takiego dysku?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...