Skocz do zawartości

Nowy, cichy zasilacz.


Recommended Posts

Witam prośba o poradę w sprawie zasilacza. Mój ma już 5 lat i obecnie to najgłośniejszy element w moim PC wiec trochę mnie irytuje.​ Posiadam XFX Core 550W 120mm 80+ SLI 

 

1.Budżet: tutaj myślę ze około 300-350 zł
2.Procesor: i7 6700k
3.Karta Graficzna: MSI RX 480 Gamingx 8Gb DDR5
4.Czy podkręcasz ?: Tak
5.Czy planujesz multi-GPU: Nie
6.Specjalne wymagania:przede wszystkim zależy mi na ciszy, milo tez jakby zasilacz był modularny, co do wielkości to taki który wejdzie mi w obudowę(Fractal Designe Core 3500)

7.Własna propozycja: brak

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli na serio cisza to radzę poczekać na obecnym i dozbierać do któregoś z tych 
RM550x 439zł 
EVGA G2 650W 489zł 

 

co do wielkości to taki który wejdzie mi w obudowę(Fractal Designe Core 3500)

Masz wentylator na dole ? Jak masz to ile jest miejsca między nim a tyłem obudowy ?  

Link to post
Share on other sites

Nie mam wenrylatora na dole obudowy. Trochę drogie te podane zasilacze,ale skorzystam z rady i dozbieram trochę kasy. A co sądzisz o tym:

XFX Black Edition XTR 550W Fully Modular 135mm 80+ Gold ?

Lub

Seasonic G-Series G-550

Oba z listy polecanych na forum.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

elektrycznie oba bardzo fajne ( co prawda nie na poziomie RM550x czy G2 650W, ale nadal ok, ale akustycznie to samobójstwo ) 

fan_noise.jpg,

 

fan_speed.jpg

 

tu niestety mam wykres tylko wersji 650W ( czyli 550W będzie przesunięty o około 50-75W w lewo ) 

fan_noise.jpg

 

ps nie daj się zmylić pseudo pasywnej pracy ( to jest 20% obciążenia ale również musi być poniżej 25°C, czyli przez temperature może ci się ciągle załączać )

Dlatego właśnie polecam te wyżej, elektrycznie bajka, a wentylator nawet się nie załączy ( czyli ciszej się nie da ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EVGA G2 mogę polecić z czystym sumieniem. Po pierwsze wnętrze od leadex-a (nie mylić go z serią GS bo to już inne bebechy) Przy przeglądaniu neta i mniej wymagających czynnościach nigdy go jeszcze nie usłyszałem. Generalnie nigdy go nie usłyszałem ale mam wyciszną budę. A co do sztywnych kabli to nie mam porównania. Subiektywnie rzecz ujmując nie miałem problemu z ich ułożeniem. A do tego 7 lat gwarancji producenta. A jak wiadmo EVGA ma już legendarny serwis. :)

Link to post
Share on other sites

Ja tu się wtrącę i polecę tego Seasonic G-Series G-550, wyżej ktoś pisał o samobójstwie akustycznym haha u mnie taki model ale 450W przy grach typu cs/lol jest niesłyszalny (przy chłodzeniu wodnym gdzie cisza jest priorytetem), a wszystko to na i5 2500K i GTX970 oba po solidnym podkręceniu. Także tutaj polecę go szczerze z praktyki, a jeśli masz oczywiście możliwość dopłacenia nie małej sumy to Corsair RM550x będzie jeszcze lepszym wyborem. Ale czy warto 150zł+/- dopłacać myślę że średnio.

Link to post
Share on other sites

@@Overclock666G, ale idąc tym tokiem rozumowania, obecny zasilacz powinien mu nie przeszkadzać, bo co jak co ale ma podobną mapę  

@@Verus, nie wersja G2 550W ma skopaną mapę wentylatora 

http://media.bestofmicro.com/ext/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS8xL0cvNTE1ODYwL29yaWdpbmFsL1Jlc3VsdC0yMS0zMF9GYW5fUlBNX05vaXNlX0dyYXBoLkpQRw==/r_600x450.JPG

 

fan_noise.jpg

 

http://media.bestofmicro.com/ext/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9DL1kvNTY0MjI2L29yaWdpbmFsL1Jlc3VsdC0yNC0zM19GYW5fUlBNX05vaXNlX0dyYXBoLkpQRw==/r_600x450.JPG

 

to powinno ci wszystko powiedzieć 

Link to post
Share on other sites

EVGA G2 mogę polecić z czystym sumieniem. Po pierwsze wnętrze od leadex-a (nie mylić go z serią GS bo to już inne bebechy) Przy przeglądaniu neta i mniej wymagających czynnościach nigdy go jeszcze nie usłyszałem. Generalnie nigdy go nie usłyszałem ale mam wyciszną budę. A co do sztywnych kabli to nie mam porównania. Subiektywnie rzecz ujmując nie miałem problemu z ich ułożeniem. A do tego 7 lat gwarancji producenta. A jak wiadmo EVGA ma już legendarny serwis. :)

 

Albo to https://pcforce.pl/pl/p/EVGA-SuperNova-G3-80-PLUS-Gold-%2C-modularny-550-Watt/166959   lepsze od 550-650 W RMX pod jakim względem? Mapa jak wygląda?

Jeśli na serio cisza to radzę poczekać na obecnym i dozbierać do któregoś z tych 

RM550x 439zł 

EVGA G2 650W 489zł 

 

 

Masz wentylator na dole ? Jak masz to ile jest miejsca między nim a tyłem obudowy ?  

 

Albo to https://pcforce.pl/pl/p/EVGA-SuperNova-G3-80-PLUS-Gold-%2C-modularny-550-Watt/166959   lepsze od 550-650 W RMX pod jakim względem? Mapa jak wygląda?

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem g3 ma tylko do 20% obciążenia tryb pasywny ( czyli gorzej od g2 i rmx ) 

 

To nie będę kombinował i kupie RM550W. Bo warto dopłacać do 650W

A jak wygląda sytuacja pasywna obciążeniowa w % między 550 W a 650W ? Jak jest ta sama to biorę 550W 

Nie będę robił SLI GTX 1080 czy 980ti to 550W styka.

Link to post
Share on other sites

To nie będę kombinował i kupie RM550W. Bo warto dopłacać do 650W

A jak wygląda sytuacja pasywna obciążeniowa w % między 550 W a 650W ? Jak jest ta sama to biorę 550W 

Nie będę robił SLI GTX 1080 czy 980ti to 550W styka.

 

W RM-xie wentylator jest tak cichy, że nawet jak się uruchomi to go nie słychać.

 

 

 

Jeszcze polecę od siebie super flower leadex Platinum. Mapa Wenta niby gorzej, ale u mnie przy 2xr9 280x OC włączył się może 3 razy od roku.

 

Super Flower - nigdy ich nie zrozumiem z tymi wentylatorami, które pchają do swoich zasilaczy... i ta mapka omg ^_- 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...