Skocz do zawartości

Słuchawki AKG K550 a sekcja zasilania oraz kilka pytań


Recommended Posts

Witam,

jestem na kupnie AKG K550/AKG K550 MK2, niestety jestem laikiem w dziedzinie słuchawek i chciałbym się upewnić że będą współgrać z moim PC dopóki nie zainwestuje w lepsze źródło zasilania (wgl czy będzie ono konieczne przy mojej płycie ponieważ w specyfikacji ma parę tzw. ulepszeń dotyczących dźwięku jeśli tak myślałem nad NuForce Icon μDAC-2) jest on oparty na płycie głównej MSI Z170A Gaming M7?

 

Dodatkowo prosiłbym o radę który model sprawdzi się lepiej w strzelankach typu CS  z artykułów wnioskuje że zwykłe AKG K550 mogą się pochwalić większą sceną co wydaje się być wielkim atutem ?

 

Ps. Czy warto inwestować w paroletnie słuchawki których produkcja została zakończona około 700zł? Z informacji, które udało mi się uzyskać nic lepszego w tej kategorii nie dostanę ("neutralne, z ładnymi wokalami, bardzo dobrą szeroką i głęboką sceną z otwartym odczuciem pozycjonowaniem") ale czy aby na pewno?

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Kamil1000
Link to post
Share on other sites

AKG K550 to legendarne wręcz słuchawki które swoim brzmieniem porwały nie jednego, natomiast odradzałbym stosowanie ich do CSa, one są stworzone do muzyki, nie do gier, jeśli chodzi o Twoje źródło z Realtek ALC-1150 na pokładzie, to szału nie ma, szczególnie jeśli chodzi o wzmocnienie. Zakup dodatkowego wzmacniacza byłby tu nieoceniony, na temat MKII się nie wypowiem bo nie słuchałem, ale jak raz założysz MkI to nie będziesz chciał zdjąć, szczególnie że są bardzo wygodne ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@webmaster a co za różnica czy do muzyki czy do gier? Jak widzę takie biadolenie to para z uszu mi ucieka...

Druga sprawa, co z tego ze alc 1150 skoro na tą chwilę (szczególnie na z170) producenci dodają jakieś pierdoły, które coś tam dają.

Trzecia sprawa, lepiej kupić dźwiękówkę niż wzmacniacz w jego przypadku.

 

Co do tematu. Wielka scena nie musi być atutem. Ważne, żeby dobrze pozycjonowały (czyli, żebyś słyszał odległość dochodzącego dźwięku).

 

Jeśli z góry zakładasz, że kupisz źródło to bierz spokojnie te słuchawki. Czy warto kupować słuchawki, których nie produkują? Jak najbardziej. Tacy producenci wycofują albo słuchawki, które się nie sprzedają, albo takie, które stoją w swoim segmencie na wysokim miejscu i ciężko jest wprowadzić nowy produkt.

 

Ps. Czy warto inwestować w paroletnie słuchawki których produkcja została zakończona około 700zł?
- Nie rozumiem o co Ci tu chodzi :D Kiedyś było je można dostać od 600, spytaj czy Ci ceny nie obniżą :) Może chociaż jakieś 10-20 zł upuszczą - będzie na przesyłkę źródła :D

Osobiście uważam, że warto kupić te słuchawki. Miałem je z dwa razy na głowie, ale gdybym miał fundusze na pewno bym je chciał mieć, może nie do gier, ale na pewno w tym też sobie poradzą :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Również o to samo zapytałem użytkownika @webmaster na pw i czekam na odpowiedź, ponieważ przekopałem cały stos artykułów na temat tej zamkniętej konstrukcji i jest prawie bezkonkurencyjna. Oczywiście leci "+" za rozwianie moich wątpliwości na temat kompatybilności oraz polecenie modelu AKG K550.

 

@neckol bardzo ciężko o ich dostępność chyba że nie potrafię szukać znalazłem je najtaniej za 680zł i to ostatnie sztuki :) Wytłumaczysz mi czemu lepiej kupić dźwiękówkę niż wzmacniacz, jak pisałem wyżej jestem laikiem jeśli już to jakie dźwiękówki są godne uwagi?

 

Jeżeli ktoś zna jakieś wiarygodne sklepy internetowe lub miejsca w Krakowie gdzie mogę je dostać również prosiłbym o pomoc. Znalazłem je na sklepie "nautilus2" ale pierwszy raz o nim słyszę i ciekawi mnie czy mogę śmiało z niego zamawiać, ktoś miał styczność?

Edytowane przez Kamil1000
Link to post
Share on other sites

A dlatego nie nadają się do CSa, bo nie będzie wykorzystywane nawet 20% ich potencjału. Wszystkie dźwięki w CS są  24-bitowe, 44100 Hz, jego Realtec obsługuje 24/192, czyli jako DAC się sprawdzi, tylko wzmocnienia nie będzie uczciwego, a wg mnie do tych słuchawek wzmocnienie jest jak najbardziej wskazane. Kup sobie na początek choćby Prodigy Cuba, i podłącz do integry a później do Cuba i opisz wrażenia to podyskutujemy.

Link to post
Share on other sites

K550 można było dorwać rok, dwa lata temu nawet za 400zł. Było sporo przecen. Sam kupowałem miesięczne K551 za jakieś 390zł.

 

MKII zbyt wiele nie różnią się od MKI (głównie okablowanie), a różnica cenowa spora. MKI już nie produkują. Taniej niż wspomniane 679zł raczej nie kupisz i z tego względu według mnie to zbyt wiele, jak za te słuchawki.

 

Czy K550 to takie cudo? Też bym nie przesadzał z tym i tą ich legendą. To dobre słuchawki, dość wyrównane, niektórzy narzekają na uciekający bas przez problemy z zachowaniem izolacji sporych padów. Dla mnie były niezłe, ale bez przesady. Scena dość szeroka, jak na zamknięte, do tego są nieźle wykonane. Szerze mówiąc wolałem bardziej przenośną wersję K551, która była nieco bardziej rozrywkowa w dźwięku i ogólnie ciut tańsza.

 

ALC1150 to spoko integra, wiele też zależy nie od samej kostki, a dodatków jakie zaserwowali producenci na płycie tj. wzmacniacze itd. itp.


bo nie będzie wykorzystywane nawet 20% ich potencjału

 

Uuu, skąd takie wyliczenia? Miałeś w ogólne K550? Testowałeś? Właśnie one specjalnie wymagające nie są, ale co ja tam mogę wiedzieć... To przytoczenie głębi bitowej i próbkowania to rozumiem jakaś forma żartu? :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cube to przecież DAC / AMP  :rotfl:  Samym wzmacniaczem wzmocnisz sygnał (czy się mylę)

A, że posiada wzmacniacz słuchawkowy to już inna sprawa.

Co z tego, że dźwięk jest jaki jest? Wiadomo, że cs będzie tworzył efekt butelki, ale to nie znaczy, że nie usłyszy różnicy.

Kolejna rzecz, że w cs zaczynają grzebać przy dźwięku i kto wie czy nie zawita jakaś lepsza poprawka nowego systemu dźwięku, że będzie się go przyjemniej stosowało niż teraz.

 

Ma facet budżet, chce go dobrze wykorzystać i osobiście uważam, że jest to dobry przyszłościowy wybór.

Chociaż ja w tych kwotach miałem małą ilość słuchawek także moją opinię trzeba brać z lekkim dystansem, bo to tylko moje osobiste odczucie

 

 

 

Wytłumaczysz mi czemu lepiej kupić dźwiękówkę niż wzmacniacz

 

Bo Tobie zależy na podaniu lepszego dźwięku, a nie tylko na jego wzmocnieniu.

Edytowane przez neckol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za obiektywną opinie, jak napisał @neckol mam budżet i chce go jak najlepiej wykorzystać, wasze opinie utwierdzają mnie w przekonaniu że nic lepszego nie znajdę (oczywiście jeżeli chodzi o moje predyspozycje), tak samo jak i rozwiązały wszystkie niejasności więc jeżeli nikt nie ma nic do dodania temat został rozwiązany a słuchaweczki lecą jutro do koszyka :)

Edytowane przez Kamil1000
Link to post
Share on other sites

Ej, nie wiem co jest, ale dużo ludzi śmieje się z jakości plików bądź nośników, a ja uważam że to nieodłączny aspekt tego że muzyka i inne dźwięki brzmią tak, a nie inaczej. 

Cały czas mam u siebie K550ki, słucham ich w parze z Audiolab M-DAC i różnica pomiędzy tym czy innym wzmacniaczo-DACiem a integrą to niebo a ziemia, stąd także i moje inżynierskie wyliczenia 20% ;)

Link to post
Share on other sites

W audio nie ma czegoś takiego jak coś najlepszego. Bo dla każdego to coś innego wedle gustu słuchałem ich i z tego co pamiętam to grały fajnie z dobrym dołem ale za ta cene napewno bym ich nie kupił bo za to kasę można lepiej a upartego nawet by się kupiło dt-150 i AIM SC 808 (na rynku wtirnym). Ale jak pisałem każdemu inne słuchawki grają lepiej w taki przedziale cenowym ja by jednak wolał otwarte jakieś

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

DAC przetwarza Ci sygnał cyfrowy na analogowy - czyli źródło/przetwornik

AMP - wzmacniacz sygnału analogowego. 

Czyli pierw musisz mieć coś co Ci dźwięk przetworzy na impulsy prądu elek., a potem wzmacniacz jak można się domyśleć ten sygnał wzmocni, dzięki czemu będziesz w stanie zasilić odbiornik np. kolumny.

 

Cube to DAC z AMPem, a nie wzmacniacz.

Coś co przetworzy Ci sygnał->Wzmak->kolumny/słuchawki

Nie ma takiego czegoś jak AMP->kolumny.słuchawki, bo z czego to Ci niby ma grać?

 

Jak się mylę proszę o poprawkę, może i ja się czegoś nauczę.

 

Jakość plików też jest ważna ale nie popadajmy w skrajności. Dużo ludzi nie odróżni dobrej jakości mp3 od flaca, a nawet pliku audio nieskompresowanego.

 

Swoją drogą jak chcesz coś zamkniętego do grania to zobacz sobie ISK hd9999. 

Edytowane przez neckol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ej, nie wiem co jest, ale dużo ludzi śmieje się z jakości plików bądź nośników, a ja uważam że to nieodłączny aspekt tego że muzyka i inne dźwięki brzmią tak, a nie inaczej. 

Cały czas mam u siebie K550ki, słucham ich w parze z Audiolab M-DAC i różnica pomiędzy tym czy innym wzmacniaczo-DACiem a integrą to niebo a ziemia, stąd także i moje inżynierskie wyliczenia 20% ;)

 

Miałem M-DACa, to świetnej jakości DAC, ale wzmocnienie, jak na sprzęt tej klasy jest zrobione na odp....ol. No jest słabo, to nie jest sprzęt, który może poszczycić się sporą mocą, niestety. Z resztą wiele osób twierdziło, że K550 przy niskim wzmocnieniu się wyrównują i brzmią lepiej. Sam nie zauważyłem, żeby te różnice były aż tak wielkie przy wzmocnieniu powyżej 1W na kanał, głównie grały bardziej funowo, więcej basu.

Link to post
Share on other sites

Z resztą wiele osób twierdziło, że K550 przy niskim wzmocnieniu się wyrównują i brzmią lepiej. 

Może stąd, moje gdybania.

 

Cube to DAC z AMPem, a nie wzmacniacz.

Co żeś się tak tego uczepił, podałem to przykładowo, btw sam wzmacniacz także możesz podłączyć bezpośrednio do wyjścia jack na płycie i jako przetwornik C/A będzie wtedy robiła integra.

Link to post
Share on other sites

Eeee, integry słuchawkowe też mogą posiadać dobrej jakości wzmacniacze o sporej mocy. Akurat M-DAC w tej materii wypada dość słabo.

Większość do 1000pln to wzmacniacz na uniwersalnych opampach niskiej mocy. Okazjonalnie trafia się tpa. Końcówek dyskretnych praktycznie brak w tek kwocie. A o klasie A to można co najwyżej pomarzyć.

 

O mdacu to nawet nie piszę bo przeznaczenie tego sprzętu jest zupełnie inne o cenie nie wspominając.

Link to post
Share on other sites

Ja bym tę dyskusję zakończył, bo zmierza w ciemną stronę i coraz więcej w niej "lol contentu"

 

cooger czemu nagle ograniczasz się do 1000zł? :D Sypiemy ogólnikami, więc budżet niech będzie sprawą otwartą. M-DACa wyrwałem za 1500zł, więc da się :)

Link to post
Share on other sites

Po co Ci dobry DAC jak masz pliki słabej jakości? Jak to stare przysłowie mówi: "Z pustego to i Salomon nie naleje".

Bzdura. Większość muzyki i tak dostępna jest w jakości cd a odtwarzana jest na sprzętach za setki tysięcy złotych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...