Skocz do zawartości

BSOD 2 razy dziennie


Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim komputerem. Wywala mi Blue screena 2 razy dziennie. Sciagnąłem program Blue Screen viewer, ale te cyferki błedow nic mi nie mowia.

Ostatno uruchomiłem CHDSK, sprawdzal dysk chyba z godzine i usunal mi wszystkie raporty BS. Jednakze od tamtego czasu do dzisiaj wyskoczyły mi juz 3 Blue screeny.

1.

0000001e athrxusb.sys

Wyczytalem gdzies, ze to ma jakis zwiazek z siecia bezprzewodowa.

2.

0000003b aswSP.sys

To podobno ma jakis zwiazek z avastem. Zainstalowalem eseta.

3.

00000024 Ntfs.sys

I ten wyskoczyl mi dzisiaj.

Pomozcie co zrobic z tymi BSOD bo juz nie mam do nich sily. Wczesniej w tym programie mialem logi z okolo 20 Blue screenow, niektore byly spowodowane np oprogramowaniem do modemu Sagem, czyli takie raczej blache sprawy.

 

Teraz instaluje sterowniki programem Drivermax.

 

Moj komputer to:

Dysk Samsung 502 Hj 500 GB

Procesor Amd athlon II x3 445 @ Phenom b45 (bez cache l3)

Grafika Hd4850

Plyta Asrock Extreme3 770

Ram Goodram 4Gb (Dual Channel)

Zasilacz Chieftec 500w

Naped ( to chyba nie wazne) jakis tam Asus pod Sata.

System Windows 7 Ultimate 64 bit.

Link to post
Share on other sites

Udało mi sie zaktualizowac wszystkie sterowniki. Jak narazie mam tylko problem z ntfs.sys

Nie mam czystej plytki to nie mam gdzie wypalic obrazu programu memset, zrobie to pozniej. Nie wiecie dlaczego systematycznie wywalany jest ten blad? Jesli ktos jest mi w stanie pomoc, to prosze o to bardzo, moze chcecie abym podal wiecej szczegolow czy cos:)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj po właczeniu komputera kolejny Blue screen. 0x100007e ntoskrln.exe

Nie mam kurde pustej plytki, nie sprawdzalem jeszcze memtestem. A ten nowy blad co oznacza?

 

W oczekiwaniu na plytke Cd zrobilem test wbudowanym w Windows 7 narzedziem: Diagnostyka pamieci systemu Windows, który nie wykazał żadnych bledow. Dodam, ze jeszcze tydzien temu komputer praciwal pod kontrola Windowsa XP, i nie mialem ani jednego Blue Screena. Moze cos sie zle wgralo z ta 7?

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem dysk i wyczyscilem styki ramow.

Zauwazylem, ze ten blue screen zawsze pojawia sie na poczatku dnia, gdy wlaczam pierwszy raz komputer. Po okolo 3 minutach od wlaczenia chcialem zrobic ta diagnoze sprzetu( te cyferki za wydajnosc) i blue screen wywalilo podczas robienia testu directa. Blad BSOD to dxgmms1.sys , czyli cos z directem, potem juz wszystko chodzi dobrze.

A moze mam cos ustawione w biosie, ze np "wywalaj Blue creena 3 minuty po uruchomieniu - enabled :[ "

 

Edit:

Sprawdzilem dysk programem HDDScan i mam 1 bląd. Jest to UltraDMA CRC Errors i ma parametry : value 100 i worst 100. Czy to moze byc przyczyna tych Blue screenow? Wczesniej system mialem postawiony na starym dysku 80 gb i wszystko bylo w porzadku, teraz mam te Blue Screeny. Ale z tego co czytalem jest to błąd podłaczenia dysku, a nie samego dysku. Podpinalem drugi kabel sata, lecz nadal jest to samo.

 

Edit:

Jeszcze jeden edit:)

Sprawdzilem teraz dysk programem HD Tune i nie wykazal on zadnych bledow. To jeszcze zostal mi tylko ten ram do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...