Skocz do zawartości

Artefakty na nowym PC


Recommended Posts

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Zasilacz do obudowy Delta GPS-500AB A 500W

Gigabyte GeForce GTX460 768GB DDR5/192b D/mH PCI-E

Płyta główna MSI 770-C45 AMD 770 Socket AM3

Pamięć DDR3 OCZ 2GB PC800 CL6 LV

Procesor AMD Athlon II X3 445 (AM3/95W) @ x3 3,5 GHz

 

To mój nowo złożony PC z którym mam trochę problemów. Wielokrotnie w grach pojawiają się artefakty: ekran dzieli sie na pół w taki sposób: [ | ] ; gry się zawieszają ; wyłączaja sie wielokrotnie (szczególnie settlers 7) ; łapią spowolnienia (głównie Bad Comapany 2 w multi).

Dałem to do działu karty graficzne ponieważ podejrzewam, że jest to wina karty graficznej, mój kolega ma tez GTX 460 tylko gainward'a i dzieją mu się podobne rzeczy.

 

Co mam z tym zrobić? OS to Windows 7 x86 (32bit)

 

Instalowałem już najnowsze sterowniki od karty ze strony nVidii.

Link to post
Share on other sites

Trzeba było już dołożyć te 100 zł i kupić porządnego Corsair, jeśli możesz to zwróć go i wymień na inny ;) a kartę najlepiej sprawdź w serwisie jeśli sklep taki ma będzie jasność czy to grafika, najwyżej zostawisz od razu w sklepie.

Link to post
Share on other sites

W funmarku:

- karta nagrzała się do 65C i przestała temperatura gwałtownie rosnąć,

- czasami wahała się między 64C a 66C,

- większość czasu trzymała się temperatury 65C,

- nie działy się żadne dziwne rzeczy.

 

Chciałbym jeszcze dopowiedzieć, że w programach testujących grafikę nie mam problemow z artefaktami. Podczas pracy i renderowania w 3D studio Max też takich nie mam, problem ten jest tylko w grach.

 

A czy wina może leżeć po stronie Windows'a? Mój kolega ma identyczną kopie systemu i identyczne problemy.

 

EDIT: WAŻNE! Gdy zostawiłem funmarka na dłużej pojawił się "blue screen"

Link to post
Share on other sites

A czy wina może leżeć po stronie Windows'a? Mój kolega ma identyczną kopie systemu i identyczne problemy.

tak, choć nie na pewno

masz 32bitowy OS na 64bitowym sprzęcie, teoria o wstecznej kompatybilności teorią, a praktyka bywa... uciążliwa

 

EDIT: alternatywnie sprawdź czy pamięci nie szwankują, win7 32 ma ograniczenia co do ilości obsługiwanej pamięci i może coś się z tego tytułu krzaczy

Link to post
Share on other sites

EDIT: WAŻNE! Gdy zostawiłem funmarka na dłużej pojawił się "blue screen"

Zasilacz, płyta, procesor, pamięci, kontroler pamięci w procesorze.

Grafika też może być tego przyczyną, ale nie koniecznie. Podaj dokładne oznaczenie kodowe twojej karty, poszuka się w google czy nie ma z nią jakąś szczególnych problemów.

Link to post
Share on other sites

reinstalacja powiodła się, sterowniki pobrałem zainstalowałem, zainstaluje parę gier i zobaczę czy artefakty nadal występują

 

EDIT: Po reinstalacji systemu i instalacji nowych sterowników wydajność w grach skoczyła o około 100%, z 30 fps'ów do 60 fps'ów,a co do artefaktów to jeszcze ich nie zauważyłem, czyli chyba problem zażegnany.

Link to post
Share on other sites

w testach zawsze wszytko było ok, to w grach były odchyły, ale jak Pan karze sługa robi, wiec zaraz testy odpalę

 

A teraz problem z innej beczki się pojawił ;) podczas testu OCCT po 17 minutach pojawił się błąd 2 rdzenia :) FURMARK nie wykrył żadnych błędów (20 min testu - poprzednio po 10 min blue screen)

 

http://img151.imageshack.us/img151/8148 ... 02cpu1.png

 

http://img233.imageshack.us/img233/4084 ... 02cpu2.png - Na tym rdzeniu wystąpił błąd

 

http://img52.imageshack.us/img52/3118/2 ... 02cpu3.png

 

Powtórzę test OCCT dla pewności

SORRY ZA POST POD POSTEM

 

//EDIT

Powtórzyłem test OCCT i przez 30 min nie było błędów, jeśli jutro podczas kolejnego testu nie będzie błędów to znaczy że wszystko jest OK

Link to post
Share on other sites

podczas testu OCCT po 17 minutach pojawił się błąd 2 rdzenia

znany błąd, RAM'ki "nierobotajet" poprawnie w dualu, znaczy się kostki do oddania na gwarancję, ale dla pewności wyjmij i zamontuj jeszcze raz, bo może coś źle siedzą i od razu pytanko, w których slotach są założone

Link to post
Share on other sites

czyli poprawnie, jeżeli terapia wyjmij-włóż kość nie pomoże (pamiętaj o tym, żeby przy montażu na tyle mocno docisnąć, by mechanizm sam zaskoczył) i zestaw dalej będzie się sypał w grach/OCCT oddaj kostkę na gwarancję, powinni wymienić bez szemrania

 

EDIT: aha i jeszcze jedna rzecz, jak odpalisz OCCT sprawdź organoleptycznie czy kość się nadmiernie nie nagrzewa, jeśli tak to pewniak do wymiany, tylko zachowaj środki ostrożności przy dotykaniu pracującego sprzętu, uziem się, lekko wilgotne dłonie itp, no chyba, że masz termometr laserowy pod ręką

Link to post
Share on other sites

Odświeżam, ponieważ z kompem jest ciągle coś nie tak, terapie wyciągnij i włóż nie pomaga, pamięci nie nagrzewają się do niepokojących temperatur, a mino to w Mafii II podczas szybkich jazd samochodem, oraz podczas odpalania samochodu są "zwiechy", grafika gry zawiesza się na około 10-15 sekund, w tle muzyka z gry działa, komputer reaguje na wszystkie skróty klawiszowe Ctrl + Alt + Del, ale gra po prostu stoi w miejscu

Link to post
Share on other sites

ja więcej ci nie wyczaruję z tych objawów, niż RAM na gwarancję, poza tym, że masz błąd z OCCT pojeździj go memtestem przez noc, żebyś miał jeszcze jasny dowód na to, że to pamięci, bo nie wiadomo na jak świadomą jednostkę trafisz w sklepie i jeszcze ci będzie wmawiać, że to pewnie procesor na podstawie wyniku z OCCT

Link to post
Share on other sites

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam się tutaj ;)

 

Ściągnąłem program MSI Afterburner i chciałem podkręcić kartę, tak bezpiecznie i wydajnie (wiem ze to ciężko pogodzić) A więc jakie parametry karty należałoby trochę "podrasować"? Karta go z proflu GTX460 Gigabyte 768

//Poprzedni problem chyba załatwiony

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...